Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rakoczy cortina pellet 21kW


ronuch

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2021 o 21:36, Andrzeju napisał:

Ja od początku mam 1.1.5 i na tej jadę. Ostatnio rozmawiałem z Techem to mi powiedział, że jak nic nie ,,fisiuje"  to nie potrzebna aktualizacja. Kudłaty ostatnio zmieniał program ale nie napisał jaką wersję dostał.

Teraz mam 1.1.8 i problemy nie zniknęły. Jeśli nie masz problemów nie zmieniaj oprogramowania bo sobie "poprawisz" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.07.2021 г. o 22:42, Kudlaty napisał:

Сега имам 1.1.8 и проблемите не са отминали. 

Wejście do menu serwis (5162) › Nadmush (5163) › Maks. wentylator. Rozpocznie się test wentylatora.
W lewym dolnym rogu zobaczysz, jaką siłę podciśnienia osiągnie w teście. Na przykład może wydrukować ≈ 1350/2100.

Następnie w ikonie „Maks. obroty” › pojawi się wartość 2100. Zmniejsz ją do najwyższej testowej wartości. Na przykład 1350. Podczas pracy kotła na „Ekranie produkcyjnym” (2902) zobaczysz wartości. Wartości „Doc. Ilosc. obrotowe ” i „ Impulsy na minutę ”powinny być w przybliżeniu równe. Na zdjęciu ustawiona wartość w "Maks. obróty" to 1335.

IMG_20211019_204733.jpg

IMG_20211019_181647.jpg

IMG_20211019_170607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś z kolegów podać jakie ma ustawienia pracy pid w piecu 14kW? Na wcześniejszych stronach są podane ustawienia ale nie wiem z jakiej mocy kotła. Chcę zmienić na próbę moc kotła z 21 na 14 kW - dom mam ocieplony i teraz w obecnych temperaturach piec się przegrzewa bo nie mam wystarczającego odbioru ciepła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kombinujesz. Serwisant po zmianie oprogramowania nie zmienił mi w menu serwisowym na 21 i zostało 14kw jak wzrosło zapotrzebowanie na ciepło piec szedł cały czas na obrotach i tak mu brakowało by osiągnąć żądaną temp.

Czytaj co pisałem wcześniej o zmianie ustawień pid też mam 21kw. Zmniejszasz tylko minimalne parametry i masz piękna linę prostą. Czasem wyskoczy wyżej ale tylko po uruchomieniu np. na noc a potem linia prosta max +1 stopień.

Nie posiadam sprzęgła tylko 4d i teraz przy 61 st.na kotle. temp. powrotu min 55stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ustawienia porównałem ze swoimi i mam takie same oprócz minimalna przerwa podajnika - ja mam jedna sekundę.

Zmieniłem samo ustawienie na 14 kW nie zmieniając innych to miałem problem z podciśnieniem. U mnie instalacja na sprzęgle i zaworze termostatycznym na powrocie (chyba atv na 55 stopni). Ja nie mogę obniżyć temperatury na podłogówce i grzejnikach bo zaczyna się przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po ponownej instalacji, aby nie mieć problemów z podciśnieniem, należy zmniejszyć procent wentylatora w menu serwis.

Ustawiam je tak:

Maks. obtoty - 710. Min. obroty - 195.

Maks. wentylator robozcy - 55. Min. wentylator - 5.

Maks. praca pod. - 7. Min. praca pod. -1. Maks. przerwa pod. - 18. Min. przerwa - 17.

Aby nie przegrzać kotła należy obniżyć temperaturę CO do czasu zrównoważenia instalacji.

Ustawiłem go na 58 stopni. Kocioł ma zwarcie i 4 W.

 

IMG_20211129_181333752.jpg

IMG_20211129_181344178.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ma ktoś z Was plik z softem do sterownika. Mam problem z buforem - po dogrzaniu bufora piec nie wygasza się tylko przegrzewa (potem cykl powtarza się w kółko, rozpalanie, przegrzanie i wygaszanie). Dostałem aktualizacje z techa plik st9714.bin ale nie dość że po dogrzaniu bufora piec nie wygasza się dalej to teraz nie wygasza się też w trybie letnim po zagrzaniu bojlera. Może mam coś źle ustawione. Wersja jaką mi wyswietla to 1.1.8 a wcześniej miałem 1.1.2

Kol Jano3000 wyczytałem że Ty masz wersję 1.1.8 możesz mi podesłać [email protected] - może wysłali mi zły plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jano3000 za soft, wgrałem ustawiłem i znalazłem ustawienie które odpowiada za wygaszanie się i rozpalanie pieca odpowiednio jeśli dogrzeje bufor lub wystudzi. Ale mam inny problem sterownik nie wyłącza pomp podłogowej i dodatkowej CO jeśli piec przełączę w tryb letni. Nie mam regulatora pokojowego i wcześniej jak nie było bufora to gdy było zbyt ciepło w domu to przełączałem piec w tryb letni a sterownik wyłączał pompy. Teraz z buforem tego nie robi tylko pompy chodzą tak długo aż bufor się rozładuje a to trwa w zależności od temperatur w buforze do nawet 6-8 godzin. Jak działają u Was regulatory pokojowe  - co wyłączają po dogrzaniu pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie regulator pokojowy dochodzi do temperatury zadanej i wygasza piec i pompę c.o.

A co do bufora,przypuszczam,że na trybie letnim piec jest sterowany przez termometr zewnętrzny a tam jest niska temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie letnim powinien tylko grzać bojler ale cóż -strasznie nie dopracowany ten soft. Pozostaje mi tylko założyć jakiś przekaźnik na pompy żeby dom przestawał grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wystąpił taki problem podpowie ktoś o który czujnik chodzi ?

 

IMG_6514.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła ktoś pogrzebał w menu  włączył bufor i zaczęło sypać alarmem czujnika bo fizycznie nie ma tam żadnego bufora zabudowanego ,układ współpracuje z podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Owies spokojnie pójdzie, tyle że trzeba go mieszać z pelletem bo będzie zawieszał się w zbiorniku. Możliwe że będzie trzeba skorygować okres czyszczenia podajnika. Ja obecnie palę słonecznikowym, kupiony w bigbagu i niestety jest tam sporo nie sklejonego pelletu. Też trzeba mieszać ja miesza obecnie 50/50 ale będę to jeszcze testował z mniejszą ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.