Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie grzejników, krótkie bulgotanie w grzejnikach


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, sprawdzę.Potestowałem wszystkie grzejniki na górze (4),i wygląda na to, że tylko z jednym jest problem,ale poczekam jeszcze do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to sprawdzałem od razu łącznie z kotłem,ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam w instalacji słychać?Przyczyna z lokalizowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dziś baniak 25 litrów,odpowietrzyłem i testuję,jak na razie to jest duża różnica,ale poczekam do wieczora i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mironw napisał:

 I jak cisza?

Pojawilo się kilka bulknięć,ale tak:

-jedno wtedy jak uruchomiła się pompa CO po tym jak podniosłem jej start z 45 na 55st a następnie odkręciłem wszystkie termostaty i temp. na piecu spadła poniżej 55st.

-drugie gdy wymusiłem załączenie pompy Cwu i przestawiłem na 3 bieg,wtedy już zaczęło przelewać się w bojlerze i wyłączyłem ją i odpowietrzyłem bojler bo wytrąciło się powietrze.

-i przed chwilą też coś bulknęło,ale nie znam przyczyny

W dniu 17.03.2019 o 07:16, g69 napisał:

Co tam w instalacji słychać?Przyczyna z lokalizowana?

Założyłem dziś baniak 25 litrów,odpowietrzyłem i testuję,jak na razie to jest duża różnica,ale poczekam do wieczora i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kristof59 napisał:

-drugie gdy wymusiłem załączenie pompy Cwu i przestawiłem na 3 bieg,wtedy już zaczęło przelewać się w bojlerze i wyłączyłem ją i odpowietrzyłem bojler bo wytrąciło się powietrze.

czyli ona kawituje trzeba spróbować dać  ją na zasilanie

19 godzin temu, Kristof59 napisał:

-jedno wtedy jak uruchomiła się pompa CO po tym jak podniosłem jej start z 45 na 55st

i zostaw na 55

 cały czas jak dolewasz świeżą wodę to wydobywasz z niej powietrze , przy odpowietrzaniu zawsze najlepiej lekko dopuszczaj wode aby się przelewało ze ZW

 odpowietrzyłeś tak jak ci pisałem o grzejnikach .ZW podłączyłeś tak jak był stary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę dopuszczałem powoli,na razie spokój, ale świeża woda więc coś może jeszcze odgazować, choć sprawdzałem odpowietrznik (na bojlerze)rano o 6ej i teraz o 21ej i nie było powietrza.Poczekam jeszcze do jutra.Na temat bulgotania nic nie powiem bo nie było mnie w domu,ale teraz siedzę 2 godziny i nic, więc może będzie dobrze.jutro dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZW podłączyłem tak jak stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie!, wygląda na to że sukces! od wczoraj nic się nie dzieje,talk więc chce Wam serdecznie podziękować za porady i poświęcony czas,dzięki jeszcze raz.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś na temat użytkowania kotła to proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator,w układzie 100 litrów łącznie z rurami, zbiornik 10l twierdził że odpowiedni.Pytalem  na początku czy nie za mały,bo przelew jest prawie w połowie,no może 2/3 i stwierdził że odpowiedni ,więc tak zostało.Muszę mu podziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 13:32, zaworek napisał:

Pompa jest na powrocie,przy tej lokalizacji naczynie powinno być dość wysoko nad najwyższym grzejnikiem(zależy na którym biegu pracuje,no i 10l pojemności to szału nie ma

Od razu zwróciłem na to uwagę) I tyle stron pisania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 14:46, Kristof59 napisał:

Zbiornik 3m nad grzejnikiem.

 

34 minuty temu, zaworek napisał:

Od razu zwróciłem na to uwagę) I tyle stron pisania)

no ale tak podłączony ?,Żeby było tylko 10l  albo i mniej - to porażka INSTALATORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że powodem zapowietrzania instalacji był zbiornik wyrównawczy?Jak to możliwe przy pompie elektronicznej na proporcjonalnym ciśnieniu?

Wyjaśnił by ktoś  może to zagadnienie bardziej przystępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 20:52, mironw napisał:

 

no ale tak podłączony ?,Żeby było tylko 10l  albo i mniej - to porażka INSTALATORA

         Często popełniany jest błąd, że dobierana jest CAŁKOWITA pojemność ZW. A powinna być objętość CZYNNA, czyli pomiędzy bocznymi króćcami przyłączeniowymi.

         Np. w zbiorniku o wysokości 60 cm, gdy króćce wspawane są np.10 cm od dna/ góry zbiornika, to ponad 30 % procent jego objętości nie powinno być brane pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, g69 napisał:

To znaczy,że powodem zapowietrzania instalacji był zbiornik wyrównawczy?

a raczej brak wody w nim , przy pełnym podgrzaniu woda  zwiększa objętość  , wypływając  z naczynia - do jego przelewu , a po ostygnięciu zmniejsza objętość  i jak jest za mały zbiornik wyrównawczy (mały zapas wody) to powietrze dostaje się do najwyższego grzejnika  i zapowietrza instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2019 o 07:21, g69 napisał:

To znaczy,że powodem zapowietrzania instalacji był zbiornik wyrównawczy?Jak to możliwe przy pompie elektronicznej na proporcjonalnym ciśnieniu?

Wyjaśnił by ktoś  może to zagadnienie bardziej przystępnie.

Nie zapominaj że jest jeszcze pompka Cwu

 

Zobaczymy jeszcze jak to będzie działać na samym bojlerze,bo problem ujawnił się właśnie na początku jak ogrzewana była tylko Cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kristof59 napisał:

Nie zapominaj że jest jeszcze pompka Cwu

też już pisałem że pex jest przewężony , czyli ssanie pompy jest mniejsze niż tłoczenie , więc może pojawiać się kawitacja , RADA pompa CWU na zasilanie bo i ona może na powrocie wypychać wodę do ZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zwiększyć średnicę pex ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.