Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku wicepremier, a dziś premier Morawiecki obiecał nam ekogroszek taki jak w temacie, ale sprawa się rypła i na sprawdzony węgiel na razie nie ma szans.


 


Nawet jeśli nowelizacja ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania paliw zostanie przyjęta w najbliższym czasie, proponowane rozwiązania bieżącego sezonu grzewczego już nie obejmą. Nowela zacznie obowiązywać 6 miesięcy od daty jej ogłoszenia, a póki co projekt nie dotarł nawet pod obrady Rady Ministrów.


We wtorek list do ministra Tchórzewskiego wysłał Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny, będącej drugim najbardziej zanieczyszczonym smogiem miastem w Unii Europejskiej. Burmistrz apeluje o „niezwłoczne wprowadzenie norm jakości węgla oraz skutecznego systemu kontroli i certyfikacji tego paliwa”. Podkreślił, że wysiłki samorządu bez „zdecydowanych działań ze strony Minsterstwa Energii” są skazane na porażkę. Rekomendacje Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z 17 stycznia 2017 roku rzeczywiście zakładały m.in. „pilne wprowadzenie rozporządzenia w sprawie norm jakościowych dla paliw stałych, które powinno zostać przyjęte jeszcze w I kwartale 2017 r., po wprowadzeniu zmian do ustawy o monitorowaniu i kontroli jakości paliw”. Na niezwłoczne i pilne rozwiązanie sprawy nie ma jednak szans.


 


Ministerstwo Energii prace nad nowelizacją ustawy zakończyło 23 listopada ub. roku, jednak niezbędne są poprawki. Zmiany będą dotyczyć paliw stałych spalanych w gospodarstwach domowych oraz w instalacjach o mocy cieplnej poniżej 1 MW. Muły węglowe, flotokoncentraty, węgiel brunatny, ich mieszanki oraz paliwo powstałe z dowolnego zmieszania paliw zawierające mniej niż 85 proc. węgla kamiennego zostaną objęte ustawowym zakazem sprzedaży do sektora komunalno-bytowego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu kupując węgiel o kaloryczności 29MJ, taki kupię.

Nie czytałem linka, ale jeśli będzie już wprowadzenie systemu kontroli i certyfikacji

to może coś z wilgotność do tej jakości się załapie. 

Np. Jadę sobie na skład, po ile ten groch, a po pięćset tona, kazde 5 % wilgotności

10% taniej. Facet wkłada jakąś sondę w przykryty, lub pod wiatą opał, pomiar wypada 10%.

Płacę 400 zł. A jak będzie trzymał odkryty opał, to ja na skład po ulewie, sonda idze w odkryty

opał, 50% wilgotności, o tyle mniej płacę. Może w końcu by zaczęli dbać o klienta i jego portfel.

A i spalanie by spadło, bo byśmy nie kupowali wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

We wtorek list do ministra Tchórzewskiego wysłał Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny, będącej drugim najbardziej zanieczyszczonym smogiem miastem w Unii Europejskiej. Burmistrz apeluje o „niezwłoczne wprowadzenie norm jakości węgla ...

 

ten burmistrz to jakiś kosmita jest, chłopie idź go uświadom, że nawet jak będzie w sprzedaży tylko super węgiel, nie z tej planety, a ludzie będą palić niewłaściwie to Pszczyna nadal będzie waliła smogiem...

 

P.S. już nie mogę słuchać tych komentarzy w tv że smog jest bo ludzie palą śmieciami.... Podejrzewam, że jak te wszystkie ustawy wejdą w życie, kontrole będą latać po domach, a smog jak był tak będzie to w końcu zdecydują definitywnie spalać węgla, potem drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupujcie ekogroszku w firmie TANI OPAŁ. Nie sugerujcie się stroną internetową i zapewnieniami jaki to mają świetny towar. Nie jest też tani jakby się wydawało wnioskując z nazwy. Po dokonaniu przelewu dostaniecie w workach gnój, czyli inaczej wodę z miałem i węglem ze zdecydowaną przewagą wody. Nic nie da że dopłacicie za gwarancję suchości bo oni to mają gdzieś, byleby kasa wpłynęła. No i najważniejsze nie uznają żadnych reklamacji (zdjęcia czy podanie wilgotności w workach) to nie działa. Wg nich sprzedają dobry towar a po stronie klienta jest udowodnienie wady dostarczonego towaru. Nie dajcie się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie o firmie Tani Opal. Mialem pare workow od nich wziąć jednak gdy zobaczylem jaki gnoj pakuja do workow to zrezygnowalem. Bylem osobiscie na firmie w zgorzelcu i widzialem wszystko od zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno nie kupujcie ekogroszku w firmie TANI OPAŁ.

Też już bym nie kupił drugi raz. Marketing super, opakowanie, ...

A w worku sam gnój, jeśli chodzi o "niedźwiedzia grizzly"

Musiałem wszystko osuszyć, a później problemy z podajnikiem, bo frakcja od 0 do 25, a nie 5-25.

Nie kupujcie.

 

Może lepiej "ekogroszek prestige,"

albo "najlepszyekogroszek"

Tylko z terminową dostawą trudno.

 

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prestige nie polecam ale to znajdzcie sobie na forum moje wpisy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze paliłem Prestge Platinum, ale to co w tym roku dostałem to pomyłka. Kupiłem paletę testową 500 kg Skarbek i jak na razie jest super, oglądam się powoli za paletą 1T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem linka, ale jeśli będzie już wprowadzenie systemu kontroli i certyfikacji

to może coś z wilgotność do tej jakości się załapie. 

