Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się jaki wpływ ma ustawienie "wydłużona praca podajnika 2", ile tam ustawić. Dałem na 1sek, czyli zmniejszyłem z domyślnego. Może tutaj trzeba właśnie dołożyć?

 

nikotn - czas podawania czy czas cyklu pracy? Bo jeżeli dałeś czas cyklu na 15s, kaloryczność 5,3 a wydajność to 18kg/h, to wg mądrego kalkulatora daje to 7,2kg/h pelletu, prawie 2x za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie walki o 100% płomienia to problem ten przerabiałem w tamtym roku i na początku tego sezonu grzewczego i jak chcecie mieć 100% cały czas, to podstawa dobry, sprawdzony pellet , bo tylko on Wam gwarantuje  te 100%. Bo jak nie, to trzeba dążyć poprzez próby to takiej dawki minimalnej pelletu podawanego na palnik by uzyskać   te 100%. Problem jest tylko taki, że w momencie największych mrozów moc palnika jest obniżona (poprzez sztucznie zaniżoną dawkę paliwa) i mogą wystąpić problemy z dogrzaniem w instalacji. 

Tak więc jak macie sprawdzonego dostawcę, z dobrym produktem to się go należy trzymać. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się już przekonałem, że przy nieznanej jakości pelletu ta walka o 100% kończy się brakiem mocy palnika - niby osiągałem w pewnym momencie fajne wartości, a nie mogłem podgrzać wody, wręcz temp. na kotle spadała...

 

Jednak sensowniej jest złapać w miarę stabilne 80-90% i zachować moc kotła.

 

Zastanawiam się nad siłą nadmuchu max, mój kocioł jest dosyć "ciasny", producent deklaruje powierzchnię grzewczą na poziomie 2,5m2, może u mnie po prostu trzeba dmuchać >40% i osiągnę właściwe spalanie. Trzeba to przetestować - może zamontuję czujnik temp. spalin, to może mi coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty tak uparłeś się tego płomienia jeżeli masa paliwa w teście wyszła Ci 1800 gr to wydajność podajnika ustaw 18 kg/h  kaloryczność 5,6 i zostaw to a to co pisze na worku to traktuj z przymrużeniem oka. To ma grzać dokładnie wypalać się pellet i wszystko . U mnie przy podobnych ustawieniach przy mocy palnika pełnej 20 KW podawanie paliwa  chyba 3,6 kg/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60, czy ta powierzchnia grzewcza może mieć znaczenie przy ustawianiu mocy nadmuchu? Niby ciąg kominowy z komina systemowego ~8m fi 200mm powinien być okej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekgr według mnie ma ,ale niewielki mam także komin fi 200 prawie 9 m oraz regulator ciągu temperatura spalin przy mocy nominalnej największa 85 st, przy minimum około 65 , jak patrzę to co podają producenci kotłów peletowych minimalna OK zaś nominalna trochę za niska choć jak otworzę dyfer na wyjściu  to większa o 5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zainwestuję te parę zł w czujnik. Niby przy mocy maksymalnej i nadmuchu 37% płomień był chyba najstabilniejszy.

 

Nie do końca rozumiem zasadę działania ustawienia "wydłużony czas pracy podajnika 2". Nie wiem w jaki sposób ma to wpływ na ilość podawanego paliwa. Może faktycznie wydłużenie tego czasu spowoduje powolniejsze "dosypywanie" pelletu i mniejsze wahania %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniejszego dosypywania raczej nie będzie tylko lepsze, dokładniejsze wyczyszczenie ścieżki pracy podajnika 2. Zawsze coś może tam zalegać więc wydłużenie pomaga dokładniej wyczyścić. Tak samo skrócenie czasu pracy Tpodajnik2 < Tpodajnik1 może to spowodować zwiększenie ilości pelletu zalegającego w podajniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakos ogarnolem plomien do 90%. Kalorycznosc 5.8 wydajnosc podajnika zwazona 1800 podalem 1900. Max nadmuch 38 sredni 33 minimalny 28. Plomien siega 99% ale oczywiscie po dawce pelletu spada do 80% i tak w kółko ale to juz i tak jest dobrze w porownaniu co bylo. Przy podaniu prawdziwej wagi plomien z 99% po podaniu paliwa spada nawet do 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym sztucznie ograniczyłeś mu moc. Mógłbyś to wszystko osiągnąć podając rzeczywiste dane jakie podałeś czyli wydajność co do kaloryczności to ją obniżyć, bo ta jest wygórowana ( sam mam 5.0, wszystko super śmiga) ale obniżając moc palnika, co za tym idzie zmniejszyłaby Ci się dawka paliwa. Tak przynajmniej  byś wiedział na jakiem mocy pracuje Twój palnik. Wydaje się, że informacja dosyć potrzebna, teraz może mniej  ale jak przyjdą mrozy to już tak.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dla płomienia zaniżanie mocy. Sam dochodziłem do momentów "pięknego płomienia", a mocy nie było. Czyli najprostsze co można zrobić - lepszy dostawca pelletu, taki który mniej oszukuje. Coś za ~700zł /tona trzeba spróbować.

 

A ja głupi szukałem dziury w całym i walczyłem tyle czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten słonecznik się spala? Czy powstaje jakaś skorupa na sciankach kotła?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój dostawca proponował mi pellet ze słonecznika dlatego pytam bo słyszałem że taki opal cementuje wymiennik;) i ciężko to doczyscic .

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy taki termometr jak z linka z Leroy nadawałby się do pomiaru temperatury spalin? Nie śmiejcie się proszę :)

 

https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/przetworstwo-warzyw-i-owocow/termometry-do-zywnosci/termometr-do-zywnosci-bioterm,p266411,l2296.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie spróbować? Kiedyś kupiłem oryginalny z Klimosza do Viadrusa U-22,  zabudowałem go w kominie i po dwóch dniach już nie działał. Okazał się, że skala była za mała na moje spaliny i się popsuł. Ha, Ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś kurier dostarczył palnik skręciłem podajnik i spirala wystaje z korpusu o jeden zwój . Zamierzam go odciąć. Proszę o poradę czy dobrze planuję żebym czegoś nie zepsuł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ucinaj! Zrób zdjecie jak to wyglada?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.