Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A kaloryczność jaką masz ? dobrze żebyś podglądną co jest w palniku podczas pracy czy jest dużo pelletu w palniku , 

Jaki płomień jest fizycznie przy 20 kw to około 30 cm powinien być i taki pełny z całej rury powinien walić .

Czy podczas obrotu komory procent płomienia się zwiększa ?

Ten procent jest od początku taki lichy ,czy dopiero po jakimś czasie pracy palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność mam 5.4. Na początku płomień jest w granicach 50-70%. Na zdjęciu płomień przy pracy 20kW z jasnością 10%. Gdy zgarniacza załączy jasność płomienia się nie zmienia.

IMG_20221002_182230.jpg

Ogólnie jak włącza się pompy to temp. Spada do 43 i pompki się wyłączają a kocioł się dalej nagrzewa.

Może tutaj trzeba coś zmienić ? 

IMG_20221002_183650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dupa , taki płomień nie daje mocy 20 kw .

Wiesz co zrób ? sprawdź jak kocioł ostygnie drożność dziurek napowietrzających ,bo na zdjęciach ja ich za bardzo nie widzę a raczej powinno je być widać , możliwe że ci one zaszły osadem bo praktycznie paliłeś bez obrotu komory ,

włącz sterowanie ręczne nadmuch i obrót komory i przeleć szczotką palenisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały płomień może być spowodowany niską kaloryczna paliwa może daj na 4-4.5 i obserwuj płomień. Przy 20KW powinien byc na 25-30cm. Zawsze obserwuj płomień na drugim miejscu jakość płomienia na wyświetlaczu. Musisz regulować kaloryczność paliwa i siła nadmuchu. Tak jak kolega wyżej pisał drożność dziur bardzo ważna chyba ze masz nowy kocioł to jeszcze masz ok.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kocioł mam od Maja tego roku. Ale problem zaczął się jak przełączyłem na tryb zima. Gdy grzałem tylko na wodę było ok. Kaloryczność mam 5.4 a nadmuch 40% obecnie. Przed chwilą jasność płomienia sięgnęła 55% a teraz jest 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie pobawić dzisiaj , daj kaloryczność na 4.5 z ciekawości i zobacz czy płomień sie zwiększy , jak by Ci zasypało to wygaś i odpal na nowo z kalorycznością poprzednią , wszystkiego na raz nie zmieniaj . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień jasny ale krótki więc albo jeszcze w dół z kalorycznością albo w dół z wiatrem. Tak jak Kordiano pisał nie wszystko na raz, zmienić jedna pozycja i czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic , musisz się upewnić że te dziurki są drożne ,nie wiem jaki masz dostęp do palnika .

ja jak czyszczę to włączam nadmuch i obrót bo wydmuchuje od razu pył z dziurek , jak porządnie zarosną to trzeba wkrętem przetykać . 

Puki co to ja bym zmniejszył nadmuch 4% jak Kolega wyżej radzi i obserwacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli bo mocy nie ma na palniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie nadmuchu nic nie zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pellet bardzo ci...y, bo widzę  spieki w popielniku a tak się obi przy złym pellecie. Czasem może mieć poniżej 4kwh bo w tych czasach z wszystkiego robią.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak być , trochu się spodziewałem tego że tym sezonie będzie wiecej Kolegów z problemami .

@hubertkledzik09Na dobranoc daj kalorycznosć na 4 ,nadmuch zostaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem pieca Lumo 16kw z palnikiem kipi 20kw .Dom w którym pracuje kocioł  do ogrzewania  ma 150m powierzchni grzewczej .Budynek z lat 70 murowany z cegły  ocieplony 12cm styropianu stropy wełna 20cm pewnice stropy ocieplone Styrodur 10 od dołu.Posiadam 7 grzejników co i ok 70metrów  podłogówki .Przy piecu mam zamontowane dwa moduł A na co i osobny moduł B na podłogówkę oraz zawory 4d automatyczne no i ochronę powrotu w postaci dodatkowej pompy ,bojler 300 l z weżownicą solarną.Pytanie brzmi od czego zacząć ustawienia pieca teraz są ustawienia fabryczne .Czy ktoś może mi pomóc wytłumaczyć jaki tryb wybrać na początek jest standard i fuzzy logic jaka jest różnica w użytkowaniu i co najważniejsze w sprawności i ilości spalanego peletu oczywiście tego dobrego A1.Z góry dziękuję za jakieś sugestie porady itp.Pelet mam sosnowy A1 premium w kilku minut ładnie się rozpuszcza 

Edytowane przez Multiwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Statom Nie wiem jak rozwiali to programiści plum, ale wg mnie do spalania dobowego w econet potrzebne są tylko dwa parametry: wydajność podajnika i czas pracy podajnika w danej dobie. Np wydajność = 10kg, czas pracy 1,5h czyli spalanie 15kg.

Kaloryczność ma wpływ raczej tylko na ilość podawanego paliwa w cyklu pracy np kaloryczność 5kwh/kg, wydajność podajni 10kg/h jeśli podajnik pracowałby nonstop to podałby przez godzinę paliwa o łącznej mocy 50kwh, jeśli kocioł pracuje z mocą 20kw sterownik musi podzielić podawanie na ⅖ cyklu pracy i postój ⅗cyklu pracy. Jeśli zmienisz kaloryczność na 4kwh/kg to podajnik przy mocy 20kw będzie pracował ½ czasu cyklu praca i będzie stał ½ czasu cyklu praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kordjano napisał:

Moze tak być , trochu się spodziewałem tego że tym sezonie będzie wiecej Kolegów z problemami .

@hubertkledzik09Na dobranoc daj kalorycznosć na 4 ,nadmuch zostaw .

Taki płomień przy kaloryczność 4.3 i nadmuchu 38% jasność 8-30

IMG_20221002_210536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Multiwojt napisał:

 pieca Lumo 16kw z palnikiem kipi 20kw

A nie powinno być kocioł 16 i palnik 16? Dlaczego montażyści nie ustawili nie przeszkolili, bo instalacje ładnie zrobili z tego co piszesz. Powoli sam musisz dojść co i jak działa poczytaj troszkę forum dużo opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej , lecz wygląda jak by palnik zaczynał sie dławić pelletem  ,jak wyczyścisz palnik to zacznij od kaloryczności 5 kw nadmuch zostaw obecny , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hubertkledzik09 napisał:

Taki płomień przy kaloryczność 4.3 i nadmuchu 38% jasność 8-30

Płomień zaczyna się ładny robić. Wiesz mniej więcej co robić, tylko powoli i po jednym parametrze.

A jak z temperaturą? Powinna wzrastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to forum super każdy może w czymś pomóc innym ja już przeczytałem ostatnie 150 stron. Tylko chciałbym wiedzieć w jakim trybie zacząć palić piec posiadam od wiosny po sezonie grzewczym go uruchomili i nie było tego wszystkiego jak potestować więc proszę o małą poradę. 

Edytowane przez Multiwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Multiwojt napisał:

 Tylko chciałbym wiedzieć w jakim trybie zacząć palić

Musi Ci ktoś odpowiedzieć co ma Plum-a. Ale myślę ze gdzie było to opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.