Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pozwolę sobie wtrącić swoje przysłowiowe 3 grosze.

 

Ktoś pytał o STABEK - zamawiałem chyba w listopadzie lub początkiem grudnia - jest to rusek, ten sam co Czarna Perła tylko bardziej przesiany, grubszy i dojechał faktycznie suchy jak zapowiadano. Worki porządne, grube, w sam raz na popiół :)

 

Jak ktoś potrzebuje suchego opału na już w środku zimy - jest OK.

 

Co do spalania - żużluje, ale do przeżycia - nie można przesadzać z powietrzem.

 

Śledzę trochę wątków o paliwie z których wynika, że:

 

TAURON to tragedia (mam i potwierdzam, mieszanka pół na pół siana i koksu. By dopalić koks popiół się mocno żużluje). Są 2 rodzaje - mieszanka 50/50 i 60/40 - obie do d**y. Jakby były po 500 zł może by i człek nie narzekał...

 

WESOŁA - na ten sezon może spiekać bo wydobycie z różnych miejsc i trzeba go z czymś mieszać i czar węgla pryska...

 

Ekogroszek PIEKLORZ - tutaj też może być już mieszanka węgla. Nie wiadomo też co się pod tą nazwą kryje, bo odmian tego bez liku.

 

Ekogroszek SIBUGOLPL - rusek, ale trochę inny niż czarna perła - trochę mniej mocy, ale dużo lepsze spalanie i popiół - ogólnie polecany. Teraz jakieś problemy (nie dało się zamówić) - nawet strona dziś nie działa. Podobno kontakt też OK. Może być mokry.

 

Oryginalny SKARBEK (zielono czarne worki) - opał bardzo dobry, polecany, drogi jak fix.

Ale tutaj są chyba 2 rodzaje - Piekary i BOBREK

 

RETOPAL z PGG - opał i dostawca OK. Żużluje przy nadmiarze powietrza, może dojechać mokry.

 

CZARNA PERŁA / STABEK - Ruski, stabek suchy, przebrany, czarna perła też OK ale może być mokra zimą (nawet bardzo). Jako opał - lubi żużlować podobnie jak retopal, ale ogólnie OK.

 

VARMO pellet - polecają do spalania na SV200 - na retorcie u mnie było gorzej. Podejrzewam, że trzeba palić to na PIDzie, z dobrym deflektorem i małym nadmuchem. Suche jak pieprz. Ale lepiej wziąć najpierw ze 3-4 worki i próbować jak mówię. Z większą ilością powietrza wychodzi żużel i pyli się to po całym kotle niemiłosiernie.

 

BARTEXy - GOLD / SILVER - są OK tylko woda w worku. Brunatny to raczej tylko do ciepłej wody na lato, RUBIN - nieopłacalny.

 

ZAGÓRSKI / DIABLO - ruski - chyba odpowiedniki sibugola, nie perły - do potwierdzenia. Czyli w miarę OK - nie wiadomo jak ze suchością.

 

SOWY / WILKI / BOCIANY / LISY / ŁOSIE / KUNY i NIEDZWIEDZIE - ze sklepu tani opał to porażka, markietowe też tyłka nie urywają - lepiej odpuścić za tą cenę. Często mieszanka nie wiadomo czego, woda się leje strumieniami. DRAGONy z markietów podobnie.

 

EKOBRAN - kolejny rusek - nie wiadomo jak z suchością i spalaniem - chyba podobny do perły

 

SZTYGARY i inne z KUP PAN WYNGIEL - węgiel ogólnie OK, ale mokry, ostatnio jakieś kamienie - ale kontakt OK i w razie czego jakąś reklamacje też uwzględnią.

 

EKORET - węgiel OK, cena zabójcza

 

Jakby co prostujcie - dajcie znać o zagórskim jakby ktoś tym palił.

Jeszcze pytanie o BOBRKA - jak z nim na ten czas?

