Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie grzejników, krótkie bulgotanie w grzejnikach


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kristof59 napisał:

Gdy grzejniki zamknięte,woda krąży w obiegu kotła, wtedy są te rewolucje,bulgotanie..

Możliwe,że gdzieś jest mikro przeciek  którym pompa zaciąga powietrze.

Instalacja była sprawdzana na ciśnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu przez 2 miesiące gdy były niskie temperatury instalacja nie zaciągała powietrza przez microprzeciek i chodziła na pełnym obiegu?zaciąga tylko na małym obiegu,czyli kotłowym? A na pełnym już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś się dostaje powietrze skoro napisałeś:

 

W dniu 23.02.2019 o 21:02, Kristof59 napisał:

 Dodam,że wtrakcie tego okresu gdzie było zapotrzebowanie na ciepło i problem "bąblowania"nie występował instalacja i pompa nie zapowietrzały się.Natomiast przed "grubym sezonem" i teraz odpowietzranie codzienne to norma.Czyli brak odbioru=bąblowanie w kotle,pompie=zapowietrzenie instalacji,pompy.

Ja widzę to tak.Jak głowice otwarte woda napiera na ścianki całej instalacji.Gdy głowice zamknięte na powrocie instalacji na odcinku zawór temperaturowy a głowice pompa niejako pracuje na podciśnieniu więc może jakąś nieszczelnością zaciągnąć powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na to , że pompa jest przydławiona , można spróbować zmniejszyć histerezę na 60 aby TV55 się nie przymknął , a za pompami masz jakieś odpowierzniki automatyczne , to je pozakręcaj nawet na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykluczacie powstawanie bąbli na pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bąble powstają na pewno na pompie szukamy przyczyny , to jest objaw kawitacji dalej nie odpowiedziałeś na pytanie co z zaworem przed pompą  nr 8 jest przydławiony, i w którym miejscu jest

AA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zawór nr.8 to pisałem już wcześniej,przez serwis ustawiony na 1,5 obrotu.później wielokrotnie ustawiany na pełne otwarcie, połowę,i wiele innych i bez zmian.jest w tym miejscu jak na rysunku, tak jak pisałem zestaw fabryczny, poniżej pompy zawór jednokierunkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze, że problem pojawił się zaraz na początku użytkowania kotła gdy nie pracował jeszcze duży obieg z grzejnikami,tylko bojler,wtedy było przelewanie wody w bojlerze jak startowała pompa i aż do nagrzania,potem po każdym zatrzymaniu ppy po nagrzaniu bojlera musiałem go odpowietrzyć.ale wtedy niby była świeża woda.Teraz też jak się uruchamia to bulgocze i go odpowietrzam później,no ale sądzę że zabiera już powietrze z obiegu lub pompa wytwarza powietrze przy starcie,dlatego chcę założyć regulator obrotów.

Jeśli chodzi o nieszczelności,to nie byłoby gdzieś roszenia, jakiś kropli wody widocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jednokierunkowy,nie zwrotny.

Histereza ma 15st, kocioł zaczyna się uruchamiać jak temp. spodnie do 60st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kristof59 napisał:

dlatego chcę założyć regulator obrotów.

to raczej nic nie da .

 

1 minutę temu, Kristof59 napisał:

Napisałem jednokierunkowy,nie zwrotny.

Histereza ma 15st, kocioł zaczyna się uruchamiać jak temp. spodnie do 60st.

Wiem dlatego obniżył bym start odbył się jak kocioł ma 65C to może TV55 się nie przymknie i będzie można zaobserwować , a pompa się wyłącza jak kocioł uzyska 75 C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironw kocioł jest tak ustawiony,że jest w gotowości do grzania.To czy woda pójdzie na grzejniki zależy od głowic termostatycznych.Zawór temperaturowy można powiedzieć,ze jest w jakimś stopniu cały czas otwarty a pompa CO chodzi non stop.

Szczelność najlepiej sprawdzić na ciśnieniu.Czy były przeciw wskazania by tę instalację zrobić w układzie zamkniętym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, g69 napisał:

że jest w gotowości do grzania

już też pisał @Kristof59 że zanim się rozpali to spada poniżej 55 i zawór się zamknie ograniczając przepływ na pompe i działa krótki obieg i bąblowanie , a może tak zdjąć głowice w łazience , albo korytarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie było przeciwwskazań,tylko wymagania inne jeśli chodzi o elementy składowe,tzn. wężownicą schładzajaca,zbiornik ok 50l itp. i koszty rosły i ztego co pamiętam kocioł o grubszej ściance.

Czy układ zamknięty eliminuje kawitację pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdejmę głowicę,to też o tym pisałem.przy 75 na kotle to na grzejnik będzie 70st.To chyba dużo,co nie?no chyba żeby zdławić przepływ na powrocie tego grzejnika?to jest drabinka w łazience.

No a straty w tym momencie gdy grzejnik grzeje jakby bez potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem ,że masz już sprawdzoną tę radę:

W dniu 27.02.2019 o 21:20, sambor napisał:

, ale pompa jest na powrocie kotła np za zaw ochrony powrotu.

W tym drugim przypadku radą jest pompa z autoadaptem jub 1-2 grzejniki bez głowic termostatycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabinka ma 115/45,wydała nie ma problemu,łazienka mała jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem, grzejnik bez głowicy termostatycznej to nie jest wyjście.Kocioł chodzi cały czas, nawet nie dochodzi do 75 żeby się wyłączyć.W ten sposób miałbym spalanie jak w styczniu.

Nie odpowiedzieliście co myślicie na temat zastosowania tego regulatora obrotów lub słabszej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bąbluje,ale grzejnika nie dotkniesz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kristof59 napisał:

pompa wytwarza powietrze przy starcie,

Jak by pompa wytwarzała powietrze to był by to tylko bąbel a nie ciągłe bulgotanie , to wygląda tak ,  że pompa więcej pcha niż ciągnie .jeszcze pytanie czy masz jak zdławić za pompą tak jak pokazuje #68

 

9 godzin temu, Kristof59 napisał:

Napisałem jednokierunkowy,nie zwrotny.

to też kierunkowy  zrób zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bąbluje przy jednym otwartym grzejniku to bym próbował ze słabszą pompą ale elektroniczną.

I może w końcu będzie eureka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprzęgło hydrauliczne byłoby rozwiązaniem aby zrównoważyć ten układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.