Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid


AdamK13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

No i się nie myliłem co do siebie. Nie wytrzymałem i muszę coś napisać. Taka moja osobowość. Taka sytuacja.Ta moja piekielna maszyna zużyła 5,5 kWh przy "aż" 178 litrach c.w.u. Łatwo podliczyć,że uczyniło to wynik 0,030 kWh/l/tydzień. Wynik wyższy od poprzedniego a to z prostej przyczyny-wyparzanie zbiornika. Miało znaczny wpływ na ten stan rzeczy.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Coś u Was ucichło. Nikt się nie odzywa? Pewnie to czas kiedy trochę macie zajęć: może karnawał pochłonął niektórych albo ferie zimowe lub jeszcze coś innego.Nie ma problemu-przecież obecność na tym forum to nie jakiś nieprzyjemny obowiązek. To ja też bez żadnego obowiązku podam wyniki Lydosa po kolejnym tygodniu pracy na moją rzecz.265 litrów i 4 kWh=0,015 kwh/l/tydzień. Wraca do normy. Powiększenie kubatury ( poprzez otwarcie drzwi wszystkich pomieszczeń) polepszyło wynik ogrzewacza ale , co ciekawe , nie wpłynęło na zużycie gazu przez kocioł co. Oczywiście matematyka i fizyka są niezaprzeczalne i zdaję sobie sprawę , że : energia dana=energia pobrana-straty. Ale przez  powiększenie bufora energii hybryda działa bez zarzutu a mieszkanie nie ucierpiało na ciepłocie a kieszeń na finansach.

Do miłego następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Długo mnie nie było sprawy służbowe, jak wcześniej wspominałem zakupiliśmy drugi podgrzewacz do rodziców. Montaż podgrzewacza nie sprawił problemów jednak w tym przypadku został podłączony do odpływu bez konieczności stosowania zbiorniczka kondensatu.

Jestem po następnym rozliczeniu za prąd i rachunek mniejszy niż w poprzednim roku. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

Dziękuję za komentarze i porady. Mam zapytanie do SONY 23. Co,szanowny i zacny Forumowiczu, miałeś na myśli proponując mi wykonanie czerpni oraz odprowadzenie zimnego powietrza powyżej? Chętnie skorzystam z Twojej rady jak będę wiedział jak ją zastosować i z " czym ją zjeść". U mnie po tygodniu : 237 litrów, 4,1 kWh=0,017 kWh/l/tydzień.Wynik dobry-potwierdzający sensowność wyboru tego urządzenia.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AdamK13 napisał:

Witam Forumowiczów.

Dziękuję za komentarze i porady. Mam zapytanie do SONY 23. Co,szanowny i zacny Forumowiczu, miałeś na myśli proponując mi wykonanie czerpni oraz odprowadzenie zimnego powietrza powyżej? Chętnie skorzystam z Twojej rady jak będę wiedział jak ją zastosować i z " czym ją zjeść". U mnie po tygodniu : 237 litrów, 4,1 kWh=0,017 kWh/l/tydzień.Wynik dobry-potwierdzający sensowność wyboru tego urządzenia.

Pozdrawiam Wszystkich.

Myślałem o wpięciu się w wentylację grawitacyjną, która zimą i tak wychładza mieszkanie. Straty ciepła byłyby mniejsze. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Tylko zapewne problemy z estetycznym wykonaniem... Myślę, że dla kogoś tak oblatanego nie ma sensu prościej tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SONY 23. Pojmuję w czym rzecz. Dobrze myślisz z tą estetyką. Ale jest jeszcze jeden problem. Wylot schłodzonego powietrza jest usytuowany u dołu maszynerii,w swego rodzaju wnęce zabudowy krućców  wody ( nie tak jak w typowych pompach-okrągły o jakimś fi i na dodatek u góry). Skonstruowanie "puszki-czerpni" tego zimnego powietrza to już nie lada wyczyn a ożenić to jeszcze z wentylacją to kolejny wysoki próg. Jest do wykonania tylko czasu ,cierpliwości potrzeba oraz odpowiednich okoliczności-mam na myśli jakiś większy remont łazienki.