 

W końcu ktoś bardzo dobrze podsumował obecną sytuację z ekogroszkiem. Z opiniami groszków, które opisałeś i które paliłem zgadzam się w 100 procentach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewność masz, gdy jesteś po załadunku na grubie siedzisz na tym węglu i pilnujesz ;) Niejeden transport w Polsce 'prosto z kopalni' przejeżdża przez skład węgla, a po szybkim przeładunku z papierami z kopalni jedzie do klienta. I w papierach data godzina wszystko gra, bo przeładunek to 5 minut roboty, a 100-200 zł zysku na tonie :) Tu jest Polska.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A palił ktoś PowerMax od SamBudRol. U mnie jest po 1000zl za tone podobno z wniesieniem w wyznaczone miejsce. Oplata to brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Pieklorz jest tylko z Chwałowic. Tylko oni mają koncesję na używanie nazwy, bo spełnia normy. Palę nim od września i pali się bezproblemowo. Kupowany oczywiście prosto z kopalni, więc mam pewność co kupuję.

To mam rozbieżne informacje, bo pewien sprzedawca Pieklorza z allegro twierdzi , że to Chwałowice nie spełniają norm i straciły status Pieklorza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój sprzedawca, ja tylko przytoczyłem to co jest napisane w ofercie pewnego dostawcy. Mogę wiedzieć ile płaciłeś za swój ekogroszek i czy był problem z wilgocią?

Edytowane przez mbogucki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Czarną Perłę za 779zł z kurierem. 2 miesiące temu kupiłem Eko niby z wesołej i było bardzo dobrze. Po miesiącu powtórka ale inna dostawa i dramat jak cholera. Myślę że z tą perłą już gorzej nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój sprzedawca, ja tylko przytoczyłem to co jest napisane w ofercie pewnego dostawcy. Mogę wiedzieć ile płaciłeś za swój ekogroszek i czy był problem z wilgocią?

Ja kupowałem w sierpniu po 725zł. Potem cena skoczyła na 800, teraz jest po 720zł. Był wilgotny, jak to z kopalni, ale przesechł na słońcu w tydzień. Nie mam dużo miejsca na węgiel w kotłowni, więc zsypuję po ok 1300 kg. Reszta leży na dworze pod plandeką. Niestety przez cztery miesiące znowu trochę naciągnął wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pochwalę RETOPAL-a  z pgg ; groszku używam nie długo (4-ty sezon), początkowo próbowałem pieklorza, ale chyba miałem podróby, kupiłem Retopala u licencjonowanego dostawcy 

i tak zostało, ostatnia dostawa bezpośrednio z kopalni.

Dostawy w workach foliowych są wilgotne, ja przy składowaniu w piwnicy rozcinam worki - pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktos ekogrosze ak aby spełniał normy producenta pieca np w moim defro są takie:

 
wartość opałowa >28 MJ/kg, wilgotność ≤11%, zawartość części
lotnych 15%-30%, zawartość popiołu 2-7%
 
bo przeglądałem i jest problem z zawartością części lotnych... każdy ma powyżej 30%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Czarną Perłę za 779zł z kurierem. 2 miesiące temu kupiłem Eko niby z wesołej i było bardzo dobrze. Po miesiącu powtórka ale inna dostawa i dramat jak cholera. Myślę że z tą perłą już gorzej nie będzie...

kolego daj znac jak ta czarna perła bo też bym kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła czarna perła. Worki na zewnątrz czyste. W środku granulacja ok. Wilgotny jest ale myślę że mniej niż innych producentów co kupowałem u lokalnych sprzedawców. Za parę dni dam znać jak się pali bo dzisiaj zasypię zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie tak dokładnie to jeszcze nie wiem. Może spieka się trochę bardziej (ale miałem droższy który spiekał się bardziej) Jakbym miał palnik obrotowy to byłoby super. Jeżeli chodził o jakość węgla w worku to jest bardzo dobrze. Serio sam jestem w szoku. Jeżeli spalanie będzie ok to zamówię druga partię. Mój znajomy zamówił jakiś syberyjski za 850zł i ma węgiel jakiś brunatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jaki najlepiej kupić?

Chodzi o cena w stosunku do jakości.

 

Najlepiej żeby był w miarę suchy.

 

Obecnie używam Retopalu z pgg i jest taki w miarę, oprócz dużej ilości popiołu.

 

Zastanawiam się nad Bartex Gold i Silver, chociaż cena podobna....więc chyba lepiej Gold.

Czarna perła chyba podobna do Retopalu, ale pewnie bardziej wilgotna?

 

Czekam na informację co najlepiej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.