Skocz do zawartości

AdamK13

Forumowicz
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O AdamK13

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  dom
 • Instalacja
  głównie grzejniki i trochę podłogówki
 • Kocioł
  gazowy dwufunkcyjny Ariston ACO 27 MFFI

Ostatnie wizyty

136 wyświetleń profilu
 1. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie. Witam również Kamila 1994. Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować ,że Lydos nie sprawia żadnych problemów zwłaszcza finansowych. Warunkiem było przede wszystkim kupno właściwej pojemności do konkretnych potrzeb-i nie ma wówczas narzekania.Trzeba się również kierować rozsądkiem i nie wymagać rzeczy niemożliwych. Chodzi mi o to ,że Lydos to hybryda,która ma za zadanie pomyśleć na korzyść " właściciela". Czasami jest to praca na sprężarce(ekonomicznie) a czasem na grzałce( komfortowo). Jeśli ktoś ma większe wymagania dla Aristona to zapraszam na Wenus-jest bliżej Słońca. Zapewne w tamtych warunkach i PC nie byłaby potrzebna. U mnie małe zmiany albo i spore, bo z 0,018 wskoczyło zużycie na 0.047 kWh/l/tydzień . Trochę chłodniej na zewnątrz i do tego comiesięczne " wyparzanie spowodowały takie a nie inne cyferki. A sama maszyna cicha i sprawna Pozdrawiam.
 2. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie. Co tam u Was słychać? Wasze piekielne maszyny sprawdzają się w nico gorszych warunkach( mam na myśli dłuższe ochłodzenie)? U mnie lekko odczuwalna zniżka temperatury. Odczuwalna w zużyciu energii elektrycznej - 0,018 kWh / l / tydzień . Nadal jest to dobry wynik. Pozdrawiam i do następnego kontaktu.
 3. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Dzięki SONY 23. Pojmuję w czym rzecz. Dobrze myślisz z tą estetyką. Ale jest jeszcze jeden problem. Wylot schłodzonego powietrza jest usytuowany u dołu maszynerii,w swego rodzaju wnęce zabudowy krućców wody ( nie tak jak w typowych pompach-okrągły o jakimś fi i na dodatek u góry). Skonstruowanie "puszki-czerpni" tego zimnego powietrza to już nie lada wyczyn a ożenić to jeszcze z wentylacją to kolejny wysoki próg. Jest do wykonania tylko czasu ,cierpliwości potrzeba oraz odpowiednich okoliczności-mam na myśli jakiś większy remont łazienki. Tommy07- domyśłam się ,że Lydos u Ciebie by klęknął ale ja już pisałem o innej pompie też Aristona. Ona na pewno dałaby radę. Ariston nie jest jedynym producentem i jest w czym wybierać. Pozdrawiam.
 4. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witam Forumowiczów. Dziękuję za komentarze i porady. Mam zapytanie do SONY 23. Co,szanowny i zacny Forumowiczu, miałeś na myśli proponując mi wykonanie czerpni oraz odprowadzenie zimnego powietrza powyżej? Chętnie skorzystam z Twojej rady jak będę wiedział jak ją zastosować i z " czym ją zjeść". U mnie po tygodniu : 237 litrów, 4,1 kWh=0,017 kWh/l/tydzień.Wynik dobry-potwierdzający sensowność wyboru tego urządzenia. Pozdrawiam Wszystkich.
 5. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witam ponownie. Coś u Was ucichło. Nikt się nie odzywa? Pewnie to czas kiedy trochę macie zajęć: może karnawał pochłonął niektórych albo ferie zimowe lub jeszcze coś innego.Nie ma problemu-przecież obecność na tym forum to nie jakiś nieprzyjemny obowiązek. To ja też bez żadnego obowiązku podam wyniki Lydosa po kolejnym tygodniu pracy na moją rzecz.265 litrów i 4 kWh=0,015 kwh/l/tydzień. Wraca do normy. Powiększenie kubatury ( poprzez otwarcie drzwi wszystkich pomieszczeń) polepszyło wynik ogrzewacza ale , co ciekawe , nie wpłynęło na zużycie gazu przez kocioł co. Oczywiście matematyka i fizyka są niezaprzeczalne i zdaję sobie sprawę , że : energia dana=energia pobrana-straty. Ale przez powiększenie bufora energii hybryda działa bez zarzutu a mieszkanie nie ucierpiało na ciepłocie a kieszeń na finansach. Do miłego następnego.
 6. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie. No i się nie myliłem co do siebie. Nie wytrzymałem i muszę coś napisać. Taka moja osobowość. Taka sytuacja.Ta moja piekielna maszyna zużyła 5,5 kWh przy "aż" 178 litrach c.w.u. Łatwo podliczyć,że uczyniło to wynik 0,030 kWh/l/tydzień. Wynik wyższy od poprzedniego a to z prostej przyczyny-wyparzanie zbiornika. Miało znaczny wpływ na ten stan rzeczy. Pozdrawiam Wszystkich.
 7. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Już teraz mogę zapewnić, że z uwagi na niedoskonałość moją, pewnie słowa nie dotrzymam.
 8. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie. Na koniec roku 2018 ostatni wpis- wyśmienicie krótki. Po tygodniu wnet bez zmian. Wynik przyjemny: 0.015 kWh/l/tydzień. Nic dodać , nic ująć. Pozdrawiam i do zobaczenia za rok.
 9. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie. Dzisiaj jeszcze krócej niż ostatnio- czasu nie mam zbyt wiele mimo wolnego od pracy. Nadal bez zmian .Lydos sprawuje się znakomicie. Zużywa nadal mało energii elektrycznej. Aktualny wynik po tygodniu to 0,016 kWh/l/tydzień. Otwieranie drzwi od łazienki pomogło obniżyć zużycie cennych kilowatów. Jak obiecywałem tak tyle na dziś. Pozdrawiam wszystkich za i przeciw użytkowaniu tego i innych hybryd.
