Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dużo piszecie na temat błędu czujnika ognia. U mnie też taki występuje. Po wymianie na nowy przez miesiąc było ok ale teraz znów pojawia się komunikat o tym błędzie. Jak się usuwa ten komunikat? Jak dokonać kalibracji? Proszę o instrukcję krok po kroku. Dzięki
Ja długo nie czyściłem tej komory pod rusztem i jak ją czyściłem to wyleciało bardzo dużo popiołu. Od tego momentu błąd się nie pojawia, więc to też mógł być powód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach menu serwis zmiejsz wartości jasności plomienia . Przy rozpalaniu i opoznieniu . Na rozpalaniu wez 90 a w opoznieniu 500. Jeśli to nie pomoże to coś z fotokomórka musi być 
Przy tych ustawieniach rozpalania i 30 sekundach podsypu dzieje się tak, że bardzo szybko pojawia się duży ogień, a czujnik ognia pokazuje, że płomień jest w granicach 100-200.
Tak jakby czujnik nie wykrywał takiego płomienia. Po około 5 minutach sytuacja się stabilizuje i wskazania są dobre.
Dziś natomiast pierwszy raz było tak, że przy rozpalaniu płomień osiągnął 700, więc wszedł w pracę. Po chwili mimo, że płomień był bardzo duży to czujnik pokazywał coraz niższą wartość, aż spadła poniżej 100, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat czyszczenie, mimo że płomień ciągle był. Wygasiłem kocioł i ponowiłem rozpalanie, które się udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek jasności plomienia jest normalny, zbyt mala ilość powietrza powoduje dym, który zasłania plomien i dlatego takie spadki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TommyLee napisał:

 czujnik pokazywał coraz niższą wartość, aż spadła poniżej 100, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat czyszczenie, mimo że płomień ciągle był. Wygasiłem kocioł i ponowiłem rozpalanie, które się udało.

przejdź na deltę temp. spalin podczas rozpalania i będziesz miał spokój. mi też tak kiedyś szwankował. nie widzę różnicy w czasie rozpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek jasności plomienia jest normalny, zbyt mala ilość powietrza powoduje dym, który zasłania plomien i dlatego takie spadki .
Za mała ilość powietrza w pracy czy już podczas opóźnienia ? Zrobić jakąś korektę wentylatora ?
przejdź na deltę temp. spalin podczas rozpalania i będziesz miał spokój. mi też tak kiedyś szwankował. nie widzę różnicy w czasie rozpalania
@Andy1111 z pomocą technika z Sas'a przez błąd czujnika płomienia, zostało ustawione rozpalanie na deltę temp. spalin, ale po tym zabiegu kocioł nie wszedł prawidłowo w pracę po nadzorze. Płomienia nie było, a on ciągle podawał pellet jak przy pracy i dmuchał na 100 %, aż cała tacka na popiół była pelletem zasypana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zwiększyć minimalne obroty wiatraka tak o 100 i moc wiatrak w opoznieniu z 36 na 40%. 

Ta delty spalin spisuje się tylko w pracy kotla od regulatora pokojowego . Przy pracy w nadzorze lepiej jest na fotokomórce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini obroty na 1130 to ładnie tam dmuchasz. Mini obroty wystarcza 700/800

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdziłem teraz Wasze porady odnośnie ustawień w tym temacie i wszędzie jest że min. Obroty na ok 350.
To już w ogóle nie rozumiem skąd się biorą fabryczne ustawienia na poziomie 1030 ..

Chyba, że niższe obroty dla kotłów o mniejszej mocy.
A dla mocy 23kw mocniejsze obroty.

Zmieniłem ten wentylator min. na 700. Piec pochodził godzinę i mimo że był płomień i wskazania czujnika 500 to się wygasił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos namieszane w tym ster . Ostatnio ustawialem 23kw bioefekt to mini obroty były na 350 . 

Ustaw jasność w rozpalaniu i opóźnieniu  i bedzie dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazio321
Rozpalanie ma ustawione według twoich zaleceń i jest ok. Poza tą jedną sytuacją co spadła jasność płomienia. Teraz zmieniłem podczas opóźnienia % na 40, według Twoich zaleceń.
Piec wygasił się podczas pracy, a nie rozpalania.
Miesiąc tu zrobiłem aktualizację do wersji 1.14 i nie zmieniałem żadnych ustawień, oprócz tych, które zostały mi polecone na tym forum.

Nie wiem, może jeszcze raz przywrócę sterownik do ustawień fabrycznych.

Ogólnie pali ok tylko, co kilka dni się takie różne anomalia zdążają.

@@PaTru1986 to są fabryczne ustawienia ? Jaką masz wersję softu ? I jakie obroty minimalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego że się wygasza podczas pracy... Przy 1130 o rotach minimalnych i podawania na minimalnej mocy poprostu te małe ilości peletu są tak szybko spalane i wydmuchiwane że kolejna dawka jest wysypywania już w puste palenisko.

Weź najlepiej jeszcze raz wygraj nowe oprogramowanie wybierając odpowiedni typ kotła/palnika  oraz moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrany nowy soft od nowa.
Nie ruszałem nic oprócz nastaw temperatur w głównym menu i rejestracji sterownika w emodul.
Prośba spójrzcie na mój plik z ustawieniami i pomóżcie co można zmienić.
Parametry rozpalania oczywiście od razu zmieniam tak jak podpowiadał Darekgra i Kazio321.
Jak widać nowy soft zapisane na wstępie minimalne obroty 1030 ...535c20b00aa5fe752d85a7b8f14ac39b.jpg86ed1cb20e6576fe07731ddbe78ec6be.jpghttp://cloud.tapatalk.com/s/5fcbafe586d9a/Tech%20555P%201.14%2005.12%2016.56-1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw plik normalnie przez forum tak jak zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wstawiłeś linka a nie lepiej wstawić normalnie plik na forum.

Te ustawienia są zjeb.

Nie może być tylko 170 obrotów różnice pomiędzy mocą minimalną i maksymalną p

U ciebie to szacuję że minimalna ilość obrotu powinna wynosić granicach 600

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź na chwilę dla testu Ustaw moc kotła o jedną wyższą i zobacz jakie będą minimalne obroty ustawieniach serwisowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało się

mi chodzi o to żebyś wrócił do ekranu gdzie wybierasz noc kotła np.17, 23 czy 30 kW i zmień o jedną pozycję wyżej i wtedy zobacz jakie są minimalne i maksymalne obroty ustawione w menu serwisowym

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.