Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zamawiał kogoś ekogroszek z

https://sklep.tauron.pl

Cena przyzwoita ale ciekawe jak ze spalaniem .

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nie jest źle. Mniej spieków niż Retopal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Mniej spieków niż Retopal

Właśnie palę retopalem z pgg od kilku dni i nie jest źle, spieki są ale wszystko kwestia ustawień sterownika.

A co do Taurona to widziałem kilka negatywnych opinii więc sam nie wiem.

Następny jaki zamówię to chyba będzie STABEK. Mam możliwości więc będę kombinować z ekogroszkiem aż znajdę coś odpowiedniego.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę aktualnie Retopalem ale wziąłem 2 worki od szwagra Stabka - na testowanie.

Moje doświadczenia ze Stabkiem - na ustawieniach z Retopala (OEPM automat -4% nadmuch podawanie 5s) wygasił mi piec.

Po rozpaleniu zmieniłem mu nadmuch na +1% i wprawdzie piec nie wygasł ale spiek jaki powstał po nocy był potężny, taki kalafior na cały palnik.

 

Co do Retopalu - szaleństwa też nie ma, jeśli nadmuch jest większy niż 38-40% powstają duże twarde spieki.

Przy nadmuchach do 36%, sporadycznie tylko 41% pali się, wielkich spieków nie ma ale jednak głównie spieki wielkości popcornu. Popiołu (a w zasadzie popcornu po drobnego piopiołu niewiele) jest dużo - co 2 dni pełny popielnik co trochę go dyskwalifikuje - zasobnik wystarczy na 4-5 dni ale co z tego jak codziennie max co 2 dni wypada do pieca zaglądać coby popiół wybierać....

 

Ogólnie poszukuję czegoś (ekogroszku oczywiście) co dobrze by się spalało w piecu Ogniwo eko plus m 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo specyficzny palnik więc każdy ekogroszek jest dla niego "trudny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron - porażka, spieki, niedopalony węgiel, który się zlepiał tworząc górę, która wypadała z palnika.... 

Jakby był pomieszane 2 gatunki węgla, jeden wypala się bardzo szybko drugi się zlepia....

Nigdy więcej.

Palę teraz Prestige. Małe spieki, wypala się dokładnie,  popiołu średnio. Szybko dochodzi do temp. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Skarbek z Bobrka (ale tylko oryginalnie pakowanego).

Testowałem jeden worek oryginalnego w zielono czarnym opakowaniu ( dzięki krisgie), żeby sprawdzić czy to co mam to to samo i okazuje się, że mój eko niby z Bobrka dużo gorzej się spala. Tzn. jakby nie ustawić sterownika to robi niedopal, który łączy się w kalafiory.

Natomiast oryginał jest mocniejszy i niemalże w ogóle się spieka (testowane z mocnym nadmuchem, czyli tym samym co najlepiej dopalalo to diabelstwo, które ja kupiłem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanownych Palaczy!

Może ktoś podać sprawdzony ekogroszek, który się za bardzo nie spieka? Muszę wyjechać na około 7 dni, a przy moim Retopalu nie ma szans żeby kalafiory się nie zrobiły na ekoenergii. Używam kocioł pierwszy sezon i jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Ogień z firmy Sibugolpl nie spieka się ani trochę ale nic za darmo idzie go trochę więcej niż retopala ale po korekcie ustawień nie jest najgorzej. RETOPALA szkło mi 9-12kg na dobę a tego od Sibugolpl 13-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Palaczy!

Może ktoś podać sprawdzony ekogroszek, który się za bardzo nie spieka? Muszę wyjechać na około 7 dni, a przy moim Retopalu nie ma szans żeby kalafiory się nie zrobiły na ekoenergii. Używam kocioł pierwszy sezon i jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego.

Pale ekogroszkiem Bartex Silver w kotle Defro Komfort Eko PZ 15kW (ekoenergia) od września i zero problemów, prawie wcale nie mam spieków. Trochę trwało aby te optymalne parametry ustawić ale teraz jest super. Testowałem inne groszki i ten u mnie spala się najlepiej.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Palaczy!

Może ktoś podać sprawdzony ekogroszek, który się za bardzo nie spieka? Muszę wyjechać na około 7 dni, a przy moim Retopalu nie ma szans żeby kalafiory się nie zrobiły na ekoenergii. Używam kocioł pierwszy sezon i jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego.

Może lepiej wyeliminować spieki poprzez korektę ustawień, ogólnie Retopal był chwalony na forum, może nie warto eksperymentować a dobrze ustawić pewny opał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego groszku Ogień to bardzo mało jest opini. Nawet na youtube tylko jeden gość wstawil filmy i jest tam kilka komentarzy, ale fajnie to wyglada.

 

A ja mam pytanie czy mial ktoś do czynienia z groszkiem PowerMax lub Power od firmy Sam-Bud-Rol bo też niewiele o nim piszą, a u mnie na skladzie to gość chwali(jak to sprzedawca). Na oko wyglada fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...A ja mam pytanie czy mial ktoś do czynienia z groszkiem PowerMax lub Power od firmy Sam-Bud-Rol bo też niewiele o nim piszą, a u mnie na skladzie to gość chwali(jak to sprzedawca). Na oko wyglada fajnie.

Witam.

Mam od tego dostawcy eko "CLASSIC".

Kupiłem luzem w maju '17 i do tej pory nie udało mi się pozbyć spieków. Ale są to spieki rude i bardzo kruche, można powiedzieć ze wypalone.

Dniowo spalam ca 13kg, po 5 dniach wiaderko popiołu.

Rok temu miałem eko wysokokaloryczny od innego dostawcy i była katastrofa, bo spieki ale ciemne niedopalone.

 

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś coś na te spieki czarne niedopalone?

Odpowiem krótko, bo to temat na inne forum.

 

Wymieszaj eko z peletem. Na zasobnik 140kg dodaj worek peletu 15kg.

Podawanie bardzo krótkie, przerwa też 3/10. Mieszanka na palniku musi się ruszać.

 

Zaleta: pelet dosusza eko (wiąże wodę)

Wada w moim piecu: za dużo peletu zapycha kanał i zawleczkę zrywa.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.