Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid


AdamK13

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2018 o 00:48, Marian2018 napisał:

Pracuje "głośno" jak lodówka i daje nam tyle zimna co lodówka ciepła z tyłu dosłownie

Taka strata energii nie  wymyślono jeszcze dwa w jednym lodówko-podgrzewacz z jednej strony mamy lodówkę z drugiej podgrzewanie CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już dawno wymyślono. No może nie domowa lodówka jako podgrzewacz cwu., ale u wielu rolników zbiorniki do schładzania mleka zamiast ciepło oddawać do otoczenia najpierw podgrzewają właśnie zasobniki cwu. a dopiero nadwyżka ciepła jest tradycyjnie "wydmuchiwana". Może warto, żeby ktoś pomyślał i policzył, czy czasem nie warto, przynajmniej dla dużych lodówek skonstruować takie mini wymienniki z wyjściem do wężownicy cwu. ?

    http://www.chelchowski.pl/oferta/68-odzysk-ciepla-z-urzadzen-chlodniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcus312 napisał:

Taka strata energii nie  wymyślono jeszcze dwa w jednym lodówko-podgrzewacz z jednej strony mamy lodówkę z drugiej podgrzewanie CWU.

 

4 godziny temu, SONY23 napisał:

,,,,  Może warto, żeby ktoś pomyślał i policzył, czy czasem nie warto, przynajmniej dla dużych lodówek skonstruować takie mini wymienniki z wyjściem do wężownicy cwu. ? ,,,,

 

Nie są to jakieś bardzo duże ilości energii, ponadto przez większą część roku ciepło odpadowe lodówki wykorzystywane do podgrzewania pomieszczeń.

Na potrzeby dyskusji z kolegą  @Marian2018 podłączyłem miernik zużycia energii do mojej lodówki.
Klasa energetyczna A+, pojemność 342 l,  wymiary  (szer. x wys. x gł.): 59.5 x 189.5 x 64 cm
Zużycie energii dobowe 0,79 kWh, 0,81 kWh, 0,82 kWh, 0,81 kWh, 0,73 kWh, średnia z pięciu dni 0,79 kWh
Jak ten wynik przemnożymy przez cop lodówki (nie wiem jaki jest), to ilość energii przynajmniej się podwoi.


 

6 godzin temu, SONY23 napisał:

Oj już dawno wymyślono. No może nie domowa lodówka jako podgrzewacz cwu., ale u wielu rolników zbiorniki do schładzania mleka zamiast ciepło oddawać do otoczenia najpierw podgrzewają właśnie zasobniki cwu. ,,,,

 ,,,,   http://www.chelchowski.pl/oferta/68-odzysk-ciepla-z-urzadzen-chlodniczych

@SONY23 w linku, który zamieściłeś jest tabela "dostosowanie pojemności wymiennika do objętości schładzanego mleka".
I tak zasobnik o pojemności 60 l  dostosowany jest do 600 - 800 l schładzanego mleka.
Należy także uwzględnić, ze świeże mleko schładzamy o około 30 *C, a produkty dostarczane do lodówki średnio o 15 *C
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to do rolniczych zbiorników na mleko zakłada się jednak dużo większe zasobniki cwu. niż sugerowane na linkowanej stronie. Ale mniejsza o to. Wwrto pamiętać, że izolacja lodówki nie jest idealna i oprócz ciepła z włożonych produktów wypompowuje także ciepła przenikające do środka przez ścianki. Ciągle jednak to mało ale i tego szkoda. Może jeśli nie zasobnik cwu., to chociaż zasilanie drabinki w łazience...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, SONY23 napisał:

,,,, Może jeśli nie zasobnik cwu., to chociaż zasilanie drabinki w łazience...

Przecież taką "termiczną drabinkę" skraplacz, masz w każdej lodówce. Zamontowany na tylnej ściance lodówki.

Wpisałem w Google ciepło właściwe mleka, i oto co znalazłem:

"Koncepcja wykorzystania ciepła odpadowego ze schładzania mleka, jako alternatywnego źródła energii do ogrzewania budynku
źródło: http://www.wmae.pl/userfiles/file/Baza wiedzy/Publikacje/KONCEPCJA.pdf


ps.
Dla tych co nie będą mieli ochoty wczytywać się w ten dokument, podam:
"Roczna ilość produkcji ciepła ze schładzania mleka od jednej krowy wynosi 221,5 kWh".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne obliczenia niektórych osób. W praktyce zapłaciłem za rachunek za prąd mniej i to mnie cieszy :) Od tego tygodnia zacząłem używać podgrzewacza tylko w funkcji Green(sama pompa ciepła), w ustawieniach programisty ustawiłem również aby pompa chodziła w nocy. 

