Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie grzejników, krótkie bulgotanie w grzejnikach


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Kristof59 napisał:

 

IMG_20190312_135756.jpg

Co to jest to białe wystające z szarej izolacji wężownicy zasilającej bojlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g69 napisał:

Tym zaworem motylkowym możesz szybko ocenić jak się zachowa instalacja.Tylko ustaw pompę na proporcjonalne ciśnienie.Zamknij i posłuchaj następnie otwórz i posłuchaj,oceń czy się zapowietrza instalacja.

Ok, dobra rada,sprawdzę rano i napiszę,teraz jestem w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, g69 napisał:

Co to jest to białe wystające z szarej izolacji wężownicy zasilającej bojlera?

Odpowietrznik ręczny, bojler w płaszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mironw napisał:

Stawiam że zabąbluje bo 1,5 obrotu otwarta zasuwa u góry obok 

To wypijemy to co stawiasz ,:) bo jak już pisałem ustawiana na wiele sposobów w tym wiele na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mironw napisał:

czyli 41C trafia na powrót ( a nawet może 35 z wężownicy ) może tu coś jest na rzeczy

Mnie ciekawi raczej dlaczego Lazar stawia wymóg ochrony na CO,a na powrocie z Cwu dopuszcza bezpośrednie podpięcie do kotła jednak nie mniej niż 40st.Serwisant ustawił histerezę na 10st. a żądaną na 50st.,wiadomo że będzie mniej niż 40 jak bojler będzie się ładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, g69 napisał:

Tym zaworem motylkowym możesz szybko ocenić jak się zachowa instalacja.Tylko ustaw pompę na proporcjonalne ciśnienie.Zamknij i posłuchaj następnie otwórz i posłuchaj,oceń czy się zapowietrza instalacja.

sprawdziłem teraz , zamknąłem i otworzyłem parę razy, przymknąłem w różne pozycje i.....nic.Czyli może być i pewnie jest tak jak pisałeś, że gdzieś może zaciągać  przez micro powietrze.Sprawdzałem też to samo na pompce Cwu i taki sam efekt,czyli cicho.Ale może nie być powietrza bo grzejniki grzały całą noc.Przypomne jeszcze że cała historia zaczęła się po pierwszym uruchomieniu od bojlera, może właśnie tu szukać.A pytanie takie,czy może być nieszczelność w płaszczu i tego nie widać bo pod pianką.Ztym bojlerem to historia była jeszcze na tamtym kotle,to już jest trzeci z tej samej firmy, pierwsze dwa puszczały wodę z sieci do układu Co(układ zamknięty) przez co rosło ciśnienie o 0,1bar na dobę.Dlatego pytam czy może być podobnie z płaszczem zewnętrznym.

Pospraedzam jeszcze raz po południu na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kristof59 napisał:

płaszczu i tego nie widać bo pod pianką

to by cały czas sporo ciekło do wiaderka ze zbiornika wyrównawczego

a jak zawór (zasuwka)  nad TV55 otwarty na ful? Czy wyłączałeś pompe kotłową jak zamykałeś zawór kulowy (z motylkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak:

sprawdzałem jeszcze raz kilka razy zamykając/otwierając zawór i to samo,nie ma bulgotania na pompie CO.Dalej zrobiłem tak,przełączyłem kocioł w tryb Lato,uruchomiłem pompę Cwu wcześniej odpowietrzając bojler(odpowietrznik wypuścił troszkę powietrza),pompa nie zabulgotała przy starcie,po chwili w bojlerze słychać przelewanie,wyłączyłem pompę,odpowietrzyłem bojler i włączyłem pompę,po chwili zamykałem i otwierałem zawór przed pompą i nie ma kotłowania/bulgotania wody na pompie,po chwili słyszalne przelewanie w bojlerze.Powtórzyłem całą procedurę jeszcze 2 razy aż do momentu gdzie nie było już słychać przelewania w bojlerze.Bojler nagrzał się do 55st i tak zostało,przełączyłem w tryb Zima,pompa Co nie zabulgotała,lekko słyszalne zawirowanie przy włączeniu.Na bojlerze na powrocie też jest króciec z wkręconym odpowietrznikiem ręcznym na kluczyk,instalator wkręcił bo nie miał korka/zaworu.

Teraz jak się dogrzeje pozakręcam termostaty grzejników i sprawdzę czy coś będzie bulgotać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są pompy na powrocie , to po odpowietrzeniu , bez włączania pomp  , należy ZAKRĘCIĆ nakrętki (zaślepki) na odpowietrznikach automatycznych .Najlepszym przykładem był brak prądu i samoczynne odpowietrzenie się instalacji

@zaworek jest tam ZZ

lazar opis instalacji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mironw napisał:

to by cały czas sporo ciekło do wiaderka ze zbiornika wyrównawczego

a jak zawór (zasuwka)  nad TV55 otwarty na ful? Czy wyłączałeś pompe kotłową jak zamykałeś zawór kulowy (z motylkiem)

Nie wyłączałem pompy, zawór między1,5 -2 obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mironw napisał:

Jak są pompy na powrocie , to po odpowietrzeniu , bez włączania pomp  , należy ZAKRĘCIĆ nakrętki (zaślepki) na odpowietrznikach automatycznych .Najlepszym przykładem był brak prądu i samoczynne odpowietrzenie się instalacji

Jak już pisałem,automaty na grzejniki założyłem jakieś tydzień temu , zalecenie Lazara,problem przecież występuje od zeszłego roku.automaty nie pogorszyły sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ,nie było;jest ręczny odpowietrznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niegdzie nie było automatów,zamontowałem tylko na 4 grzejnikach na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem jakieś 3 litry z czego w trakcie dolewania przalało się jakieś 1,5l.Wtrakcie zagrzania prawie nic nie lało,tylko skapywało troszkę to co zostało na ścince rurki przelewy.ZW ma 10 litró.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kristof59 napisał:

wlałem jakieś 3 litry z czego w trakcie dolewania przalało się jakieś 1,5l

rozumie że podczas odpowietrzania cały czas delikatnie dopuszczałeś

 

47 minut temu, Kristof59 napisał:

Wtrakcie zagrzania prawie nic nie lało,tylko skapywało troszkę to co zostało na ścince

podczas rozgrzewania powinno przez jakiś czas , cały czas kapać do wiadra , jak nie to gdzieś jest jeszcze powietrze . 10 LITRÓW TROCHĘ  MAŁO ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie dopuszczam od dołu tylko zasuwam na góre i dolewam przez naczynie,chyba ze napełniam instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZB na ssaniu? Stary już jest? Wymień albo wygotuj w occie lub kwasku cytrynowym i potem sprawdż, czy dalej zasysa powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.