Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

To weź zmień na 17 lub na jeden niżej od 23

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok A coś pomiędzy 17 a 23 jeszcze jest

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne że zresetowało bo jest prawie to samo co aktualizacja

wróć do swojej prawidłowej mocy 23 kW IP obserwuj jak to się w ogóle pali moim zdaniem ktoś to coś namieszał w tych ustawieniach ponieważ nie możliwe jest że pomiędzy minimalną i maksymalną mocą jest tylko i wyłącznie 170 obrotów różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź jeszcze zrób zdjęcie dmuchawy jaka jest zamontowana w kotle

Masz może plik z ustawieniami ze starego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej to sama dmuchawa co w kotłach o mniejszej mocy.

Masz plik z ustawieniami z starszego softu

jeśli nie masz to zaraz postaram ci się podesłać plik z softem starszym bodajże z 11 na końcu i zobaczysz jakie tam są obroty bo tutaj na bank co się zwalone maksymalne obroty są okej ale minimalne na pewno są złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników. Tez posiadam kocioł sas bio efekt 17kw i mam takie pytanie, Czemu mój kocioł nie dobija do temp zadanej tutaj 65 stopni, sterownik po dogrzaniu pomieszczenia  ma zadanie wyłączyć  pompę CO i odcina ją. Po dogrzaniu pomieszczenia kocioł też przechodzi w stan czuwania i np nie dobija do mojej zadanej temp65 stopni tylko rozpali się w momencie gdy sterownik pokojowy zasygnalizuje dogrzanie domu. Czy da się ustawić żeby po wyłączeniu pomp kocioł jeszcze się dogrzeje się i będzie pracować w zadanej histerezie? Ustawione mam funkcje rozpalania i tryb wygaszania na włączony.

 

 

 

Sas(1).pdf

Edytowane przez Pablosas17kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablosas17kwMasz włączoną funkcję rozpalania i to ona decyduje kiedy kociołek się rozpala i wygasza.

Jeśli pokojówka da sygnał o dogrzanie to kociołek gaśnie bez względu na to jaką ma temperaturę.

Jaka masz ustawione temperaturę startu pomp. Ustaw na 50.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników. Tez posiadam kocioł sas bio efekt 17kw i mam takie pytanie, Czemu mój kocioł nie dobija do temp zadanej tutaj 65 stopni, sterownik po dogrzaniu pomieszczenia  ma zadanie wyłączyć  pompę CO i odcina ją. Po dogrzaniu pomieszczenia kocioł też przechodzi w stan czuwania i np nie dobija do mojej zadanej temp65 stopni tylko rozpali się w momencie gdy sterownik pokojowy zasygnalizuje dogrzanie domu. Czy da się ustawić żeby po wyłączeniu pomp kocioł jeszcze się dogrzeje się i będzie pracować w zadanej histerezie? Ustawione mam funkcje rozpalania i tryb wygaszania na włączony.
 
 
 
Sas(1).pdf
Są tu mądrzejsi, ale funkcja rozpalania zmień na wyłączona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TommyLee napisał:

Mam z listopada,
Zastanawia mnie, że min. Obroty dla pracy ręcznej są na 600.
Przed aktualizacją, w min. Obrotach nic nie zmieniałemhttp://cloud.tapatalk.com/s/5fcbd1833f912/Tech%2011.20.pdf

Ale ktoś mieszał bo spaliny nie są standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Darekgra napisał:

@Pablosas17kwMasz włączoną funkcję rozpalania i to ona decyduje kiedy kociołek się rozpala i wygasza.

Jeśli pokojówka da sygnał o dogrzanie to kociołek gaśnie bez względu na to jaką ma temperaturę.

Jaka masz ustawione temperaturę startu pomp. Ustaw na 50.

Dziękuje, za szybką odpowiedz zadziałało, jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi jakie powinny być obroty wentylatora przy rozpalaniu? Bo mam ustawione 9% ale na wyświetlaczu pokazuje jakieś 500 obrotów na min.

Edytowane przez Pablosas17kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TommyLeeustaw wszystko w serwisie u wrzuć filmik jak se pali na 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zostaw na fabrycznych i wrzuć filmik jak wygląda płomień przy pracy na niskiej mocy od 1 do 10%

Zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za mocno dmucha, mocno dziwne nastawy. Może ktoś kto ma tej mocy kociołek się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.