Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie wtrącić małą dygresje, żeby stać się chyba tym wytrawnym palaczem to chyba trzeba ten temat lubić i moc się w nim odnaleźć, nie jestem profesjonalnym znawcą tematu i do wszystkiego doszedlem sam metodą prób i błędów, obserwacji i dzięki temu forum, dzięki bardziej doświadczonym kolegom będącym tutaj. Znam kilka osób ze swojego otoczenia, którzy gdyby mieli ogrzewać dom tym sposobem to już dawno zalamali by ręce.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawul napisał:

@robin60 Jak czytam na forum to wszystko mnie zaczyna przerastać. A wiemy że są ludzie którzy mają piece na pellet, a nawet kipi i plum i nie korzystają z forum i jakoś sobie radzą.

A może zbyt krótko jestem w tym temacie?

patrząc z boku można odnieść takie wrażenie , ale spoko nie jest tak trudno , idzie wszystko ogarnąć , powiem więcej palenie gazem  było by nie ciekawe chyba faktycznie musimy to lubić , te palniki mają jakąś magie w sobie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest to alternatywa do śmieciucha z którym człowiek użerał się przez lata, a teraz tego właśnie śmieciucha można zautomatyzować i jeszcze sprawić że jest jeszcze Eko i czysto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc z boku można odnieść takie wrażenie , ale spoko nie jest tak trudno , idzie wszystko ogarnąć , powiem więcej palenie gazem  było by nie ciekawe chyba faktycznie musimy to lubić , te palniki mają jakąś magie w sobie  .
Moja żona swego czasu to chciała mi już materac do kotłowni dać, bo więcej siedzialem tam niż w domu, no ale ktoś to musi wszystko ustawić.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 To tak jak moja, ale niech się tylko na jej laptopie coś się popsuje to - mężu pomocy, zresztą w pracy też tak mają - panie Sławku pomocy - bo wiedzą że ja po informatyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciepelko w domku chcą mieć :-) zresztą przeszedłem już chyba wszystkie rodzaje ogrzewania domu oprócz gazu i olejowego i nikt poza mną nie ogarniał tego tematu, taka Marysia jak z filmu " Poszukiwany, poszukiwana" :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie d... wołowa ze mnie  , praca na czas działa  bez zarzutu  musieliście mi dopiero na tacy podać żebym za kumał , zlały mi się do kupy dwa harmonogramy , myślałem że to to samo , aż mi wstyd , jeszcze raz dzięki ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin ja od początku byłem zadowolony , tylko ta praca na czas mnie dręczyła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zadowolenie to był moment,że się zirytowałem.Ale okazało się,że winny był pellet. Sprzedawca okazał się w porządku.Pierwsza paleta wymieniona.Palnik puszczony na ustawieniach fabrycznych i jest ok.

W ramach testów wyłączyłem kaganiec harmonogramu.Palnikiem steruje termostat pokojowy z histerezą 0,2 stopnia.Czyli  jak mam ustawione 21,4 to planik odpala się przy 21,2 a wygasza przy 21,6.Układ trochę przerobiony  pracuje na jednej pompie CO z zaworem termostatycznym ESBE. W podłogę jak i w grzejniki na poddaszu idzie niska temperatura.Pompa CO startuje od 40 stopni a jak termostat wyłączy palnik pompa pracuje nadal aż wyciągnie ciepełko z kotła.Czy tak zostawię,tego jeszcze pewien nie jestem.

Dodam,że na poddaszu jest na czuwaniu klimatyzator.I jak temperatura by zbliżyła się do 20 stopni to sobie dmuchnie ciepłym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie pytanko , czy econet może nadzorować  dwa palniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, g69 napisał:

termostat pokojowy z histerezą 0,2 stopnia

Fajnie że to sobie jakoś poukładałeś ,jeśli będziesz miał czas i ochote coś pozmieniać to można histereze dać więcej np jeden stopień i wygaszanie np 22,3 bedzie mniej rozpaleń, oczywiście to tylko sugestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko odnośnie, czujnika pogodowego oryginalnego PLUM CT4, czy również u was mocno przekłamuje temperaturę na dworze ? u mnie dobre 3-4 stopni pokazuje, więcej niż inne termometry na dworze, w drugim domu obok również mamy taką samą sytuacje u sąsiadów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia umiejscowienia czujnika i termometrów. Różnica wysokości też ma znaczenie. Termometr przeważnie wisi na oknie i z okna może odbierać temp. U mnie też są różnice pomiędzy termometrem a czujnikiem, przy czym termometr jest zamontowany ze 2 m wyżej. Zależy też jak są dokładne termometry. Ja tych różnic nie biorę do głowy, bo do latania w kosmos to urządzenie nie służy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli wiesz, że czujnik temperatury zew. przekłamuje o 1 czy 2 st. C, to odpowiednio nastawisz sobie parametry do sterownika pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.