Tommy07- domyśłam się ,że Lydos u Ciebie by klęknął ale ja już pisałem o innej pompie też Aristona. Ona na pewno dałaby radę. Ariston nie jest jedynym producentem i jest w czym wybierać.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że patent o którym wspomina SONY 23 był by dobry gdzie ariston nie był by widoczny ewentualnie ariston może podłapie kiedyś taki patent żeby jakoś to stylistycznie wyglądało:) 

Urządzenie u nas oraz rodziców  działa sprawnie(2 osoby w domu) przy większej ilości zużycia wody urządzenie rzeczywowcie mogło by się nie sprawdzić. Ale nic nie jest uniwersalne dla każdego, nie kupimy busa żeby jeździć po torze wyścigowym. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Co tam u Was słychać? Wasze piekielne maszyny sprawdzają się w nico gorszych warunkach( mam na myśli dłuższe ochłodzenie)? U mnie lekko odczuwalna zniżka temperatury. Odczuwalna w zużyciu energii elektrycznej - 0,018 kWh / l / tydzień . Nadal jest to dobry wynik.

Pozdrawiam i do następnego kontaktu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wychłodzenie nie odczuwalne jednak grzejnik odkrecony z 2 na 3, przedstawiłem urządzenie spowrotem na funkcję i-memory aby nie sama pompa ciepła działała, obserwując licznik nie zauważyłem znaczącego wzrostu kWh. U rodziców podgrzewacz w kotłowni działa tylko na Green.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Witam również Kamila 1994. Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować ,że Lydos nie sprawia żadnych problemów zwłaszcza finansowych. Warunkiem było przede wszystkim kupno właściwej pojemności do konkretnych potrzeb-i nie ma wówczas narzekania.Trzeba się również kierować rozsądkiem i nie wymagać rzeczy niemożliwych. Chodzi mi o to ,że Lydos to hybryda,która ma za zadanie pomyśleć na korzyść " właściciela". Czasami jest to praca na sprężarce(ekonomicznie) a czasem na grzałce( komfortowo). Jeśli ktoś ma większe wymagania dla Aristona to zapraszam na Wenus-jest bliżej Słońca. Zapewne w tamtych warunkach i PC nie byłaby potrzebna.

U mnie małe zmiany albo i spore, bo  z 0,018 wskoczyło zużycie na 0.047 kWh/l/tydzień . Trochę chłodniej na zewnątrz i do tego comiesięczne " wyparzanie spowodowały takie a nie inne cyferki. A sama maszyna cicha i sprawna

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Ale tu cicho.To może ja zacznę.Po krótkiej przerwie powiem,że nie narzekam na Aristona,na zdrowie,na pogodę,na pracę.... itd.Jedyne co to mało czasu -doba mogłaby się wydłużyć.Jak na razie Lydos nie sprawia kłopotów i na dziś dzień jego wynik to 0,021 kWh/l/tydzień. Oby tak dalej.

Dziś na tyle. Kończę wyczerpujący weekend i zaczynam kolejny pracowity tydzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie miałem ostatnio czasu tu zaglądać, 

Podgrzeacz działa jak zawsze czyli bardzo dobrze, trochę się bawię w ustawieniach programisty kiedy pompa ma się załączać itp. W instrukcji jest to na tyle wytłumaczone, że każdy powinien sobie dać radę :) 

Pozytyw i do następnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wtaj KAMIL 1994. Ja też nie am za dużo czasu by komentować ale zawsze coś wyskrobię. U mnie bez większych zmian - zużycie energii elektrycznej na podobnym poziomie. Ariston nie zawodzi. Cieszę się ,że i u Ciebie jest wszystko w porządku. Piszesz szczerze i na dodatek pozytywnie. Nie jest to przypadek gdyż jesteś użytkownikiem i wiesz co mówisz a tym pokazujesz ,że teoria jedno a praktyka to dwa. Malkontenci  ucichli- czyżby zabrakło argumentów ? 

Do następnego razu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry-wieczór wszystkim.

Przychylam się do Twojej wypowiedzi Kamil-u 1994. Czas pokaże i myślę , że ani ja i Ty nie będziemy kłamać co się stanie z naszymi Lydosami po upływie kilku lat. Na dziś dzień prawda i rzetelność i tych maszyneriach wzięła górę nad suchymi,czysto teoretycznymi dywagacjami.Mój Ariston nadal nie jest łakomy na energię elektryczną-zużywa jej w granicach dotychczas przeze mnie publikowanych .

Do miłego następnego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hoj!

Witajcie Wszyscy.

