Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Lydos Hybrid 100L - wasze doświadczenia


SimonSays

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odświeżam temat, gdyż inne tematy są zarchiwizowane, a jestem posiadaczem powyższego bojlera z pompą od roku i jestem ciekaw doświadczeń innych userów użytkujących powyższe urządzenie ponad rok. Co do mojego egzemplarza to działa ponad rok i pojawiły się problemy, ale od początku. Ustawienia mam następujące: tryb Green, podgrzewanie mam ustawione do 50 stopni. Jeśli nie zużyje wody i jak temperatura spadnie poniżej 45 stopni, podgrzewacz sam dogrzewa do 50 stopni. Raz w miesiącu bojler włącza tryb legionella i podgrzewa się do 65 stopni, aby zabić bakterię (od 53 stopni tylko grzałka), nie mam zbiornika i skropliny są odprowadzane do kanalizy w łazience. Generalnie łazienkę mam ocieploną i nie zauważyłem jakiegoś wielkiego spadku temperatury podczas pracy na pompie. Przez rok w sumie fajnie to działało, podgrzewanie na pompie (180W) trwa dłużej ale jest tańsze od grzałki 1200W. No i po roku podgrzewania na pompie, bojler coraz dłużej zaczął na niej nagrzewać. Czyściłem raszki pompy z syfu i kurzu regularnie. W pewnym momencie zaczął się notorycznie pojawiać błąd 141 (błąd wentylatora) i pompa przestała chodzić, grzało tylko grzałką. Po zresetowaniu błędu pompa ruszała, także wentylator jest sprawny. Wezwałem serwis. Na 4 serwisantów w mojej okolicy 3 nie pojawiło się i nawet nie podało terminu wizyty, tacy fachowcy, a 4 sie zjawił i po zdjęciu obudowy okazało się, że  pompa jest rozszczelniona i brakuje jej czynnika, także dlatego nie miała mocy, aby podgrzewać. Zgłosiłem do Aristona bojler na gwarancji i tu mnie zaskoczyli, gdyż zalecili wymianę pompy, a przysłali ... nowy taki sam bojler. Także dla mnie rewelka, ale jak to ma działać tylko rok to trochę lipa. Jakie są wasze doświadczenia po roku podgrzewania na tej pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo że takie cuda 90% będą pracować w trybie grzałki jak zwykly podgrzewacz elektryczny. Ogólnie szkoda czasu na takie urządzenia. Cena jest ich taka ze można wymieniać co dwa sezony:)
Jak wymienili na nowe to fajnie ale zwróć uwagę że kosztuje grosze w stosunku do prawdziwej pompy.
Temat można przerzucić do innego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.