Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Palnik chodzi teraz  około 1,5-2h/24h gdyż ogrzewam bufor do około 650C, z bufora rozprowadzane jest na dwa obiegi (mój +teściowie) termostaty pokojowe zgłaszają zapotrzebowanie na ciepło (w dzień około 23 na noc 22). Palnik idzie całą mocą 26kW nadmuch 43% podaje około 5kg/h pelletu. 

Pogodówke mam ustawioną przy +10 daje mi na grzejniki 350C, 00C- 400 C , a przy -200C - 450C i narazie zaspakaja to nasze potrzeby cieplne.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja podpowiedź pomoże tym z Was, którzy dążą do uzyskania 100% płomienia. Na załączonych zrzutach widać to co działo mi się do tej pory  i pierwsze palenie po zmianach ustawień. Te nowe ustawienia to: nadmuch 42%, moc 24kW w całym okresie, dawka paliwa 4,8kg/h, intensywność czyszczenia 8, czas czyszczenia 120s - te 2 ostatnie dotyczy obrotu palnika o ile i co jaki czas. Do tej pory komora kotła była w sumie okopcona czarnym nalotem, po zmianie ustawień jest już lekko siwo-niebieska. Do tej pory bawiłem się w ustawianie nadmuchu oraz dawki paliwa, teraz zostawiłem te dwie wartości na wydawało mi się na optymalnych wartościach i zacząłem obniżać czasookres obrotu komory palnika oraz zwiększanie parametru o ile ma sie obrócić.

I jeszcze jedno bufor został nagrzany szybciej i przy mniejszej dawce paliwa jak dotychczas.

 

 Tak się również zaczynam zastanawiać nad zamontowaniem modułu sondy lambda.  Może jeszcze poprawi pracę nadmuchu. Ceny już spadły można kupić za około 1200 - może już warto, co myślicie w tym temacie?

post-65375-0-03453000-1509871019_thumb.png

post-65375-0-44816700-1509871034_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, brak opinii użytkowników sondy powoduje, że człowiek waha się przed podjęciem tego wydatku w sumie niemałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr15sterowanie pr kotlow.pdf

 Może ten artykuł z badań odpowiada na pytanie czy się opłaca czy nie?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja podpowiedź pomoże tym z Was, którzy dążą do uzyskania 100% płomienia. Na załączonych zrzutach widać to co działo mi się do tej pory i pierwsze palenie po zmianach ustawień. Te nowe ustawienia to: nadmuch 42%, moc 24kW w całym okresie, dawka paliwa 4,8kg/h, intensywność czyszczenia 8, czas czyszczenia 120s - te 2 ostatnie dotyczy obrotu palnika o ile i co jaki czas. Do tej pory komora kotła była w sumie okopcona czarnym nalotem, po zmianie ustawień jest już lekko siwo-niebieska. Do tej pory bawiłem się w ustawianie nadmuchu oraz dawki paliwa, teraz zostawiłem te dwie wartości na wydawało mi się na optymalnych wartościach i zacząłem obniżać czasookres obrotu komory palnika oraz zwiększanie parametru o ile ma sie obrócić.

I jeszcze jedno bufor został nagrzany szybciej i przy mniejszej dawce paliwa jak dotychczas.

 

Tak się również zaczynam zastanawiać nad zamontowaniem modułu sondy lambda. Może jeszcze poprawi pracę nadmuchu. Ceny już spadły można kupić za około 1200 - może już warto, co myślicie w tym temacie?

Mam ten sam palnik co ty i też miałem problemy z wartościami płomienia.

Z twoich ustawień wynika że komora palnika obraca się przez 120s a 8s to postój? Dobrze to zrozumiałem? Jeżeli tak, nie przesypuje ci niewypalonego pelletu?

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał na myśli, że obraca się 8 sekund i tak co 2 minuty kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik chodzi teraz około 1,5-2h/24h gdyż ogrzewam bufor do około 650C, z bufora rozprowadzane jest na dwa obiegi (mój +teściowie) termostaty pokojowe zgłaszają zapotrzebowanie na ciepło (w dzień około 23 na noc 22). Palnik idzie całą mocą 26kW nadmuch 43% podaje około 5kg/h pelletu.

Pogodówke mam ustawioną przy +10 daje mi na grzejniki 350C, 00C- 400 C , a przy -200C - 450C i narazie zaspakaja to nasze potrzeby cieplne.