Po tygodniu wodą ustawiona na 52stopnie na 2 osoby wody wystarczy i nigdy nie brakło. 

Wiadomo wodą grzeje się dłużej niż z grzałką elektryczną jednak zużycie energii powinno być sporo mniejsze. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to zaplacisz wiecej (juz zaplaciles).

W praktyce to tylko Ariston sie cieszy (czytaj smieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Witam ponownie po tygodniu. Jak widać po wypowiedziach to się nieźle rozkręciło-jakieś schładzanie mleka krowiego . Może niedługo poczytamy o odzysku ciepła traconego przez startujące rakiety kosmiczne a może z tarcz hamulcowych po hamowaniu.Niektórym zarzuca się "kreatywność" przy opisie swych urządzeń a tu proszę-niezła wyobraźnia skutkująca odbieganiem od meritum sprawy.Napiszę tylko tyle , że po dwóch i pół miesiąca licznik prądu pokazuje na dzień dzisiejszy 67 kWh oraz nie zamontowałem jeszcze tego zafajdanego wodomierza. Gdzieś mi czas ucieka ale zapowiedziany przeze mnie kwartał niedługo upływa to jak się zobowiązałem to z gęby cholewy robił nie będę-nawet kilkudniowy wyjazd służbowy nie stanie mi na przeszkodzie. A tak w ogóle to na razie działa cicho i bez zarzutów-Lydos Hybrid oczywiście.

Do miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie trochę się ostatnio rozpisałem bo chciałem podać stan faktyczny i konkretne dane sprawdzone na swoim urządzeniu.

Co zaowocowało zamieszaniem i fantazjowaniem u niektórych poniżej jakiejś krytyki.

Jest tu dużo sceptycznych osób które mają taką wyobraźnie i kreatywność wypowiedzi że aż trudno mi się odnosić.

Ja na nikomu swoich racji narzucać nie zamierzam - szanuję zdanie innych i dopuszczam rozsądne argumenty ale też wiem co mam w domu i jak mi spadły rachunki ale to nie jest najważniejsze - urządzenie to mnie jest dużo lepsze niż poprzednie, działa i wygląda porządnie i nowocześnie. Dla mnie Ariston to sprawdzona marka i dlatego zaryzykowałem kupując taką nowość nie żałuję bo przez 5 miesięcy użytkowania dobrze nam służy i nieprawdą jest że tak strasznie wychładza bo ani nie jest to odczuwalne ani na termometrze też tego nie widzę a chodzi dziś cały dzień i jest temperatura 22'C  (na razie jeszcze bez żadnego ogrzewania) gdy na zewnątrz 14'C.

Nadchodzi okres grzewczy i zobaczę jak to wszystko będzie działało. Czas weryfikuje wszystko.

Pozdrawiam Marian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kamil1994 napisał:

Teoretyczne obliczenia niektórych osób. W praktyce zapłaciłem za rachunek za prąd mniej i to mnie cieszy :)

@Kamil1994 nie wiem czy zauważyłeś, ale tu na tym forum nikt nie kwestionuje tego, że produkt Grupy Ariston Thermo o nazwie handlowej Lydos Hybrid,  zużywa mniej energii elektrycznej do podgrzania takiej samej ilości wody, niż jego "tradycyjny" elektryczny odpowiednik. 

Pewne wątpliwości budzi sposób przedstawiania rzeczywistości, przez bardzo nieliczną grupę użytkowników wyżej wymienionego podgrzewacza.    

 

23 godziny temu, Kamil1994 napisał:

,,,, Od tego tygodnia zacząłem używać podgrzewacza tylko w funkcji Green(sama pompa ciepła), w ustawieniach programisty ustawiłem również aby pompa chodziła w nocy. ,,,,

,,,, zużycie energii powinno być sporo mniejsze. ,,,,

Więc masz okazje, by subiektywnie ocenić jakie jest te "sporo mniejsze" zużycie energii elektrycznej.
- 3 krotne
- 4 krotne
- 5 krotne


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tydzień minął.

Wyjazd delegacyjny już poza mną. Uprzejmie informuję , że w dniu dzisiejszym zamontowałem licznik wody  zużywanej wyłącznie do podgrzania jej w Lydosie. Wyzerowałem również licznik poboru kilowatogodzin  prądu i wszyscy będziemy mieli taki obraz sytuacji, że podważyć go może sam Stwórca ( a któż jest mądrzejszy od Tego kto powołał do istnienia wszystko z ciepłem włącznie).Dla lepszego rozeznania podam temperaturę wody zimnej-to 12-13 stopni celsjusza. "Ciągnę" ją z prawie 24 metrów pod powierzchnią gruntu co daje taką temperaturę a nie inną. Dobre jest to,że z tej głębokości pobieram wodę o tej samej temperaturze przez okrągły rok . Wynik nie będzie zniekształcony zmianą pór roku.

