Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Robin, chyba mam to samo. Podobnie jak z econetu nie mam zdalnie dostępnych wszystkich opcji wymagających obecności przy palniku. Ale zdaje się na zdanie kolegów, którzy teraz są w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znaka, co powiedzą. Ja kojarzę podobny problem u siebie.f1d480ec8f6fa2bd7d0616bc0ceb7083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego dla 860p3-c tocz. Dam znać jak będę w domu.

 

Wersja modułu ecoNET: 
1.11.3515
 
Wersja modułu A:
4.30.5
Wersja modułu Panel:
4.11.6
Wersja modułu ecoSTER 1:
1.13.69
Wersja modułu C:
1.30.7
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dwóch tygodni użytkuje palnik kipi. Na razie jestem zadowolony. Ładnie się wszystko wypala. Piec 10-letni Defro Optima komfort 10kw, palnik 10-16kw, Ecomax350, termostat pokojowy Salus. Moc palnika mam ograniczoną do 10kw, chodzi w trybie FL, przez dwa tyg spaliłem 40kg pelletu, temp w domu 22-23 stopnie. Dom stary drewniany, ocieplony wełną, powierzchnia 100m2. Wiekszość z Was ma większe palniki i Wasze ustawienia są za duże dla mnie :P Przebrnąłem przez połowe tego tematu, kilka uwag nt optymalizacji spalania sobie zapisałem.

Chciałbym dokupić czujnik pogodowy, warto??

Jak zrobić zawirowywacze w moim śmieciuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwanamaji zalezy do czego Ci potrzebny. Ja se go kupilem chociaszrzby po to aby znac temp. Na zewnatrz gdy jestem poza domem. 

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Twego sterownika czujnik pogodowy ma tylko zastosowanie do sterowania pogodowe kotła , do czego podchodzę sceptycznie , lecz już sterowanie pogodowe mieszacza sprawdza się jak najbardziej ale tej funkcji nie masz.

Więc tylko odczytasz temperaturę jak pisze kolega wyżej .

Witaj w gronie zadowolonych użytkowników.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tylko dla sterowania pogodowego mieszaczy. Ewentualnie do automatycznego przełączania się kotła w pracę LATO/ZIMA. Co do mieszaczy można rozszerzyć 350tke o moduł B. I będzie dodatkowo obsługa bufora, 2 mieszaczy, termostatu i dodatkowego podajnika z tego co pamiętam.

 

Edit.

Mam to samo z panelem ecoSTER TOUCH co @robin60.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rzegus napisał:

mwanamaji zalezy do czego Ci potrzebny. Ja se go kupilem chociaszrzby po to aby znac temp. Na zewnatrz gdy jestem poza domem. 

Rzegus masz mistrza w pisaniu, w  wyrazie "chociaszrzby" mogłeś jeszcze użyć "ż". Pozdrowienia

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie, czy przy palniki kipi sterowanym ecomaxem 850 jest sens ustawienia czasu nadzoru czy lepiej z niego zrezygnować? Niby nadzór powoduje rzadsze przechodzenie palnika w stan rozpalania poprzez dłuższe podtrzymanie temperatury w kotle, z drugiej strony palnik dłużej pracuje, jakie macie spostrzeżenia na ten temat?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja zaciekłość i drążenie tematu przyniosło skutek lecz , muszę Panowie powiedzieć jasno , że serwis KIPI nie radzi sobie z podstawowymi ustawieniami zapytanie wysłałem w dniu  01.10.2018 po dziś dzień zero reakcji , w końcu zrezygnowany z takiej postawy , nawiązałem połączenie telefoniczne z przyjaciółmi z firmy PLUM .

Po przedstawieniu małego problemu opisanego jak wyżej w poście. Uzyskałem natychmiastową odpowiedź konkretną i rzeczową.

Otóż by wejść w ustawienia serwisowe w pozycji ecoster TOUCZ panela pokojowego trzeba  wybrać ustawienia kotła  zjechać na sam dół wejście serwisowe wpisać kod 0000 i już mamy dostęp do pełnych ustawień. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Darbatt jeżeli ten nadzór ma utrzymywać temperaturę na kotle przez około do pół godziny jak Fuzzy Logicz przeciągnie o te 5 st od zadanej a pompa Co dalej pracuje gdyż pomieszczenie nie nagrzane to WARTO by kocioł ponowienie nie wchodził w fazę wygaszania  i rozpalania. 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje, u mnie pompa chodzi cały czas, zrezygnowalem z odłączenia przez sterownik pokojowy aby pomieszczenia się nie wychladzaly i woda w grzejnikach nie stygła. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja zaciekłość i drążenie tematu przyniosło skutek lecz , muszę Panowie powiedzieć jasno , że serwis KIPI nie radzi sobie z podstawowymi ustawieniami zapytanie wysłałem w dniu  01.10.2018 po dziś dzień zero reakcji , w końcu zrezygnowany z takiej postawy , nawiązałem połączenie telefoniczne z przyjaciółmi z firmy PLUM .
Po przedstawieniu małego problemu opisanego jak wyżej w poście. Uzyskałem natychmiastową odpowiedź konkretną i rzeczową.
Otóż by wejść w ustawienia serwisowe w pozycji ecoster TOUCZ panela pokojowego trzeba  wybrać ustawienia kotła  zjechać na sam dół wejście serwisowe wpisać kod 0000 i już mamy dostęp do pełnych ustawień. 
Pozdrawiam 
Przepraszam robin60 piszesz tu o sposobie wejścia w ustawiania kotła z pozycji sterownika pokojowego ecoster touch? W moim sterowniku nie ma opcji ustawienia kotła a może źle szukam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Darbatt napisał:

