Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid


AdamK13

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, AdamK13 napisał:

Jak dodam jeszcze informację o posiadaniu przeze mnie kotła dwufunkcyjnego kondensacyjnego 

Po co placic za prad do "transportu" ciepla z lazienki do wody skoro mozna to podgrzac odrazu gazem? Jest w tym jakis sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sambor napisał:

Facet używa tej śmiesznej zabawki do mycia zębów i rąk, a resztę zapotrzebowania na CW zapewnia kocioł gazowy.

Ja mysle ze jest przedstawiciel handlowy o zerowej wiedzy technicznej. Wypowiedzi przepelnione sa nonsensem markeringowym wyniesionym ze szkolen sprzedazy. 

Nikt rozsadny na te bzdury sie nie nabierze!

Oczywiscie pozdrawiam i do nastepnego razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest.U mnie na pewno. Mój kocioł ma już swoje latka i przyda mu się trochę odpoczynku. Do tego jeszcze dochodzi ważna myśl ,że przy przepływowym grzaniu wody nie występuje kondensacja i z tego tytułu mamy większą stratę kominową. Doceniam komfort c.w.u. przygotowanej w zasobniku np. przy bateriach termostatycznych. Dochodzi do tego jeszcze posiadanie przeze mnie wody ze studni głębinowej ( logiczne ,że mam hydrofor). Wadą hydroforów jest to ,że falują ciśnieniem a z tym ciężko jest poradzić sobie mojemu kociołkowi staruszkowi.Taniej było zakupić pompę ciepła niż nowy kocioł wraz zasobnikiem i do tego cała przeróbka połączona z niemałym remontem. Plus taki ,że cała robocizna jest moja.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie znacie całego obrazu sytuacji ( nawet jej cząstki) a już się wypowiadacie i to złośliwie. Może to Was należałoby zablokować.

Już wcześniej pisałem jednemu JAKO CZŁOWIEK NIEDOSKONAŁY MASZ PRAWO SIĘ MYLIĆ.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Myślę @SONY23, że wszystko już zostało powiedziane. Biawar kosztuje 600Pln, Ariston 2300 PLN, oba w klasie energetycznej A. Ktoś policzy czas zwrotu kosztów? Biorąc pod uwagę konieczność serwisowania PC w Aristonie? Pozdrawiam serdecznie Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Visitor1230

NUOS EVO 80-110 Podgrzewacz wody z pompą ciepła - wersja wisząca

Stary temat. Wszysko przeczytalem. I tak reasumujac. przy COP= 2 sie oplaci sie latem. 50% energi z gniazdka i 50%z otoczenia.  Jezeli taki podgrzewacz wstawic do kotlowni?  Gdzie mamy cieplo z kotla ktory grzeje ja sama swoja praca? U mnie jeszcze dochodzi strata postojowa bufora. Jezeli jest PV i mozemy sie wspomagac energia oddana latem do sieci… Czysto teoretycznie w sprzyjajacych warunkach to urzadzenie mogloby ogrzewac wode za free. Nadmieniam ze w moim przypadku zuzycie wody mam niewielkie. 

 

Ariston.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To akurat mnie malo interesuje. Chce dogrzewac CWU latem z PV. I caly czas mysle o tym zeby go jak najefektywniej wykorzystac. Inni producenci oferujacy taki produkt maja zasobniki min 200L. A to akurat dla mnie jest bez sensu. Zwlaszcza jezeli zapotrzebowanie na CWU w domu to 1,1 osoby + kot. 

Edit: na aristona natknalem sie przypadkiem. To poszukalem tez tematu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Jezeli taki podgrzewacz wstawic do kotlowni?  Gdzie mamy cieplo z kotla ktory grzeje ja sama swoja praca?

Z tego co pamiętam to nie wolno (zapis w dtr - zapylenie w kotłowni?), ale abstrahując od tego to lepiej zainwestować w ocieplenie kotła,bufora i rurek niz płacić za prąd aby przetransportować to ciepło do wody. Na lato fajny :)

PS. Też mnie to denerwuje, że mam 28-30C w kotłowni. Z zetki pizga. Wentylacja grawitacyjna wyciąga, RCK też - setki m3 ciepłego powietrza, itd. Narazie z tym żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Visitor1230 napisał:

,,,, Chce dogrzewac CWU latem z PV. I caly czas mysle o tym zeby go jak najefektywniej wykorzystac.