 10. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witam wszystkich. Dzisiaj bardzo krótko i treściwie. Mój LYDOS w tym tygodniu zużył 4,5 kWh prądu elektrycznego zaś samej wody " poszło" 270 dm3=0,016 kWh/l/tydzień.Jest to lepszy wynik niż sprzed tygodnia gdyż zrobiłem coś, co prawdopodobnie wpłynęło na ten spadek i przetestuję to jeszcze przez kolejne siedem dni i podzielę się wynikami. Wykonałem prostą czynność-otworzyłem drzwi od łazienki i ogrzewacz ma w ten sposób więcej do dyspozycji ciepłego powietrza z innych pomieszczeń. Przy tym wszystkim nie zauważyłem jakichś niecodziennych zachowań termostatu kotła gazowego. I tyle na dziś. Pozdrawiam.
 11. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Z uwagi na pomysłowe wkomponowanie go w kształt zbiornika ma on długość nie większą niż metr. Jeżeli będziesz miał ogrzewacz w pomieszczeniu niewidocznym dla oka gości to możesz przedłużyć wnet dowolnie pamiętając o właściwym spadku. I cześć pieśni.
 12. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witaj. Mowa jest o zbiorniku kondensatu. Jest to opcja dodatkowa. Ariston pomyślał o estetyce tej części do całości ogrzewacza. Jest ( ten zbiornik) pojemności około 4 litrów i starcza na około 2 dni.logiczne ,że przy częstej pracy ogrzewacza taki pojemnik należy opróżnić - jeżeli tego nie uczynimy to pojawi się na wyświetlaczu ikonka i formacyjna i do chwili braku reakcji ogrzewacz nie załącza pompy ciepła tylko grzałkę. Samo upuszczanie kondensatu też jest pomysłowe i nie stwarza żadnych problemów. Można oczywiście pominąć ten dodatek a wtedy przy Lydosie będzie w komplecie specjalna półprzezroczysta rurka i to do niej należy podprowadzić np.kanalizację albo podstawić coś do odbioru skroplin( wiadro , kanister lub jakakolwiek inna bańka) . Ta ostatnia wersja nie jest zbyt estetyczna chyba że wykonano wcześniej podtynkowe podejście kanalizacji wiedząc o przyszłej obecności piekielnej maszyny o imieniu Lydos. Pozdrawiam.
 13. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie Forumowicze. Dziękuję za aktywność i spostrzegawczość. 170 litrów to co prawda mało ale przeciętny prysznic nie wymaga potężnych ilości wody( około 30 litrów).To jedno. Drugie- nie zawsze jest potrzeba codziennie się gruntownie obmywać. Po trzecie mogłem przecież z powodu wykonywanej pracy myć się w innym miejscu. Po tygodniu mam większe zużycie wody oraz energii elektrycznej - 400 litrów i 9,4 kWh= 0.024/l/tydzień.Tendencja wzrostowa Wychodzi na to ,że zimą ciepło z otoczenia nie zaspokaja potrzeb użytkownika oraz urządzenia. Tak prz okazji. Forumowicz SAMBOR podniósł pewną kwestię i zadał pytanie. Szanowny Forumowiczu. W swej wypowiedzi kwestionujesz zasadność posiadania hybrydy Lydos 100 l . Zapomniałeś , że " przymierzasz" go do siebie i swoich potrzeb. Gdybyś miał rodzinę ( lub masz) wieloosobową - np. razem 6 osób - to kupiłbyś mieszkanie lub dom dla 3 osób a na dodatek samochód wielkości smarta? Logiczne ,że nie. Zakup dostosowałbyś do potrzeb i okoloczności. Tak więc nie krytykuj moich wyników przy moim trybie życia. Skoro świat jest na wskroś różnorodny to i wielkość rodzin też jest różna. Logiczne więc jest ,że przewidujący producenci przewidzieli takie sytuacje i mają coś odpowiedniego do zaproponowania. Otóż Ariston ma w swojej ofercie inną dobrą maszynę idealną do Twojej wanny i rodziny. NUOS to pompa ciepła z dodatkową grzałką . Proponuję jednostkę 200 litrową. Na pewno spełni wymagania domowników. Nie wspominam o tym urządzeniu bo podpisałem lojalkę z Aristonem ale dlatego , że taki ogrzewacz wody mamy w swoim zakładzie pracy - konkretnie 2 sztuki. Jeden dla płci pięknej i oczywiście drugi dla facetów.W firmie , w której pracuję zatrudnionych jest blisko 250 osób w tym około 90 kobiet. W męskiej łazience nigdy nie zabrakło ciepłej wody. Oczywiście nie wszyscy biorą prysznic po pracy i cała rzesza panów nie pracuje na jednej zmianie ale niektórzy i same dłonie myją przy maksymalnym otwarciu baterii i potrzebują do tego kilku minut- a wody ciepłej nie brakuje. Pozdrawiam.
 14. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witajcie Forumowicze. Mam prośbę do wszystkich udzielających odpowiedzi, dających swoje wypowiedzi , komentarze,rady, spostrzeżenia. Przeważnie każdy pytający szuka pomocy w swoim problemie.Niejednokrotnie ich sytuacja spędza im sen z powiek , może trwa od iks czasu a oni sami imali się różnych sposobów by tę sprawę usunąć . Mając na uwadze ich przeżycia potraktujmy te osoby poważnie ( tak jak sami chcielibyśmy być zauważeni).Kiedy trzeba to oczywiście żartujemy i dowcipkujemy, posługujemy się anegdotami bo to uzupełnia nasze wypowiedzi. Oczywiście nie chcemy być śmiertelnie poważni gdyż to odpycha . Tak więc jeżeli ktoś z zainteresowanych pyta w swoim problemie to oczekuje sensownej wypowiedzi ( antidotum na swoją bolączkę).Skoro wielu z Was określanych jest mianem " doświadczonych" to pokażcie na co Was stać wobec innych. Minimum słów , maksimum treści daje najlepszy efekt. I cierpliwość wobec zatroskanych nie jest bez znaczenia. Oni często nie znają się na tym o czym piszą ale nie wykluczone , że w czymś innym są nieocenionymi fachowcami. Pomyśleliście o tym , że niekiedy korzystaliśmy z ich pomocy w naszych bolączkach na innych forach ? U mnie niewielkie zmiany po tygodniu. Średnia warzona to 0,020 kWh/ tydzień/litr przy 44 st. ( usuwanie legionelli w tym tygodniu ). I tyle na dziś. Do miłego następnego razu .
 15. AdamK13