Postaram odezwać się do piątku z pierwszymi stanami liczników: prądu i wody gdyż wyjeżdżam na urlop a wrócę po połowie października.

"sposób przedstawiania rzeczywistości, przez bardzo nieliczną grupę użytkowników" Lydosa nie powinien być już podważany.

Jestem realistą i mam świadomość istnienia malkontentów wśród ludzi a ten fakt mnie nie zniechęca-wprost odwrotnie-pobudza do zdrowej wypowiedzi.

Do następnego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napewno po okresie rozliczeniowym będę w stanie określić ile to "sporo mniejsze" wyniesie. W mojej wypowiedzi chodziło mi o to ,że podgrzewacz daje radę podgrzać wodę sama pompa ciepła, z wyłączona grzałką elektryczna na dwie osoby.

Najlepsze jest to ,że negatywne oceny są tylko od osób które tego podgrzewacza nie posiadają. Przypadek?

Nie chce tutaj kwestionować tego czy ktoś robi anty reklamę, jednak forum jest od tego aby się czegoś dowiedzieć. 

Natomiast komentarze typu 

"W praktyce to zaplacisz wiecej (juz zaplaciles).W praktyce to tylko Ariston sie cieszy (czytaj smieje)."

Od osoby która nie używa tego podgrzewacza myślę, że są zbędne. 

Ja na chwilę obecną mogę polecić ten podgrzewacz, jak będzie na dłuższą metęz wszystko okaże się z czasem :)

pozdrawiam i oczywiście bez urazy dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już pisałem wcześniej oszczędności są bardzo ważne i warto porównywać mnie przekonało rozwiązanie i wygląd urządzenia.
Wygląda bardzo nowocześnie i działa zgodnie z Naszymi oczekiwaniami.

Sprawdzam sobie faktury i stan miernika energii bo to dla mnie jest jedyne sensowne porównanie. 

Bojler nagrzewa wodę powoli ale za to dużo taniej (grzejemy zawsze przez noc funkcja GREEN do 53'C). 
W ciągu dnia jak potrzeba także GREEN a gdy pobór jest większy szybko dogrzewamy - funkcja BOOST 
i mamy stały komfort (i tak taniej niż zwykłym bojlerem bo 2 źródła jednocześnie grzałka i pompa). 

Pozdrawiam.

Marian.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie nie może pracować z wodą o twardości mniejszej niż 12 °F, zaś w przypadku wody o szczególnie 
wysokiej twardości (przekraczającej 25 °F), zaleca się użycie zmiękczacza, odpowiednio skalibrowanego i 
monitorowanego, w takim przypadku stopień twardości resztkowej nie może zejść poniżej 15 °F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Kamil Marian przestańcie się upierać, pompa ciepła jak zresztą sama nazwa mówi nie wytwarza energii. Tylko korzysta z tej wytworzonej przez inne źródła; gdyby była to energia słoneczna lub geotermalna to macie w 100% rację że koszt transportu jej z jednego do drugiego źródła, jest mniejszy niż jej wytworzenie..... wyłączam powiadomienia. poz Hermogenes    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nikt nie twierdził ,że pompa ciepła wytwarza energię. Logiczne ,że czerpie z otoczenia. Gdy jest ciepło wyczuwalna jest delikatnie niższa temperatura w łazience.

Nie grzeje jescze w domu więc nie wiem jak to będzie wyglądać. 

Chodzi mi tylko o to,że podczas korzystania do tej pory płacę tańsze rachunki. 

Jak to będzie wyglądać po zimie napewno coś opisze :) 

narazie + dla aristona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

JA również nie twierdzę,że hybryda Aristona to jakieś nadzwyczajne perpetum mobile. Logiczne , że skoro pobiera ciepło z pomieszczenia i na dodatek prąd do sprężarki to koszt pewien powstaje. Pytanie tylko ile wrzucamy a ile otrzymujemy.Może to dla niektórych to daje tyle zysku co w pysku ale ile osób dla pewnych oszczędności kupuje nowe i droższe samochody lub szuka banków ,które mają darmowe konta ,przelewy itd. Dziś relacja wydatek-koszt-zysk zapewne nie powala na kolana ale taka to przypadłość prekursorów w jakiejś dziedzinie. Najpierw wyszydzani, nierozumiani a potem okazuje się, że wyprzedzali nawet o epokę. Czy wszyscy z Was , niechętnie podchodzący do chociażby tej Aristonowej Hybrydy , tak łatwo i z entuzjazmem przyjęli kondensację w kotłach gazowych i olejowych? Przecież to też dawało zaledwie kilka procent więcej a kocioł kosztował majątek. Ja dwanaście lat temu kupiłem kondensata gazowego za wielkie pieniądze a dziś odcinam kupony od tej decyzji- mimo upływu lat. Dziś kondensaty są o wiele tańsze dzięki m.in. nam bo wtedy rozkręcaliśmy tę możliwość oszczędzania kasy i środowiska.

