Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No to powinna być też taka opcja, ja u siebie sorawdzlem ta funkcję i przez Neta i manualnie na sterowniku i działa, korzystalem z niej teraz ostatnio jak było tak ciepło w dzień

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tam obniżenia nocne , ale to obniżało tylko temperaturę zadaną kotła a nie wygaszało palnik , a to mi nic nie daje chyba że to nie ten harmonogram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pięć przechodził w postój od 10 i zalaczal się o 15 i co ważne pomimo spadku poniżej temp min zadanej nie włączał się i na tym mi zależało, po 15 normalnie ropalal się.dd352cdd17e6099667a9c08ae05b395e.jpg9f39a7498214da74436a23e2ede4e924.jpg7beb8344b14b7dba5d3cb2ef1131682e.jpg9619f822988f8fd84221d96133c744f9.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Też jestem za ale mam pytanie, gdyby to przeszło i zmienili te ustawienia to czy mają możliwość zdalnie zmienić nam oprogramowanie no bo jak inaczej?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mogą poprzez interfejs ecolink , ale będą się bać takiego rozwiązania i czynić wszystko by tego uniknąć , dlaczego tysiące klientów a to ich chyba przerasta.

Ale mogą to zrobić na żądanie użytkownika który sobie chce to zrobić.

42 minuty temu, Kordjano napisał:

Czyli muszę kupić econet ?

Musisz kupić econet i w tedy praca na czas ustawisz jak chcesz i kiedy chcesz, ma się palnik odpalić i nagrzać chałupę.

Pozdrawiam

Albo tak jak @Darbatt Ci to obrazuje, ale musi to być jeszcze zgrane pracą w tym samym czasie panelu pokojowego jak ktoś ma.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić econet i w tedy praca na czas ustawisz jak chcesz i kiedy chcesz, ma się palnik odpalić i nagrzać chałupę.
Pozdrawiam
No nie koniecznie robin60 tak jak pisalem powyżej, można to ustawić też na sterowniku

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  Darbatt dzięki Robin , będę próbował ,jak nie poradzę to będę dalej pytał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest sterownik z obsługą bufora to niestety ale w harmonogramie można ustawić tylko obniżenie. (przynajmniej tak mi się wydaje) Wiem, że w wersji 7 softu jest to poprawione, dodany jest harmonogram palnika.

Odpowiedz producenta co do zmian w v7.

Cytat

Dodana praca wg harmonogramu palnika, dodana funkcja wyłączenia od termostatu (w wyłącz pompę i kocioł) w starszej wersji można było wybrać tylko jedną bądź drugą wersję.

To tak z istotniejszych zmian.

Niestety doprosić softu jako osoba prywatna się nie mogę. Sama aktualizacja nie jest skomplikowana. Można ją wykonać mając kartę microSDHC aktualizując najpierw sterownik a potem panel. Myślę, że każdy z nas dałby sobie radę. ecoLink też wchodzi w grę ale tutaj raczej już przez jakiegoś flashera.

@robin60, możesz liczyć na moje poparcie i udział w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić econet i w tedy praca na czas ustawisz jak chcesz i kiedy chcesz, ma się palnik odpalić i nagrzać chałupę.
Pozdrawiam
Albo tak jak [mention=79802]Darbatt[/mention] Ci to obrazuje, ale musi to być jeszcze zgrane pracą w tym samym czasie panelu pokojowego jak ktoś ma.
Ustawienia na panelu pokojowym mam inne a mimo to działa

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matex napisał:

Jedyne z czym moze byc problem w palnikach ze starszym softem.trzeba zamienic 2 przewody w sterowniku.obrot komory z podajnikiem wewnetrznym

Dodana jest obsługa wentylatora wyciągowego. Własnie w miejscu podajnika o ile się nie mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to u mnie jest tak, na eco touch pokojowym mam temp dzienna 22 st od 14 do 23, nocna 19 st od 23 do 14, do tej godz nikogo nie ma w domu więc nie ma sensu grzac, w domu temp ok 21 st. Wyłączenie pieca wg harmonogramu na postój od 10 do 15 działa niezależnie id ustawień na ecotouchu.
Oczywiście w chwili obecnej zrezygnowałem z tej opcji bo na dworze jest chłodniej :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to jest to o czym pisałem, harmonogram palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kordjano napisał:

Mnie to najbardziej brakuje możliwości odpalenia i wygaszenia kotła o wybranych prze zemnie godzinach 

Bez problemu sterownik spełni twoje marzenie,o czym pewnie już wiesz.Ja też prowadzę palnik w harmonogramie.Obecnie w godzinach 4-6 i 16-19.Dodatkowo założyłem termostat pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak będę chciał coś dokupić , albo panel pokojowy albo neta , a może  warto to i to co o tym sadzicie , co byście doradzili ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i to jest przydatne. Jednak jeśli miałbym wybierać to ecoNET. Masz dostęp do kotła zawsze, czy to z komputer czy z telefonu. Na androida jest aplikacja, działa całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego brakuje żeby wybrać tylko econet, to czujnik temperatury pomieszczenia podłączony bezpośrednio do ecomaxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Jak czytam na forum to wszystko mnie zaczyna przerastać. A wiemy że są ludzie którzy mają piece na pellet, a nawet kipi i plum i nie korzystają z forum i jakoś sobie radzą.

A może zbyt krótko jestem w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.