Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

16 i 20 modulują od tej samej mocy. 20tka ma większą komorę co korzystniej wpływa na spalanie gorszej jakości pelletu. Ot cała różnica. Lepiej napowietrza komorę i łatwiej się czyści. Pod tym względem 20tka wypada lepiej. Przy dobrym pellecie 16tka wystarczy. Do spalania "no name" brałbym 5-20

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakster  ... tys prowda  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakster, zawsze się zaczyna myślenie o dobrym pellecie a później życie to modyfikuje he,he.

Poza tym nawet mając najszczersze chęci, z dostawcami bywa różnie. Sam jak na razie biorę z tego samego źródła, od tego samego dostawcy, a w workach widzę różnicę od koloru po (chyba) jakość spalania. Ostatnio jak powiedziałem że gorzej się pali, to usłyszałem od sprzedawcy ... że teraz wrzucają to co mają (czytaj -chyba więcej jest kory itp). Ale ceny tylko rosną :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja mam 6-26 :) Przykręcony teraz na 12kW. Mam 7 max 8 rozpaleń. Spalanie przy tych temperaturach < 15kg/doba.  Jak chcesz modulować na 2-3kW do odpuść sobie pellet. Chyba, że z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Ostatnio jak powiedziałem że gorzej się pali, to usłyszałem od sprzedawcy ... że teraz wrzucają to co mają (czytaj -chyba więcej jest kory itp). Ale ceny tylko rosną :-(

 

I za to powinny być *** kary, jak za chrzczenie paliwa.

 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kordjano napisał:

Drakster  ... tys prowda  .

No jak prowda to prowda  niech bedze 20  ale widzita so trzy rodzale prowdy cała prowda tylko prowda i g...o powda

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, papen76 napisał:

I za to powinny być *** kary, jak za chrzczenie paliwa.

Jakiś nadzór powinien być. I trzymanie jakości i cen w ryzach.

Jak czytam że koledzy kupują pellet po 500zł i wszystko ok, a u mnie znalazłem najtańszy za 830zł i teraz jeszcze słyszę że wżucają co chcą to aż mnie krew zalewa.

Właśnie  *** policzyłem. Dzisiaj kupiłem 10worków po 16zł/szt. To daje 1040zł/paleta

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to teraz kupiłbym 26 ze względu na większą komorę spalania, ale 20tka też daje radę. Jest inaczej rozwiązane napowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, papen76 napisał:

I za to powinny być ***  kary, jak za chrzczenie paliwa.

Święte słowa  na pal z nimi Sam dlatego zmieniam palnik bo mam dosyć gadana ale spełnia normy bark dobrej trociny co ja mogę itd Przy dobrym pellecie  i tak małych mocach nie potrzeba żadnych obrotowych komór spalania jak zaczynałem palić  miałem pellet za 750 -800 zł i nic na palniku nie zostawało no może  mały spiek ale po spaleniu 100 kg a teraz 30 kg i spiek gigant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pisałem, w Szwajcarii worek 15 kg DIN+ jest po 4.95 CHF, czyli dziś po 18.70 PLN. W Mrówce czy Carrefour no-name po 16 PLN. Znowu nas rąbią.93be263f039353c5e79e9f86c509ed02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wróbel75 napisał:

Koledzy, możecie podesłać mi link do "Tabela kolegi Patrola"?

Proszę:

moc palnika ver2.xlsx

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwował może ktoś u siebie takie zjawisko:

Ogień super, kita długa i ... 15% - 30% płomienia na regulatorze

Ogień krótki, poszarpany, niejednokrotnie chowa się w palenisku i... 50%-60% płomienia na regulatorze.

100% płomienia to mi chyba z dwa razy pokazał przez 20-30sec. A szczęśliwy bym był gdyby było stabilne 80%, Muszę jeszcze kupić pellet od innego dostawcy, bo wydaje mi się że firma wali mnie po tyłku (rozpuściłem trochę w wodzie... po 10-15min ukazało się trochę trociny i reszta szara mazia jakby zmielone kartony. Ale to chyba sprasowany pył drzewny czy coś w tym stylu).

I druga sprawa, cięgle piszemy 100% płomienia. Ale to chodzi że na każdym poziomie mocy można uzyskać 100% płomienia czy tylko na pełnej mocy palnika?

