Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku kotła na pelet można mówić o przewymiarowaniu?

Jeśli nawet to chyba nie jest to takie "groźne" Jak w przypadku kotła na ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też wrzucę temperaturę spalin na moim Viadrusie

No właśnie, u mnie spaliny 180'C, a u Ciebie 80'C... To muszę dopracować

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku kotła na pelet można mówić o przewymiarowaniu?

Jeśli nawet to chyba nie jest to takie "groźne" Jak w przypadku kotła na ekogroszek?

Miałeś przyjechać byś wszystkiego się dowiedział Kolego?

PS Zapraszam masz 20km do mnie zobaczysz na żywo jak Kipi szaleje w moim przemiarowanym kotle o ponad połowę albo i więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By tak spowolnić przepływ  spalin, a co miało przełożenie na większy odbiór ciepła przez mój wymiennik żeliwny to musiałem:

1. zamontować RCK;

2. zabudować zawirowacze spalin;

3.zamontować dodatkowe kształtki szamotowe ( oryginalnie dedykowane do viadrusa U-22 jeśli  ktoś decyduje się na palnik pelletowy Klimosza)

 

Czyli już wiesz co musisz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie spaliny 180'C, a u Ciebie 80'C... To muszę dopracować

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Do tak niskiej temperatury spalin trzeba też mieć odpowiedni komin Kolego.

Ja również po zamontowaniu palnika Kipi musiałem wstawić:

Dodatkowe półki,

Zawirowacze,

Szamotki.

Po tych zabiegach temperatura spalin spadła o jakieś 50C.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja mam z cegły i to jeszcze o przekroju bardzo dużym więc muszę podkręcać temperature spalin w mroźne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To właśnie było moje następne pytanie, ja też mam duży komin (14x27) więc będe musiał utrzymywać większą tempereturę spalin aby wygrzać komin.Już teraz i tak niemiło pachnie :)

 

BTW...RCK zamontowałem 3 tygodnie temu i znacznie "spokojniej" pali się w piecu (palę jeszcze węglem), podczas wiatrów nie wyciąga całego pieca tak jak kiedyś ...polecam, robi robotę :)

 

Dziękuję za opisy Waszych instalacji oraz cenne informacje które być może zebrałbym po tym sezonie grzewczym a tak jestem do przodu :)

Puki co chyba pójdę w zawór 4D, jeśli się nie sprawdzi to siłownik zawsze można wykorzystać do zaworu 3D i bufora.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak niskiej temperatury spalin trzeba też mieć odpowiedni komin Kolego.

Ja również po zamontowaniu palnika Kipi musiałem wstawić:

Dodatkowe półki,

Zawirowacze,

Szamotki.

Po tych zabiegach temperatura spalin spadła o jakieś 50C.

No właśnie, wczesniej pisałem, że odpuściłem sobie tryb nadzór ze wzgledu na ceglany komin. Dom mam poniemiecki z 1942 r. i raczej rozbiórka komina nie wchodzi w grę :) Jak wrócę do PL, to wstawiam wkład z nierdzewki i RCK. Szamoty wstawiłem odrazu naprzeciw kity płomienia.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens jeśli palnik będzie pracował na małych mocach  bo ten camino ma skąpy wymiennik, ja zamontowałem palnik do camino 18,3 kw-wymiennik 1,3, do 16kw palnika skąpo ale przy pracy np.na 10 kw (a tyle potrzebuje) obleci.Ps,(będąc na trasie) miałem odwiedziny w kotłowni z biura - http://www.bti-gumkowski.pl/ piecyk bardzo się podobał!

post-73396-0-98937200-1506170282_thumb.jpg

post-73396-0-07509900-1506170373_thumb.jpg

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi ze mały wymiennik a mam palnik 16 kw taki jak Ty i właśnie chciałbym żeby to chodziło na małej mocy . a czy w środku wymiennika masz jakieś szamotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zrobiony dosłownie taborecik ze stali kotłowej a siedzisko  z szamotu do tego zawirowacze i nowe drzwi z blachy kotłowej ,pod otworem na palnik mam wyjście na rurke odkurzacza (wyczystka)Ps.oczywiście nie ma mowy o topieniu palnika w kotle trzeba zamontować  flansze w całości

post-73396-0-23576700-1506174104_thumb.jpg

post-73396-0-52510300-1506174133_thumb.jpg

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Kipi nieźle daje sobie radę z pelletem z łuski słonecznika - jutro zamierzam kupić "ileś" worków i zobaczyć co ciekawego będzie się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się i nie mogę się wybrać, pod Rzeszowem zamierzam kupić. Ale dzisiaj pojawiła się opcja zakupu fajnego pelletu (miałem dwa worki i jest naprawdę okej) po "zniżce pracowniczej" za 450zł tona - dostawę będę miał za free. Jak się uda, to pewnie nie pojadę po słonecznikowy.

 

Osoba od słonecznikowego stwierdziła, że Kipi daje sobie dobrze z nim radę - była to opinia zanim przyznałem się, że też sam mam Kipi.

 

Rozmawiałem telefonicznie z pewnym "filozofem" który handluje pelletem i ogólnie zajmuje się OZE - twierdził, że nasze palniki (Kipi) mają opinię bardzo awaryjnych. No ale jak usłyszałem jego cudowną ofertę, na pellet z drzew liściastych 8mm w cenie 720zł z dostawą, to sobie pomyślałem, że to typowy zachwalacz tego co sam sprzedaje a reszta jest "be".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.