Tak też mi się wydaje, u mnie pompa chodzi cały czas, zrezygnowalem z odłączenia przez sterownik pokojowy aby pomieszczenia się nie wychladzaly i woda w grzejnikach nie stygła. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A ja myślę , że Ty mnie źle rozumiesz

 

11 minut temu, Darbatt napisał:

Przepraszam robin60 piszesz tu o sposobie wejścia w ustawiania kotła z pozycji sterownika pokojowego ecoster touch? W moim sterowniku nie ma opcji ustawienia kotła a może źle szukam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Na pewno źle szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tryb nadzór ma za zadanie utrzymywać żar w palenisku , a nie utrzymywać zadaną temperaturę kotła . Ja osobiście zeszłą zimę przepaliłem całą z nadzorem ,z tym że w trybie standard , nadzór 2 kw  strumień paliwa 0.3 kg na godzinę to oznacza ,że  po trzech godzinach takiego pykania stracimy dopiero nie cały kilogram pelletu , uważam że nie jest to duża strata  za podtrzymanie  żaru .pelenie miało się tak ; palnik pracował z mocą maksymalną tuż przed temperatura zadaną zwalniał wskakiwał w nadzór  z rozpędu  o kilka stopni przelatywał poza zadaną , nadzorze pykał między 15 a 20 minut , po spadku temperatury  w trybie praca rozpędzał się do mocy maksymalnej szybko dochodził do zadanej [ około 15 minut] i znów nadzór i tak w koło . Palnik 20 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi Kordiano, o to właśnie mi chodzi, nie mam na celu utrzymywania temp zad w pomieszczeniu za pomocą trybu nadzór bo to chyba nawet nie możliwe, chcę aby pięć tak często się nie wygłaszał, rozpadał i tak dalej, w nadzorze temp na piecu wolniej będzie spadać a jak będzie trzeba to id razu przejdzie w tryb praca bez zbędnego czyszczenia, rozpalania.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie fl  można tak dobrać  poszczególne moce że palnik  wogólę nie wpadnie w nadzór tylko temperatura będzie oscylowała około zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię wykład lopatoloiczny.

Temp zadana na kotle 68 FL przeciąga o 5 czyli do 73. Powyżej tej czyli 73,1 kocioł a szczególnie jego sterownik wchodzi w proces wygaszania kotła , pompa Co nadal chodzi gdyż temp w domu nie jest osiągnięta. Kocioł się wygasił , pompa nadal chodzi kocioł się wychładza aż dochodzi do temperatury ustawionej o wartość histeryzy przy której ma się znów załączyć tak.

Teraz sytuacja z nadzorem kocioł temp zadana 68 , FL przeciąga o 5 czyli do 73 st powyżej tej temperatury kocioł się nie wygasza tylko wchodzi w stan nadzoru i pracuje z mocą 3-4 KW zależy jak ustawimy , pompa CO cały czas chodzi gdyż pomieszczenie nie nagrzane .

Temperatura na kotle spada gdyż jest odbiór cały czas KW z kotła temperatur na kotle spada o wartość histeryzy jaką ustawiliśmy , lecz palnik cały czas pracuje z chwilą osiągnięcia temperatury o ustawioną histeryzę a raczej o czas ustawionego nadzoru palnik ponownie wchodzi na początek swej mocy minimalnej czyli 5 KW i wchodzi na wyższe moce by osiągnąć temp. zadaną a wręcz ją lekko przekroczyć zbliżając się do temp max tej o przekroczenie FL czyli 73 st znów wchodzi w tryb nadzór gdyż pompa chodzi gdyż pomieszczenia nie nagrzane, i tak w koło aż nagrzeje. Jak pompa się wyłączy zamknie się zawór 4 D i jego siłownik kocioł osiąga 73 i wchodzi w tryb postój.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypałem dziś nowy pellet. Ewidentnie pachnie drzewem liściastym. Płomień pokazuje 25-50% wzrokowo też jakby mniejszy (wcześniej było 70-95%). Test podajnika zrobiony prawidłowo (wyszło 13,9kg/h). Moce mam 10-7-3kw, nadmuchu 35-25-21%, kaloryczność 5,0. Czas pracy pieca czyli dobicie do temperatury termostatu mniej więcej jaki sam jak wcześniej.

 

Od czego zacząć regulację żeby poprawić płomień? A może nic nie dotykać skoro grzeje dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja na Twym miejscu nie ograniczał bym mu mocy przywróć ustawienia fabryczne w FL wpisz jedynie wynik z testu i kaloryczność 5,3 wtedy zobaczysz jak się ma % płomienia, do tych nastaw, na poszczególnych mocach obserwacja.

Pozdrawiam

I co z tego , że 10 Kw piec ale palnik 5-16 KW daj palnikowi moc naturalną nie duś go i w tedy zobacz jak się ma % płomienia.

A poza tą mocą palnika to wiem , że kolega @Darek21 ogranicza moc dla swego kotła i jest bardzo zadowolony. Spytaj go jak on to zrobił.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec 10kw więc moc palnika też ograniczona do 10kw, fl mam ustawione 30%min i 100%max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.