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Cześć Arturze. Z pompami ciepła, hybrydami( w rym samochód) , kondensatami zawsze wychodzi się in plus. Szkopuł w tym z jakiej skarpety wyciągasz pieniądze - zaskórniaki,pożyczka czy żelazny zapas na czarną godzinę. Jeżeli to ta pierwsza skarpeta to odcinasz kupony zadowolenia od pierwszej sekundy użytkowania a jeśli druga lub trzecia to trzeba dobrze rozważyć. Ale zadałeś pytanie i liczysz na odpowiedź. W moim przypadku obliczenia wskazują na zużycie energii elektrycznej na poziomie 0,015 kWh / l/ tydzień = 0,78 na rok . Gdy pomnożymy to przez 100 l pojemności Lydosa daje nam 78 kWh rocznie. To na chwilę obecną. Jeszcze nie było tęgiej zimy. Przypominam również że ja utrzymuję niską temperaturę 44 st. Celsjusza z co miesięcznym wyparzaniem zbiornika oraz zużywam niewiele cieplej wody ( około 350 l) tygodniowo. W Twoim przypadku , Arturze , możesz sam obliczyć swoją wartość zużytej energii elektrycznej. Ja podalem moje wartości przy moim trybie życia. Niewykluczone że u Ciebie może być większy pobór wody i proporcjonalnie więcej prądu . Powiedziałem że sam obliczysz ( orientacyjnie oczywiście) ale pod warunkiem że znasz zużycie ciepłej wody za czasów mieszkania w bloku. Podałeś tylko wartość 100 m3 a ile w tym c.w.u.? Jak nie pamiętasz to spróbuj wyguglować ile wody cieplej przypada na zimną i ta norma ujawni coś więcej. Pozdrawiam.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.