30 września zamontowałem licznik wody oraz wyzerowałem licznik prądu. Po pięciu dniach w piątek przed wyjazdem na urlopik zużyłem 214 litrów wody a energii poszło 5,1 kWh. Czy to dużo czy mało- napiszcie sami. Jestem gotów przełączyć tylko na samą grzłkę i porównać. Ale to z czasem uczynię.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamK13 napisał:

,,,, 30 września zamontowałem licznik wody oraz wyzerowałem licznik prądu. Po pięciu dniach w piątek przed wyjazdem na urlopik zużyłem 214 litrów wody a energii poszło 5,1 kWh. Czy to dużo czy mało- napiszcie sami. ,,,,

@AdamK13 nie wiem czy zauważyłeś, ale wzrosła Ci wartość energii elektrycznej zużytej przez podgrzewacz Ariston LYDOS HYBRID, do podgrzania 1 litra wody.
Wzrost wartości o 5,8% może być wynikiem błędu pomiaru lub niższej temperatury w pomieszczeniu gdzie zainstalowano podgrzewacz.  


To przejdźmy do obliczeń.
Podgrzewając grzałką elektryczną 214 litrów wody od temperatury 12*C do temperatury 45 *C zużyłbym 8,239 kWh energii elektrycznej.
Podgrzewając grzałką elektryczną 214 litrów wody od temperatury 13*C do temperatury 45 *C zużyłbym 7,989 kWh energii elektrycznej.


ps.
Jedna bardzo ważna uwaga.
W obliczeniach przyjąłem podgrzanie całych 214 litrów wody do temperatury 45*C.
W rzeczywistości w żadnym podgrzewaczu woda w zbiorniku nie ma jednorodnej temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po tygodniu.

Dziękuję bardzo za komentarz Andrzej_M_ Prosiłem o zajęcie stanowiska względem moich pomiarów i stało się. zaintrygowało mnie tylko jedno stwierdzenie-wzrost zużycia energii o 5,1 %. Jeżeli podliczona została energia elektryczna podana przeze mnie od samego początku z tym zużyciem z ostatniego tygodnia przed tym postem to brakuje jednej danej-zużycia wody. Małe i niewinne pytanko. Skąd ten wynik przy brakującej ważnej danej?Może czegoś nie wiem i proszę o wyjaśnienie. Dodam jednocześnie , że w czasie wykonywania pomiarów energii i wody Hybryda zastosowała comiesięczny program wyparzania zbiornika i wartość jej zużycia skutkował wyższym wynikiem.

Dziś po ponad tygodniowej nieobecności  zużyłem 78 litrów wody( prysznic przed i po urlopie) a energii elektrycznej "poszło" 2,3kWh- siedem dni to podtrzymanie temperatury 44 st. Celsjusza.

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Po tygodniu nowe wyniki o obliczenia.

Zużycie wody to już 347 litrów zaś energia elektryczna wskoczyła na 12,9 kWh. Przyjąłem koszt jednej kilowatogodziny wraz z wszystkimi dodatkami i VAT na poziomie 0,58 PLN. Proste obliczenie daje wynik 0,013 PLN/1 litr wody o temperaturze 44 st. Celsjusza-nie tylko ogrzanie ale w tym jest trochę czasu( energii) poświęconego na przechowanie tejże wody. Aby to miało jakiś wymiar to wykonałem mały eksperyment. Polegał on na tym ,że podgrzałem wodę w zwykłym czajniku bezprzewodowym o mocy grzałki 2400 W. Po żmudnych obliczeniach,przeliczeniach uzyskałem wynik : 0,045 PLN/1 litr. Ponad trzykrotnie więcej niż w przypadku Lydosa Aristona. Jest już nad czym rozmyślać. Zobaczymy co przyniesie pełen miesiąc .potem drugi no i cały kwartał.

Do następnego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po kilku następnych tygodniach użytkownika również mogę polecić aristona :) Wsparcie zespołu aristona w sprawie podgrzewacza jak najbardziej zaskoczyło pozytywnie, wszystkie odpowiedzi na moje pytania względem ustawiana dodatkowych opcji dostaje bardzo szybko i czytelnie. 

Sam podgrzewacz chodzi dobrze i spełnia swoją rolę.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.