Znalazłem czas czyszczenia, ale nie moge w opcjach znaleźć "intensywność czyszczenia"... Gdzie to jest Kolego?b272d9bc6facb8907f7b6eefbc5b2467.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mój pierwszy post w temacie palnika kipi. Nie mam palnika ale przeczytałem cały temat. mam viadrusa u22. z forum o tym piecu dowiedziałem się o tym palniku z sprawą Tomka 0407, który ma ten kocioł. rozważam montaż i chciałbym zasięgnąć Waszych opinii. Od niedawna mam też gaz w drodze ale viadrus w pełni sprawny więc szkoda. Inwestycja w gaz to ok 20tyś (przyłącze z projektem i kocioł). Palnik kipi 6-7 tyś. więc są rozterki. Tomek0407 bardzo zadowolony i poleca. Niestety ciężko u Niego porównać zużycie, bo po pierwsze ma bufor, a po drugie ocieplił dom i wiadomo zużycie się zmieniło. Bardzo proszę o porównanie innych użytkowników jak zmieniło się u nich zużycie opału w porównaniu do węgla. Wiadomo ze temperatury się zmienaja ale to zawsze już jakieś porównanie.

Dodatkowe pytanie to czy jest tylko jeden rodzaj tego palnika? bo jak wszedłem na allegro i wpisałem "palnik kipi" to z opisów aukcji tek w 100% to nie wynika. Tomek0407 czy te płyty szamotowe sam kupowałeś czy też było razem z palnikiem. Jaki sterownik do tego najlepszy?

Na tą chwilę chyba tyle pytań wystarczy. Bardzo proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem na myśli obrót co 120s i obrót palnika o 8% ( bo tak to ma opisane ). Jeśli zaś chodzi gdzie to jest to nie da się tego zmienić u mnie z płaszczyzny platformy internetowej tylko zmieniam to ręcznie na sterowniku ecoMAX 860P3-C w ustawieniach serwisowych. Tak samo jak nie mogę zmienić poprzez internet ograniczenia górnej mocy (teraz ograniczam do 24kW) i w tym przypadku musze się udać do kotłowni i na sterowniku przy kotle to zmieniam. 

Niektóre opcje dostępne są tylko na sterowniku przy kotle a nie poprzez net. Tak to podobno już jest. 

 

W swoich opcjach przy czyszczeniu np. nie mam cyklu rotacji tylko to co na załączonym zrzucie. Dlatego polecam również wejście na sterownik na kotle i obejrzenie co tam jest, bo czasem są tam opcje do których nie mamy dostępu z poziomu komputera. 

 

post-65375-0-83006700-1509902898_thumb.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował serdecznie Kojarzylem ten parametr, ale tyle tego jest, ze wolalem zapytać. Lecę do piwnicy

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty szamotowe są to oryginalne płyty, które można nabyć w np. Klimoszu. Są one dedykowane do viadrus U-22 jeśli ktoś chce zakupić już zestaw.

http://sklep.klimosz.pl/index.php?page=produkty&cid=8

Płyty sam musiałem dokupić jak również zawirowywacze spalin - też u klimosza można kupć jak również łatwo je wykonać samemu

Do 5 członowego  1 przednia i 3 górne płyty wchodzą

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kiszka, na sterowniku mam to samo co w econecie. Zmienilem czas ze 180 na 120, może to wystarczy...50283a721a26b0063b3ec5b560db91f8.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania to już chyba pisałem przed ociepleniem średnio węgla szło 7t na sezon , w tamtym roku po zabudowie palnika do 2 grudnia około 1,5 t węgla, po 2 grudnia do połowy maja 6800kg pelletu. Teraz po ociepleniu to już inna historia

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, juz wiem. Ja mam ecoMax 8 5 0 P 2-C. Pewnie dlatego nie mam tego parametru

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże film ( zamieszczony link) jak to można u Was Koledzy znaleźć.  

Przypuszczam, że każdy ma dostęp do tych parametrów, przecież producent chwali się, że jest to palnik obrotowy, więc chyba musimy mieć dostęp do zmian tych dwóch parametrów w momencie kiedy mamy gorszy pellet.

 

 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że dostęp  do parametru intensywność czyszczenia  ( te 8%) niezmienia się  z poziomu ustawień serwisowych ( gdzie potrzebny jest kod) tylko z poziomu użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze wyjaśnienie komora nie obraca się przez 8s tylko obrót komory o 8% obrotu  ze 100% (czyli z 3600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... Te procenty to znalazlem, dzieki wielkie! Juz wiem, o co chodzi. U mnie jest tak:

https://youtu.be/HKWV15RmULo

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co , trzeba sobie pomagać. Zmieniaj sobie te parametry pomału i obserwuj co się dzieje z płomieniem. U mnie już chyba nic nie będę zmieniać bo już mi pasuje. Tak to wyglądało dzisiaj. Tylko cały czas myslę o tej sondzie lambda, szkoda, że jest tak mało użytkowników, którzy mogliby się podzielić spostrzeżeniami odnośnie sondy.

post-65375-0-21011400-1509907684_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc, ktory mi zakładał palnik ma lambde u siebie. Jak sam mówił, po miesiacu mógłby ja smialo wymontowac. Ja mu wierzę

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie może masz rację, chyba trzeba obserwować płomień, jak wygląda komora kotła i chyba to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.