Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rakoczy cortina pellet 21kW


ronuch

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Andrzeju napisał:

Na tym kotle nie da rady choć w instrukcji jest mowa o 60. Sam serwisant mi ustawił 30, Tordalowi z tego forum ustawiono 45. Maksymalnie to przetestowałem, że mogę dać 40 bo później już zawór nie nadąża wypuszczać ciepłej wody i regulować powrotem i też przegrzewa kocioł.

Za pół godziny będę tam miał te 50 stopni, już mam 40

Teraz kociołek wygaszony i na nim niecałe 62° Temp. na powrocie tak jak na zdjęciu

Screenshot_20190221-194210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu u szwagra. Kociołek w trakcie pracy. 64.6° na kotle. Podłogówka i grzejniki 2 oddzielne obiegi.

I właśnie chodzi o dodatkową pompę :)

Screenshot_20190221-194647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresów wam nie pokaże ale tutaj nie ma problemów z 4d bo go nie ma. Pompy kotlowej również ☺

20190221_202659.thumb.jpg.3b5eefa919865dc4de6c4012670689af.jpg

20181214_114032.thumb.jpg.29b2531ddf34b8dd15318982d86ab37f.jpg

Zadana  70*

Pompa od 60*

Zawór termiczny 55*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilo na zmienny mniej więcej na połowę. Do powietrza tam jest dziura którą sobie łapie tlen albo rurą fi 50 podłączasz to bezpośrednio pod wlot powietrza z zewnątrz. A ten tłumik to moja konstrukcja żeby wyciszyć zasysane powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam same kalafiory. 200 żeber alu,  2 z c22 i 2 drabinki. Teraz nie patrzyłem,  ale dobowo koło 5 razy i teraz miałem fajne spalanie 17kg. W mrozy było koło 7 odpalen. 

Co do pracy.  Kocioł ma 5 biegów (1to moc minimalna 3KW ). Startuje z 3 i leci do 5. Od mniej więcej 66* moduluje w dół i nie przebije mi 69,5-70*. Na instalację idzie ok. 60*. Po dogrzaniu domu kocioł się wyłącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eliks napisał:

Wykresów wam nie pokaże ale tutaj nie ma problemów z 4d bo go nie ma. Pompy kotlowej również ☺

Zadana  70*

Pompa od 60*

Zawór termiczny 55*

I właśnie prostota tej instalacji jest jej mocną zaletą.Jedna pompa,termostat,głowice i ma hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie wnetrze szwedzkiego  kotła opalanego paliwem stałym ( paliłem drewnem i weglem ) oraz olejem opałowym kocioł pracował ponad 30 lat bez zaworu czterodrogowego bez ochrony powrotu , zero kamienia i prawie znikome ilosci rdzy widac opiłki metalu zmuszony byłem przeciac kocioł by go wyniesc z kotłowni. Tak mysle o co chodzi z ta ochrona powrotu. Oczywiscie wyjatek nie stanowi o regule ale daje do myslenia....po jakie licho tyle zachodu czyzby tak na wszelki wypadek?

..

20190226_120943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj bo kiedyś były inne kotły i inne instalacje.  Grawitacyjne, z dużą pojemnością wodną i wysoko utrzymywana temperaturą,  sam miałem takiego śmieciucha jak kupowałem dom. Miał pewnie ze 20 lat. Zero korozji. Teraz masz dużo instalacji niskotemperaturowych, jest malo wody w układach wspomaganych pompkami oraz wyżyłowane kotły i żeby zachować ich sprawność i nie produkować smoly, producenci zabezpieczają się właśnie w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż, alarmy o braku podciśnienia znów zaczęły wyskakiwać, w tym tygodniu cztery razy  (dziś w nocy to nawet dwa razy).  Dziś ma przyjechać serwisant od Rakoczego do mnie zobaczymy co powie.

Mam takie może lamerskie pytanie bo może ma ktoś inny sposób.

Dajmy na to że jest ciepło na dworze bądź chcę przewietrzyć mieszkanie i nie chcę aby kocioł mi się odpalił to pozostaje wyłączenie go z prądu ? Czy też na sterowniku pokojowym ustawić bardzo niską temperaturę? A może jest jakiś inny sposób? Tym Emodulem można to jakoś zrobić?

Może mój kocioł jednak jest wrażliwy na jakość pelletu? Klasa B 8 mm i dość dużo pyłu. Zacząłem go nawet odsiewać, będzie prawie szklanka z każdego worka (pewnie mielona płyta mdf). Warto to odsiewać czy nie przejmować się? Ten garnek tego dziadostwa to z pięciu worków.

 

IMG_20190305_124609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić na sterowniki niska temperaturę ale zobacz czy nie masz opcji opóźnienia załączenia kotła. Nawet proste Eurostery mają opcję że jest 5 minut tolerancji na zmianę temperatury, czy to gotowanie czy otwarcie okna.

 

 

A jeszcze mam pytanie, czy masz podgląd na aktualne ciśnienie panujące w komorze spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzeju napisał:

No i cóż, alarmy o braku podciśnienia znów zaczęły wyskakiwać, w tym tygodniu cztery razy  (dziś w nocy to nawet dwa razy).  Dziś ma przyjechać serwisant od Rakoczego do mnie zobaczymy co powie.

Mam takie może lamerskie pytanie bo może ma ktoś inny sposób.

Dajmy na to że jest ciepło na dworze bądź chcę przewietrzyć mieszkanie i nie chcę aby kocioł mi się odpalił to pozostaje wyłączenie go z prądu ? Czy też na sterowniku pokojowym ustawić bardzo niską temperaturę? A może jest jakiś inny sposób? Tym Emodulem można to jakoś zrobić?

Może mój kocioł jednak jest wrażliwy na jakość pelletu? Klasa B 8 mm i dość dużo pyłu. Zacząłem go nawet odsiewać, będzie prawie szklanka z każdego worka (pewnie mielona płyta mdf). Warto to odsiewać czy nie przejmować się? Ten garnek tego dziadostwa to z pięciu worków.

 

IMG_20190305_124609.jpg

Po prostu  jak piec stoi (czuwanie) to menu i kliknąć "wygaszanie". Potem jak bedziesz chciał to klikasz "rozpal" i startuje. Tak czy siak i tak musi być Twoja ingerencja :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Eliks - serwisant jak był to w swoim menu miał podgląd na parametry związane z podciśnieniem i wg niego są generalnie w porządku choć występują niewielkie różnice między parametrem żądanym a rzeczywistym mogące być wynikiem prawdopodobnie zbyt dużego ciągu kominowego i to może  też skutkować wyskakiwaniem tego alarmu gdy skumulują się jakieś złe czynniki - ciśnienie atm., wiatr itp. Na razie zostały zmienione parametry wentylatora i prawdopodobnie czeka mnie montaż regulatora ciągu. Może to i też jest przyczyna, że mi się kocioł przegrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale konkretnie możesz podejrzeć ciśnienie przy mocy minimalnej jak się kocioł rozbuja? Chciałem to porównać do swojego kotła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowa ilość obrotów - 269

impulsy na minutę - 264

To są podobno parametry związane z podciśnieniem i mają być w miarę jednakowe. Kocioł w tej chwili pracuje z wentylatorem na 20% mocy, generalnie jest wygrzany w końcowej fazie grzania.

Jak pracował na 100% to było i ponad 600 jeśli dobrze zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chodziło mi  konkretnie o ilość Pascali w komorze. Nie masz podglądu tej wartości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.