Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To może doprecyzujmy. Gdy wymieniłeś tą funkcje - wydłużenie czasu pracy- to jej głównym celem jest tak jak zacytowałem z instrukcji  ochrona kotła w okresie letnim przed przegrzaniem, a nie ochrona zbiornika CWU przed przekroczeniem temperatury zadanej na nim.  Dalej w tej instrukcji jest napisane, że aby z niej korzystać należy podłączyć czujnik temperatury - nic nie jest wzmiankowane o potrzebie posiadania zaworu termostatycznego. Co za różnica czy ma ustawione 600C, a kocioł przez użycie tej funkcji przez około 10min. podbije mi temperaturę na zasobniku CWU do 70-750C. 

Dla mnie jako użytkownika ochronnę przed "poparzeniem" ciepłą wodą pełni zawór termostatyczny zabudowany na  wyjściu wody ciepłej ze zbiornika CWU na dom. Standard przy instalacji solarnej.

I tylko dlatego napisałem, że nie potrzebujesz zaworu termostatycznego by móc korzystać z tej funkcji. 

Nigdzie nie pisałem, że ta funkcja służy do ochrony jak to ująłeś "CWU przed przekroczeniem temperatury zadanej na nim"

Tu chodziło o spory wybieg 10min, stąd było pytanie do kol. robin60 o posiadanie zaworu termostat. na wyjściu cwu, czyli precyzując: czy ma ochronę przed możliwością oparzenia.

Naprawdę nie wiem skąd wytrzasnąłeś, że zawór jest niby niezbędny do korzystania z funkcji wydłużenia i z uporem wklejasz formułki z manuala :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, źle zinterpretowałem Twoje zdanie:  "masz zawór termostat. na wyjściu cwu? (dot. wydłużenie czasu ładowania cwu 10min)". Jak teraz widzę to w  sumie chodziło mi o to samo co Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, palnik mam tak włożony, że koniec palnika jest 25cm od ścianki kotła czyli minimum według szkiców Tomek0407. Gdybym włożył cegłe szamotową 3cm to ta odległość zmniejszy się. Czy montować cegłę mimo wszystko czy próbować jakoś wysunąć trochę palnik i dopiero potem montować cegłę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś z własnego doświadczenia napisze , czy trzeba, czy w czymś może pomaga szamot wyłożony po drugiej stronie palnika na ściance wymiennika? Ja miałem, potem wyjąłem go i w sumie nie zaobserwowałem jakieś znaczącej różnicy w paleniu. Może chroni tę ściankę naprzeciw palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie za bardzo zależy mi na ochronie tej ścianki, bo prawdopodobnie w następnym sezonie wymiana kotła, maksymalnie za dwa. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to żeby to jako tako paliło, bo wsadzili mi palnik do kotła na węgiel bez żadnych modyfikacji i praktycznie świadomy tego błędu jestem od piątku. Szukam rozwiązania żeby przetrwać tą zimę i nie spalić 7 ton pelletu znowu. 

Jeśli szamot nie to co? Zawirowywacz spalin? RCK? Jestem kompletnie zielony, bardzo wasz proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, palnik mam tak włożony, że koniec palnika jest 25cm od ścianki kotła czyli minimum według szkiców Tomek0407. Gdybym włożył cegłe szamotową 3cm to ta odległość zmniejszy się. Czy montować cegłę mimo wszystko czy próbować jakoś wysunąć trochę palnik i dopiero potem montować cegłę? 

jak odległość jest ok to po co kombinować; tak jak koledzy pisali zmień zakres modulacji od 7-8kW do 20kW,

przy Twojej powierzchni i sporej mocy trzeba wydłużyć postoje, więc jeśli warunki na to pozwalają to zadaj w trybie standard temp. kotła na 75C, wyższą histerezę typu 20C (do tego h1=7, h2=3) i testuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy już podałem, a co do termostatu to jednoznacznej odpowiedzi nie ma - zależy jak temp. odczytana w punkcie jego montażu przełoży się na resztę pomieszczeń. Zamiast termostatu kotła można go też podłączyć w funkcji termostatu mieszacza. Jeśli masz same grzejniki to podpięty termostat pod styki kotła można wykorzystać do wyłączania pompy c.o. [to są dwie wykluczające się funkcje tzn. wyłączanie kotła od termostatu lub wyłączanie samej pompy, co dodatkowo można połączyć z zadanym harmonogramem na sterowniku pokojowym (jeśli to umożliwia)]. Może dać to oszczędności, ale wszystko zależy od instalacji, szybkości wychładzania itd. wrzuć jakiś schemat poglądowy to będzie łatwiej coś zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

Caly cas śledzę ten temat i w przyszlym roku chcial bym sobie kupic taki palnik 20kW do mojego kotla (samorubka) 24kW.

A czy istnieje mozliwosc jak juz bede mial nowy palnik 20kW a moj stary kociol odmówi posłuszeństwa ,dokupic sam kociol zeby pasowal ten palnik

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy a tak z ciekawosci jaki nowy kociol pod palnik kipi 20kW byście polecieli ,albo kociol typowo na pellet bez palnika

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie podac swoje nastawy z modulacji mocy dokladnie chodzi mi o max moc nadmuchu srednia i minimalna. Mam piec narmet 24kw palnik 20kw. Nie dopala mi peletu tzn tak jakby za duza byla dawka. Masa paliwa w tescie zwazona 1800g ustawilem recznie 2160g kalorycznosc podana z worka 5.0kw/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masa w teście wychodzi Ci 1800g to czemu wpisałeś ją wyższą (2160g)?

 Chyba, że świadomie wiesz jaki cel chcesz osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie po co te nerwy. Palnik mam od 2 tygodni ucze sie. Zwiekszylem dawke bo gdzies na forum ktos pisal o 20% podwyższenia dawki jak ktos nie moze osiagnac plomienia. Po wpisaniu prawdziwej wagi nie dopala peletu zakrywa czujnik plomienia ktory wynosi ok 50% Po zaklamaniu i dodaniu 20% wiekszej masy palnik plonien siega 98% Wyprubuje metode na podaniu prawdziwej masy a regulacja kalorycznosci. Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem o płomień - zawsze z jednakowym skutkiem, tj. gdy płomień łapał >90% to akurat podajnik podawał paliwo, płomień spadał do ~70%, wspinał się w górę i tak w koło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i walcze dalej. Tak jak kolega wyzej napisal. Siega plomien do 90% i spada po podaniu nawet do 60%. Ustawinia nadmuchow takie jak na stronie 13 kolega opisal. Kalorycznosc pelletu ustawiona jak na worku 5.3kw/h waga zwazona 1.8kg co ztym robic. Czas podawania 15sek. Praca w trybie fl. Palnik 20kw max moc w trybie fl 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.