Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Andy1111 napisał:

ale wrzucam poniżej instrukcję z montażu afriso i tu jednak ustawiają pionowo. głupi jestem jak but szwejka

Przesłona jest pionowo ale dla ustawienia otwarcia w 50%.

Zawór masz poprawnie zamontowany i ustawiony siłownik.

Sprawdź czasz kontroli temperatury może jest zbyt długi. Ewentualnie zbyt krótki w stosunku do maksymalnego ustawionego skoku jednostkowego, wtedy będzie zbyt szybko otwierał zawór i przebijał zadaną.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to do mnie dotarło - dzięki wielkie Darekgra !!! A ta seta Kazio to niestety albo stety dopiero dziś po południu (za Wasze zdrowie wypiję, a co). Do roboty trzeba chodzić na trzeźwo. Choć na trzeźwo jak widać długo do mnie docierało dziś to, co powinno już po pierwszym Waszym wpisie. Takie życie 

czas kontroli na poziomie 20 sek. może faktycznie zbyt często sprawdza, spróbuję zmienić na dłuższy okres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 30sek czas kontroli a skok ustaw na 5% i powinno śmigać.  To znaczy u mnie śmiga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak jak napisał @Kazio321 a nawet możesz dać 50 sekund kontrola a maksymalny skok na 3%

Nie pamiętam dokładnie tego sterownika ale prawdopodobnie możesz jeszcze mieć taki parametr jak współczynnik proporcjonalności jeśli masz to ustaw na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przewód od siłownika ma trzy żyły czarna brązową i niebieską, aby zmienić kierunek otwierania zamieniasz miejscami czarną z brązową. Niebieska to powinno być "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem niebieska z brązową. Czarna zostawiłem jak była i kręcił w drugą stronę tylko zamykał mi zawór. 

Tylko ja mam ciągle problem z tym że mi się siłownik rozjeżdża z tym co pokazuje kocioł. Co trochę muszę robić kalibrację bo np. kocioł pokazuje 97% otwarcia a na pokrętle od siłownika koło 65%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jak ty to zamieniłeś?

Siłownik powinien kręcić w lewo i w prawo zależnie od sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś w sterowniku czy w siłowniku?

 

Czy jesteś pewien że teraz jest dobrze podłączony i przewód porodowy nie jest zamieniony z zerowym?

Kto to wcześniej podłączał i czemu pozamieniał kolory, niebieski z zasady stosuje się do beznapieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Sorry ale Przewód prądowy CHYBA

Jeśli masz rozjechany zawór, to sprawdź jaki jest czas otwarcia zaworu i wklep sam! Czas podany jest w instrukcji lub/i na siłowniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gniochu napisał:

Ja zamieniłem niebieska z brązową. Czarna zostawiłem jak była i kręcił w drugą stronę tylko zamykał mi zawór. 

Tylko ja mam ciągle problem z tym że mi się siłownik rozjeżdża z tym co pokazuje kocioł. Co trochę muszę robić kalibrację bo np. kocioł pokazuje 97% otwarcia a na pokrętle od siłownika koło 65%. 

Do tego akurat nic tylko mówi, że musi cały czas <KALIBROWAĆ ZAWÓR> Ja do tego. Oczywiście że nic. w instrukcji zaworu jest który przewód jest do czego. Sorry

Jeśli podłączysz Niebieski na bez napięciowy A niech przestawia czarną żyłę i brązową sprawdzając kierunki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyły zamieniłem, w poście wcześniej źle napisałem @Darekgradobrze napisał ja się pomyliłem ponieważ pisałem z pamięci nie było mnie w domu. A więc żyły zamienione zobaczymy czy dalej będzie tak samo. Żeby mi się nie rozjezdzalo siłownik względem tego co pokazuje kocioł to by było ok.

Edytowane przez gniochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że czas otwierania siłownika masz poprawnie ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlane parametry na ostatnim zdjeciu masz dla zaworu nr2, czy pozostałe ustawienia i sam zawór jest podpięty pod styk zaworu nr 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak że jak się otwiera to kręci się w prawo (zgodnie ze wskazówkami zegara)?

W ogóle zawór daje radę utrzymać zadaną zaworu bo na zdjęciu jest spory rozjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tak miałem, czyli otwierał zgodnie z ruchem wskazówek zegara po zamianie kabli jak pisałeś kilka postów wcześniej jest na odwrót, czyli w lewo kręci to otwiera w prawo zamyka tak jak pokazuje skala na pokrętle bo tężnia zamieniłem.

 

Rozjazd jest z tego względu tak jak pisałem wcześniej, że kocioł swoje zawór (siłownik) swoje. Czyli na pokrętle od siłownika mam np. otwarcie na 50% a na wyświetlaczu kotła 75%. Kocioł myśli że jest otwarte na 75 a fizycznie jest w połowie i przez to z temperaturą też jest lipa. Po kalibracji przez pewien czas jest ok. Kalibrację robiłem z 30 minut temu i temp. Trzyma póki co.

 

Screenshot_20201112_091250_pl.techsterowniki.emodul.jpg

A jak ściągnę siłownik to tym trzpieniem z trybem powinno lekko się kręcić? Bo u mnie czuć jakby opór może dlatego siłownik nie daje rady ukręcić i się rozjeżdża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.