Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie grzejników, krótkie bulgotanie w grzejnikach


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

do naczynia wchodzi od spodu rura z zasilania kotła, z boku rura przelewowa,na górze fajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa na powrocie za zaworem termostatycznym ochrony

zestaw hydrauliczny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmieni się coś jeśliby wymienić zawór 55 powrotu na 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 st,temp. zadana 75st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli osiągnie 75,wchodzi w postój,potem się wygasza i jak spadnie do 60 to się uruchamia,zanim pzrejdzie cykl do samego rozpalenia to spada czasem do 55 a czasem np. około 50

no ale tez ma zadane czyszczenie co 4h,więc może wtedy nie osiągać tej zadanej temp.75 i się wyłączyć np. przy 65st ,wtedy temp. pewnie spadnie poniżej grubo 50st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są kierunki przepływu,tylko miejsca podłączenia,to zdjęcie poglądowe zestawu hydraulicznego ze strony Lazara,nie zaznaczałem tam nic,a u góry do czwórnika podpięta jest jeszcze rura naczynia wyrów.,zawór termst., to LK Amatur,zdjecie poniżej

1546761713_IMG_20190213_1621431.thumb.jpg.f7a4f48f1643b3896bf72463ecf5ed18[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,ale gdyby zmienić zawór na mniejszy wtedy byłaby pewność że problem istnieje właśnie w tym miejscu,gdyby temp. puszczania bąbli się obniżyła lub gdyby w ogóle nie powstawały. A co powiesz na to,że bojler CWU jest podłączony bezpośrednio do powrotu kotła pomijając TV55,a temp powrotu z bojlera ma być wg Lazara nie mniejsza niż, 40st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest temp. na powrocie ,nie mam tam pomiaru,powyżej podałem temperatury jakie są na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zawór to wielka porażka ,bo on ,z tego co wywnioskowałem to się otwiera na powrocie z instalacji w pełni dopiero jak ma 55C i teraz trzymając na kotle te 75 pcha w grzejniki i resztę instalacji

 Ja z tej pompy zrobil bym kotłową i miał różnice 5C między zasilaniem a powrotem i na 99% brak bulgotania

LK ARMATUR 55C LAZAR POPR.jpg

a jak działa pompa  bojlera to też bulga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 55 jest dopiero początek otwarcia, pełne przy 65-68,przy 65 na kotle-na wyjściu z kotła 58-60st,zdarza się że pompka CO też bulknie jak się załącza,ale być może że już jest jakiś bąbel wcześniej wyprodukowany.To miałbym założyć trzecią pompkę?po co i w którym miejscu,ta jest na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem,ale w tej chwili ona też jest kotłową,a gdzie wyjście na wyrównawczy na tym rysunku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristof59 napisał:

Dobra rozumiem,ale w tej chwili ona też jest kotłową,

 

kotłową oczywiście  , ale CO dopiero jak się otwiera zawór przy  tem. 55C staje się dopiero instalacji i kotłową . Jak ruszy CO , to zimny powrót z grzejników znów go wychłodzi i zamknie .

To była część instalacji , no ale proszę

LK ARMATUR 55C LAZAR POPR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z termostatami na grzejnikach w tej konfiguracji,jak się wszystkie zamkną to pompka CO się wyłączy,czy może trzeba pozdejmować termostaty i mieszacz tak jak na schemacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kristof59 napisał:

A co z termostatami na grzejnikach w tej konfiguracji,jak się wszystkie zamkną to pompka CO się wyłączy,czy może trzeba pozdejmować termostaty i mieszacz tak jak na schemacie?

 

Na obieg grzejnikowy pompa z autoadapt np.Grundfos Alpha 2,nic się jej nie stanie nawet jak zamkną się wszystkie zawory termostatyczne na grzejnikach.Ewentulanie nie zakładaj głowicy termostatycznej na grzejniku w łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pompa przewałowa, to raczej 3D niż 4D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaworek napisał:

Ewentulanie nie zakładaj głowicy termostatycznej na grzejniku w łazience

Kolega dobrze radzi tam nigdy nie będzie za gorąco .I ewentualnie korytarzu, wiatrołapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironw masz rację co do tego zaworu tv55,dzisiaj to przetestowałem i co się okazuje:grzejniki pozakręcane na 1,5-2 tak żeby nie było odbioru,prawie zimne,na kotle 70st.,odkręciłem jeden gzrejnik na 2,5 tak żeby puścić zimną wodę na powrót.Zaczęła spadać temp. na kotle do 65 st,w tyn momencie zaczął na 100% przymykać się ten zawór tv i poszedł bąbel.Doraźnie wyjściem jest odkręcony termost. np. w łazience na lekko ponad 3,nie musi być całkiem zdemontowany i tak mocno grzeje i się nie zamyka przy tym ustawieniu .Tylko że spalanie idzie w górę a kocioł nie spełnia swojej funkcji nie wygaszając się.Ciekawe co powiedzą w Lazarze,bo rozumiem że temp. ochrony powrotu musi być.Zawór trzydrożny chyba nie będzie chronił  w pełni powrotu np. w momencie gdy kociól jest w nadzorze, temp.  spada do 60st i kocioł się uruchamia.Jednak zanim przejdzie cały cykl uruchomienia to temp. może spaść nawet poniżej 50st na kotle i do tego dojdzie zimna woda z grzejników, to na powrocie może być po wymieszaniu 40st lub mniej,czyli nie ma ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłbym jeszcze jeden test,ale nie wiem czy ten termostat da się wyjąć z korpusu,jeśli wtedy nie będzie bąbla to wiadomo co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristof59 napisał:

Doraźnie wyjściem jest odkręcony termost. np. w łazience na lekko ponad 3

zdejmj całkiem głowice bo jak się podniesie tem. to i tak się zamknie

 

2 godziny temu, Kristof59 napisał:

Zaczęła spadać temp. na kotle do 65 st,w tyn momencie zaczął na 100% przymykać się ten zawór tv i poszedł bąbel

inne rozprężanie ciepłej a inne zimnej wody na powrocie , no chyba że jest uszkodzony dzwoń dolazara i spytaj czy on ma się całkiem zamykać od strony powrotu instalacji czy tylko przymykać , a jak działa pompa od CO ?

 

Każdy zawór 3D czy 4D  nie zamyka się szczelnie , tylko coś przepuszcza i takich cyrków nie ma .Co ciekawsze to nie za bardzo można to znaleźć w necie , chyba tylko lazar coś takiego dodaje ''gratis'' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek będę dzwonił ,a o co Ci chodzi odnośnie pompki CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi cały czas,wyłącz/włącz ma nastawione na 42st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.