Np. Jadę sobie na skład, po ile ten groch, a po pięćset tona, kazde 5 % wilgotności

10% taniej. 

 

Tak dobrze to chyba nie będzie, spojrzałem co grozi właścicielom oszukujących składów:

 

Sankcje stosowane w przypadku naruszenia postanowień uchwały określone zostały w art. 334 Prawa ochrony środowiska, który stanowi, że „kto nie przestrzega ograniczeń, nakazów lub zakazów, określonych w uchwale sejmiku województwa przyjętej na podstawie art. 96, podlega karze grzywny”. Zgodnie z art. 24 Kodeksu wykroczeń grzywna wynosi od 20 zł...

 

To nie jest żart. Absurda lex, sed lex.

Edytowane przez form
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam, że postraszyli, oj postraszyli. W koncu będą tylko uczciew składy bo każdy bedzie sie bał tych giga kar.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudny temat, bo proces produkcyjny ekogroszku wymaga obecności wody, a ta w okresie zimowym słabo paruje. Natomiast z tymi ustawami to jest podobnie jak z samochodami elektrycznymi. Dostajemy możliwość jazdy po buspasach, ale musimy zapłacić 40tyś więcej za taki pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pozwolę sobie wtrącić swoje przysłowiowe 3 grosze.

Ktoś pytał o STABEK - zamawiałem chyba w listopadzie lub początkiem grudnia - jest to rusek, ten sam co Czarna Perła tylko bardziej przesiany, grubszy i dojechał faktycznie suchy jak zapowiadano. Worki porządne, grube, w sam raz na popiół :)

Jak ktoś potrzebuje suchego opału na już w środku zimy - jest OK.

Co do spalania - żużluje, ale do przeżycia - nie można przesadzać z powietrzem.

Śledzę trochę wątków o paliwie z których wynika, że:

TAURON to tragedia (mam i potwierdzam, mieszanka pół na pół siana i koksu. By dopalić koks popiół się mocno żużluje). Są 2 rodzaje - mieszanka 50/50 i 60/40 - obie do d**y. Jakby były po 500 zł może by i człek nie narzekał...

WESOŁA - na ten sezon może spiekać bo wydobycie z różnych miejsc i trzeba go z czymś mieszać i czar węgla pryska...

Ekogroszek PIEKLORZ - tutaj też może być już mieszanka węgla. Nie wiadomo też co się pod tą nazwą kryje, bo odmian tego bez liku.

Ekogroszek SIBUGOLPL - rusek, ale trochę inny niż czarna perła - trochę mniej mocy, ale dużo lepsze spalanie i popiół - ogólnie polecany. Teraz jakieś problemy (nie dało się zamówić) - nawet strona dziś nie działa. Podobno kontakt też OK. Może być mokry.

Oryginalny SKARBEK (zielono czarne worki) - opał bardzo dobry, polecany, drogi jak fix.
Ale tutaj są chyba 2 rodzaje - Piekary i BOBREK

RETOPAL z PGG - opał i dostawca OK. Żużluje przy nadmiarze powietrza, może dojechać mokry.

CZARNA PERŁA / STABEK - Ruski, stabek suchy, przebrany, czarna perła też OK ale może być mokra zimą (nawet bardzo). Jako opał - lubi żużlować podobnie jak retopal, ale ogólnie OK.

VARMO pellet - polecają do spalania na SV200 - na retorcie u mnie było gorzej. Podejrzewam, że trzeba palić to na PIDzie, z dobrym deflektorem i małym nadmuchem. Suche jak pieprz. Ale lepiej wziąć najpierw ze 3-4 worki i próbować jak mówię. Z większą ilością powietrza wychodzi żużel i pyli się to po całym kotle niemiłosiernie.

BARTEXy - GOLD / SILVER - są OK tylko woda w worku. Brunatny to raczej tylko do ciepłej wody na lato, RUBIN - nieopłacalny.

ZAGÓRSKI / DIABLO - ruski - chyba odpowiedniki sibugola, nie perły - do potwierdzenia. Czyli w miarę OK - nie wiadomo jak ze suchością.

SOWY / WILKI / BOCIANY / LISY / ŁOSIE / KUNY i NIEDZWIEDZIE  - ze sklepu tani opał to porażka, markietowe też tyłka nie urywają - lepiej odpuścić za tą cenę. Często mieszanka nie wiadomo czego, woda się leje strumieniami. DRAGONy z markietów podobnie.

EKOBRAN - kolejny rusek - nie wiadomo jak z suchością i spalaniem - chyba podobny do perły

SZTYGARY i inne z KUP PAN WYNGIEL - węgiel ogólnie OK, ale mokry, ostatnio jakieś kamienie - ale kontakt OK i w razie czego jakąś reklamacje też uwzględnią.

EKORET - węgiel OK, cena zabójcza

Jakby co prostujcie - dajcie znać o zagórskim jakby ktoś tym palił.
Jeszcze pytanie o BOBRKA - jak z nim na ten czas?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie ma... Jak pisałem tego posta to w między czasie tamten się pojawił tak więc nie przewidziałem tego...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie. Ale jak pisałem to na bank nie było Twojego postu. Chyba że mi na mobilnej nie załadowało?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę Ekobranem, szlakuje dość mocno  i nie za bardzo idzie tego uniknąć. Przepaliłem tego w tym sezonie 1, 5 tony, co do kaloryczności ujdzie, ale granulację trzyma słabo. Wilgotność taka sobie trzeba dosuszać.

Edytowane przez Tom7011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.