Obniżyłem trochę podajnik i tak jakby poprawiło się podawanie. No a ważenie wyszło już 1200g/6min. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet też ma znaczenie ale może trzeba palnik  przeczyścić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czysty, ale jutro do niego zajrzę. Jeszcze jedno spostrzeżenie, jest możliwe aby czujnik płomienia się obniżył (np.w transporcie)? Bo kiedyś jak patrzałem przez palenisko to wyglądało to tak jakby się przesunął i tylko z połowę było widać przez ten otwór. Nie rozkręcałem palnika więc nie wiem czy ten czujnik jest umiejscowiony w jakiejś tulei itp (więc nie mógł by się wtedy przesunąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płomień jest w granicach 80-100% i to każdej mocy palnika, no ale tak jak piszecie dużo zależy od jakości pelletu i ustawień palnika.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po dłuższym namyśle i rozważaniu za i przeciw postanowiłem kupić jutro regulator ciągu smartflow. Jestem cholernie ciekawy czy i w jakim stopniu sprawdzi się u mnie o ile palnik mniej będzie połykał pelletu, a ze temperatura na zewnątrz w miarę jednakowa to będę miał porównanie, do tej pory średnio schodzi mi ok 250 kg pelletu na 10 dni, przy ogrzewaniu dwóch domów.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


No i właśnie dziś dojechał do mnie ów regulator, dziś zakladam i ciekawy jestem efektów.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Darbatt napisał:

dużo zależy od jakości pelletu i ustawień palnika.

Z ustawieniami można sobie poradzić ale pellet powinien ktoś pilnować bo jest pełna samowolka. I nawet cena nie jest gwarancją jakości.

33 minuty temu, Darbatt napisał:

No i właśnie dziś dojechał do mnie ów regulator, dziś zakladam i ciekawy jestem efektów.

My też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny naprawdę idą do góry jak oszalałe i najgorsze jest to, że tak naprawdę nikt nie ma nad tym kontroli.
Ale ja to już mam takie szczęście, pamiętam jak 10 lat temu zmienialem zwykłego smieciucha na piec na eko groszek, Węgiel wtedy kosztował w ok 600 zł za tonę a eko groszek ok 300. Rok później już cena eko skoczyła do poziomu zwykłego węgla, w zeszłą zimę kiedy palnik na eko mi padł zdecydowałem się na Pellet, cena eko 850 zł a pelletu w granicach 500 zł a dziś???? Szkoda gadać.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wróbel75 napisał:

Zaobserwował może ktoś u siebie takie zjawisko:

Ogień super, kita długa i ... 15% - 30% płomienia na regulatorze

Ogień krótki, poszarpany, niejednokrotnie chowa się w palenisku i... 50%-60% płomienia na regulatorze.

100% płomienia to mi chyba z dwa razy pokazał przez 20-30sec. A szczęśliwy bym był gdyby było stabilne 80%, Muszę jeszcze kupić pellet od innego dostawcy, bo wydaje mi się że firma wali mnie po tyłku (rozpuściłem trochę w wodzie... po 10-15min ukazało się trochę trociny i reszta szara mazia jakby zmielone kartony. Ale to chyba sprasowany pył drzewny czy coś w tym stylu).

I druga sprawa, cięgle piszemy 100% płomienia. Ale to chodzi że na każdym poziomie mocy można uzyskać 100% płomienia czy tylko na pełnej mocy palnika?

Obniżyłem trochę podajnik i tak jakby poprawiło się podawanie. No a ważenie wyszło już 1200g/6min. :-)

Może dochodzić do sytuacji, że świeża dawka paliwa zasypuje przód paleniska i przez to zakrywa czujnik natężenia płomienia. Sprawdź, czy szkiełko czujnika nie jest zabrudzone lub zmniejsz dawki paliwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Regulator na kominie zamontowany wg. przedstawiciela firmy wstępnie wyregulowany więc nic nie ruszalem.
Z pierwszych obserwacji mogę powiedzieć że
Płomień jest na poziomie 90-100% praktycznie cały czas
Temperatura spalin z ok 110 st wzrosła do 125 st reszta raczej bez zmian
Może piec szybciej dochodzi do temp zadanej albo mi się wydaje, nie wiem, może jak małe dziecko oczekuje cudów :-)
Ustawień kotła nie zmieniałem, zobaczymy jakie będzie zużycie opału, przed było ok 250 kg na 10 dni.
Przed montażem wyczyscilem komin, rurę łączącą pięć z kominem i sam piec, więc tak jak zaleca producent. Teraz czekam na efekty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ocieplony dom?  Sprawdziłem ( a mam większy metraż) moje spalanie i wyszło mi za 10 ostatnich dni około 90kg przy temperaturze 22-23stC w domu.

Zrzut ekranu 2018-11-16 o 19.12.45.png

Zrzut ekranu 2018-11-16 o 19.13.44.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.