Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciąg z regulaminu:

 

Promocyjne Markety OBI prowadzą sprzedaż produktów wyłącznie w ilościach detalicznych. W ramach Akcji Promocyjnej nie jest prowadzona sprzedaż hurtowa produktów znajdujących się w ofercie Promocyjnych Marketów OBI. Promocyjne Markety OBI mogą odmówić realizacji transakcji (w ramach jednej lub kilku transakcji) obejmującej hurtową ilość produktów
 
 
Czyli mogą sie zasłonić tym, że tona węgla to ilość hurtowa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawy jestem jak to jest z cenami. Przez kilka ostatnich tygodni obowiązywały ceny z gazetki gdzie silver kosztował 840zł, dwa dni temu byłem w Obi i silver już był w okolicach 1000zł czyli w cenie regularnej a na stronie nadal stoi po 840zł od tego jeszcze 20% i wychodzi deal stulecia w cenie 672zł. Bardziej prawdopodobny jest jednak scenariusz, że te 20% będzie od ceny regularnej i wyjdzie nadal w okolicach 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał w podajnikowcu Ekogroszek, który obecnie jest reklamowany w Bricomarche

https://www.bricomarche.pl/kominki-piece-kotly-paliwo/wegiel-ekogroszek-dragon-economic,id-5329

Cena za tonę poniżej 500zł jest jak na dzisiejsze czasy jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poczytałem trochę o Retopalu w zalewie i chyba nie chcę już brać groszku od PGG.

 

Trafiłem na takie produkty:

 

http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/ekogroszek_5-25mm_k3/workowany_po_25kg_kp8/ekogroszek_crystal_25_kg__p55

 

http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/ekogroszek_5-25mm_k3/workowany_po_25kg_kp8/ekogroszek_kwk__wesola_25_kg_p20

 

http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/ekogroszek_5-25mm_k3/workowany_po_25kg_kp8/ekogroszek_pieklorz_piekary_25_kg_p8

 

I mam trzy podstawowe pytania.

 

1. Czy to oficjalny kanał sprzedaży kopalni czy sklep w którym jest raz to, a raz tamto?

 

2. Czy jako świeżak i totalny laik będę umiał ustawić kocioł tak żeby dobrze spalać w/w produkty?

 

3. Czy ktoś tym pali i może podzielić się opinią? Idealnie by było jakby ktoś mógł porównać do Retopalu, który przeczytałem, że na początek zabawy z groszkiem powinien nie być problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,co do Twoich pytań to po 1.jest to zwykły sprzedawca który kupuje węgiel tonami i go pakuje w swoje firmowe worki,na worku moźna napisac wszystko,a co jest w środku i z jakiej kopalni wie tylko sprzedawca,2.na początek kup węgiel mniej kaloryczny źeby nie mieć problemów,typu Retopal lub dobry wschodni,3 mam kupiony Retopal ale jeszcze nim nie paliłem,obecnie pale Czarną perłą i na te warunki pogodowe daje rade i jest bez problemu,pozdrawiam.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Podlaskiego, więc nie znam ani nazw kopalni, ani ich lokalizacji. Nie wiem też gdzie szukać oficjalnych kanałów dystrybucji i nazw węgli.

 

Tutaj jest sobie ranking, ale Wesoła czy Czarna Perła niewiele mi mówi.

 

Lokalnie na składach to same cwaniaki. Co roku kupując węgiel byłem oszukiwany na wadze, ilości popiołu czy mocy paliwa, dlatego chcę zacząć kupować prosto w kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna perła jest to ekogroszek syberyjski,sprowadzany prosto z syberi przez firme KTK Polska ,pakowany u nas,pali się dobrze,troche duźp popiołu ale cena dobra i wiesz skąd jest,Wesoła to polski węgiel,wysoko kaloryczny,sprzedawany przez pośredników,kopalnia sprzedaje tylko luz na wage,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wytłumaczenie jak krowie na rowie.

 

Skoro jesteś zadowolony z Czarnej Perły to dlaczego migrujesz na Retopal?

 

Jestem przerażony wartościami opałowymi. Kompletnie nie wiem czy taka Perła czy Retopal poradzi sobie w -20, które w okolicach Białegsotoku gdzie mieszkam jest niemal co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal kupiłem z ciekawości,po przestudiowaniu forum tego i innego gdzie wszyscy co nim palili twierdzą źe da rade w mrozy,tylko więcej pójdzie,paliłem prędzej grochem z róźnych źródeł ale opał był przereklamowany,co innego pisało na worku , a w środku tez inny opał mieszany,z tych źródeł wiem źe nie jest oszukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.