Bez żadnych dodatkowych kosztów, 20 % procent uzysku (oszczędności), zyskasz gdy automatykę podgrzewania skorelujesz z aktywnością generatora PV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 minuty temu, PioBin napisał:

Z tego co pamiętam to nie wolno (zapis w dtr - zapylenie w kotłowni?), ale abstrahując od tego to lepiej zainwestować w ocieplenie kotła,bufora i rurek niz płacić za prąd aby przetransportować to ciepło do wody. Na lato fajny :)

PS. Też mnie to denerwuje, że mam 28-30C w kotłowni. Z zetki pizga. Wentylacja grawitacyjna wyciąga, RCK też - setki m3 ciepłego powietrza, itd. Narazie z tym żyje.

Przy pellecie zapylenia w kotlowni nie mam. Ocieplenie biawara jest swietne. Bufora tez niezle. rurki mam ocieplone idealnie lacznie z pompami, zaworami itd( szczegolarz jestem) Obecnie temp. w kotlowni to 20-21 stopni. Przy starym ekogroszkowcu mialem nie pamietam ale cos 24-26°. 

4 minuty temu, Andrzej_M_ napisał:

Bez żadnych dodatkowych kosztów, 20 % procent uzysku (oszczędności), zyskasz gdy automatykę podgrzewania skorelujesz z aktywnością generatora PV. 

No wlasnie tak sie zastanawiam co bedzie lepsze. Skorelowanie automatyki PV musi jednak jakies koszty wygenerowac. jestem na etapie zmiany systemu. W tej chwili ogrzewam latem CWU poprzez bufor grzalka DC. Nie smiac sie. Dziala. Dojdzie kilka paneli i inwerter. Dogrzeawnia bedzie dzialalo w buforze i ew CWU grzalkami AC. Wszelkie nadmiary z PV do domu i do sieci. A licze ze oddam do sieci min 2500 kWh rocznie. w przypadku montazu takiego aristona odseparowalbym go calkowicie od instalacji CO. Czyli grzanie pompa i pradem. W zimie odbieranym z sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze.

Z tej strony AdamK13 po dłuższej przerwie.

Nie odzywałem się długo gdyż jestem mocno zajęty a i co niektórzy zamiast wymieniać się spostrzeżeniami  to krytykowali.Krytyka jest wskazana ale ta konstruktywna a nie torpedująca.Mam niebywałą okazję rozmawiać z wieloma osobami w "realu" i tam ,kiedy widzimy się na żywo, to (co ciekawe oraz zrozumiałe)reakcje są diametralnie inne-na poziomie .Ale do rzeczy. Zawsze ten Lydosik jest opłacalny. Kiedyś wspominałem o tym , z której " skarpety" wyciągamy forsę na te cacko.Jeżeli macie możliwość kupić za niepotrzebne pieniądze lub skojarzyć te urządzenie z innymi systemami operacyjnymi albo posiadać"prąd za darmo"-to SUPER! Tak na marginesie.W zeszłym roku( od 01.10.2019) kupiliśmy z zoną suszarkę do prania z wbudowaną pompa ciepła.Trochę martwiłem się o zużycie energii elektrycznej bo nasza pralka pracuje dla nas średnio 1.5 raza na dobę,nawet 2.Rachunki za prąd nie powaliły mnie na kolana mimo intensywnej eksploatacji.Kupiliśmy tę maszynkę ze względu na wilgoć panującą w naszym mieszkaniu wywołaną suszeniem prania od jesieni po wiosnę. Wilgoć zniknęła,zapachu  stęchlizny brak i mam dodatkowe urządzenie pracującą na moją korzyść  PODSUMOWUJĄC. Niekiedy nabywamy jakieś urządzenie i oczekujemy niebotycznych zysków.Nie zawsze tak jest ale dobrze  zauważać te realne (choć niewielkie) zyski.Prowokuje to do zaopatrzenia się w nowe nowoczesne kolejne "zabawki" i korzyść staje się bardzie wymierna.Oczywiście  te nowe cacka zużywają więcej energii elektrycznej ale nie tyle co zwykłe przestarzałe. Co więcej. Kilka lat wcześniej zmieniłem w cały domu  oświetlenie na ledowe i na tym trochę zaoszczędziłem.Jestem z tych co rejestrują od około 20 lat zużycia wszelkich liczników i mam wgląd na to co kupiłem i ile mnie to kosztuje w utrzymaniu. Począwszy od kotła gazowego kondensacyjnego poprzez dobrą lodówkę i zmywarkę a skończywszy na Lydosie i suszarce do prania to mogę śmiało powiedzieć,że mimo posiadania większej ilości urządzeń elektrycznych to moje wydatki na prąd są realnie niskie, Proponuję nie oglądać się na innych (zbytnio) a zacząć myśleć bardziej perspektywicznie  i klocki zaczną układać się w logiczną całość.I tylko mała uwaga! Jeśli już kupujemy w/w produkty to tylko te faktycznie niezbędne-te używane bardzo często .  Wówczas koszty eksploatacji i zakupu mają najlepszą relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.