To już chyba dziewiąty miesiąc kiedy dzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat hybrydy Aristona Lydos. Jak dotychczas nie narzekam na niego czy to jeśli chodzi o koszty czy samą kulturę pracy oraz codzienną obsługę. Na dodatek z nienacka , czystym zbiegiem okoliczności , mam z Lydosa kolejną -nazwę to- korzyść.Przez te miesiące zdecydowanie mniej używany był kocioł gazowy dwufunkcyjny a latem to całkowicie odpoczywał.Całkiem nie dawno ( może 10 dni wstecz ) zaczął mi ten kociołek odmawiać posłuszeństwa-wyskoczyły dwa błędy świadczące o wadliwym działaniu czujników temperatury. Trochę przy nich pomajstrowałem i dziś działa nawet nieźle -zdarza się z rzadka blokada wywołana błędem. Wiosna za pasem więc tyle sobie poradzę a po sezonie odbędzie się konkretny przegląd wraz z naprawą.Gdybym nie miał Hybrydy to niewykluczone , że kondensacik uległby awarii nieco wcześniej i tak uklękł by na chwilę przed sezonem albo w jego środku. Tak czy inaczej w najmniej odpowiednim momencie jak to mają do siebie rzeczy martwe w swej złośliwości.

Sam Ariston z poskromnionym apetytem na energię elektryczną ,po upływie kolejnego miesiąca "wyparzył" zbiornik i leje wodę - nie dość że ciepłą to jeszcze mokrą.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mija trochę czasu od poprzedniego wpisu. Obie hybrydki działają u nas bardzo dobrze. W obu przypadkach są to lydosy 80L dla 2 osób ustawione tak samo na 53°. Rozliczenie za prąd przyszło zaskakująco małe jednak tydzień nie było nas w domu to też robi swoje. 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kamil1994.

Dziękuję za wypowiedź-ponowną. Wychodzi na to ,że na tym placu boju pozostaliśmy sami. Trzeba było uzbroić się w cierpliwość, być w swoich przekonaniach(potwierdzonych empirycznie) nieustępliwym,nie reagować emocjonalnie ( w tym panicznie) i usta nienawistników-popularnie zwanych hejterami -zamilkły. Życzę cierpliwości wszystkim Forumowiczom , którzy przechodzą gehennę ze sceptykami, by się nie poddawali nawet kiedy zostaną w zdecydowanej mniejszości. Zaś tym przeglądającym takie dyskusje w poszukiwaniu rzetelnej rady polecam  ,jeśli mają tyle czasu, aby szczegółowo przyglądali się wypowiedziom uczestników co pozwoli rozeznać się w tym co kto wie i jakimi pobudkami się kieruje. Tyle na dziś dzień. Mój Lydos jak zawsze bez zarzutu,cichutki i taniutki.

Do miłego następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, 

Ale jakieś tantiemy za reklamowanie płyną,  więc suma sumarum ogrzewanie CWU jest dla Panów tańsze. Ile można stracić jak pytał reb Tebe?

Pozdrawiam Krzysiek 

Ps: Zapłaccie też komuś kto zgłosi jakieś "minimalne" problemy, np. Lepszy byłby większe zbiornik, żona ma gesia skórkę, to podstawy marketingu. Teraz dno jak w NBP.

ŻENADA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam I odpowiadam.

1. Swego czasu po Ziemi stąpał najmądrzejszy człowiek , którego oskarżano o obżarstwo i opójstwo. Nie zamierzał się wielce bronić i uruchamiać w tym celu pompatycznej kampanii . Na wypowiedziane słowa pogardy odpowiedział tylko ze stoickim spokojem " Mądrość potwierdza swą prawość swymi uczynkami". Innymi słowy - Mądre postępowanie samo się obroni! Jest w tej wypowiedzi zawarta myśl o upływie czasu potrzebnego do obiektywnej weryfikacji ale w konsekwencji mamy jakość a nie ilość. Jak już pisałem wcześniej o moich komentarzach - są one czytane przez wielu zaś tylko kilku je doceni ( i to mnie interesuje ).
2. Padło pytanie co można stracić lub też ile ?  A ) Stracić można wszystkie oszczędności kiedy nabywa się coś co wpadło w nasze ręce w wyniku niezdrowych ambicji oraz emocji , które to nie pozwoliły pomyśleć trzeźwo  Mamy wtedy np. samobieżny traktorek - kosiarkę na działeczkę 200 m2 przy nieregularnym w poziomie gruncie i na dodatek gęsty  drzewostan. B ) Stracić można też dużo czasu na czytanie wypowiedzi niektórych forumowiczów i odpowiadanie na nie.
3. Blisko tydzień wstecz z pełną świadomością zamieściłem słowa mające na celu uruchomić proces : " uderz w stół ... " Nie wiem czy jestem taki przebiegły cwaniak-psycholog czy też może Ty...... . Wspominałem wtedy też coś o emocjach ujawniających się w komentarzach - opanowanie jest lepiej odbierane.
4. Twój nick jak i również wypowiedź są bardzo abstrakcyjne i poświadczają chaos w umyśle z nastawieniem na dotkliwą kontrę tego( lub tych),kto nie jest po Twojej stronie.
5. JAKO CZŁOWIEK NIEDOSKONAŁY MASZ PRAWO SIĘ MYLIĆ.
6. ŻENADA.
7. A mój Ariston Lydos 100 litrów nadal cichy, niezawodny, ekonomiczny i wdzięczny za zdroworozsądkowy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile premii? Dostałeś od Aristona? Nowych "użytkowników" szukacie? Jaka stawka za pozytywną opinię? 

Pozdrawiam Krzysztof 

Czekam na ofertę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile premii ?

No cóż. Nie mogę tego nikomu powiedzieć bo to jest tajemnica handlowa. ale skoro jestem już taki wygadany to uchylę nieco rąbka tajemnicy-żeby nie było spekulacji. Jedno jest pewne,że Ariston i ja  nie spodziewaliśmy się jak dobrze to wypadnie.Z moich obliczeń wynika ,że Lydos zużywa tylko 1/3 energii elektrycznej co zwykły  "bojlerek" o tej samej pojemności. Jak dodam jeszcze informację o posiadaniu przeze mnie kotła dwufunkcyjnego kondensacyjnego   tej samej marki to oczy z orbit wypadają. Kocioł mam już trzynaście lat kiedy to kondensacja jeszcze brzmiała dla wielu enigmatycznie. Dziś odcinam kupony od podjętej przed laty decyzji-mnie rachunki za gaz nie przerażają tak jak wielu.

Podsumowanie. Z tytułu zakupu energooszczędnych urządzeń grzewczych mam spore oszczędności w budżecie i świadomość mniejszej emisji CO2. Tak na prawdę to Ariston już mi wypłacił premię w postaci wcześniej wspomnianych gratyfikacji .A może to ja powinienem Aristonowi zapłacić dywidendę z zysku?Niezła sumka by się uzbierała.

Na ofertę możesz sobie czekać wieki niezliczone bo to nie góra przychodzi do Mahometa ale Mahomet do góry. Zrób to co ja a będziesz beneficjentem pełną gębą.

Zajmij się niesieniem pomocy tym co jej potrzebują bo to lepsze korzyści przynosi . Podobno więcej szczęścia wynika z dawania niż z brania ( potwierdzone klinicznie ).

A mój Ariston Lydos 100 litrów nadal cichy, niezawodny, ekonomiczny i wdzięczny za zdroworozsądkowy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AdamK13 napisał:

,,,, Jedno jest pewne,że Ariston i ja  nie spodziewaliśmy się jak dobrze to wypadnie.
Z moich obliczeń wynika ,że Lydos zużywa tylko 1/3 energii elektrycznej co zwykły  "bojlerek" o tej samej pojemności. ,,,,

Wyciszyłem się w tym temacie, bo byłem pewny, że kiedyś padną te magiczne liczby (porównania) spod klawiatury użytkowników elektrycznego podgrzewacza wody Lydos Hybrid  firmy Ariston.

Zacytuje z strony producenta elektrycznego podgrzewacza wody Lydos Hybrid.
50% oszczędności energii, w porównaniu do najbardziej wydajnego standardowego elektrycznego podgrzewacza wody w klasie B. ,,,,


ps.
Wiem Adamie, że podałeś dane dotyczące Twojego układu.
Temperatura wody na wejściu 12*C, podgrzewanie wody tylko do temperatury 45*C, plus raz w miesiącu podgrzewanie wody w podgrzewaczu by zagwarantować higieniczność wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.