Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To niezły wynik. Ja spałam 8kg/24h orzecha w swoim zasypowcu ogrzewając 100m2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że u mnie to już ostatnia zima z "czarnym złotem". Odkładam trochę grosza i na wiosnę montuję Kipi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i by się dało zejść niżej, gdyby nie to, że nie schodzę z temperaturą poniżej 230C -takie lubimy w domu i teściowie w domu, u których przez cały dzień muszą być ciepłe kaloryfery (przyzwyczajeni po grzaniu węglem przez  całe swoje życie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Darek o co ci chodzi?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły wynik. Ja spałam 8kg/24h orzecha w swoim zasypowcu ogrzewając 100m2 :(

Ale to inne palenie i nie ma co tu porównywać! Kiedy Kolega wpada do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem 15 styro i 35 wełny dach. Palenie ciągle i utrzymywanie stałej temperatury przekłada się na oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,że wybieram się jak sójka za morze ale wiesz jak to jest,praca, praca i do tego doszło teraz codzienne palenie :)

Ogarnę się trochę i wpadnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie zapraszam na oględziny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kociol, dom, palnik itp itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł węglowy no-nam (brak nawet info o mocy), dom lata 90, nieocieplony ponad 160m do ogrzania, palnik Kipi ROT-POWER 36kW

To bez komentarza w takim razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego to Ty nie wiesz jakiej mocy posiadasz wymiennik i wstawiłeś takiego potwora 36 KW wystarczyło palnik 6-26 KW, nic dziwnego , że tyle spaliłeś KW trzeba nakarmić by dały daną moc.

 

 

To bez komentarza w takim razie!

Panowie, to nie ja wstawiałem niestety, gdybym to ja decydował wtedy to przemyślałbym to 3 razy. Teraz panowie mi pomóżcie w jakiś sposób proszę bo to że to była głupota to już wiem. Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec wielu zapytań jakie spalanie itd... itd... w tym sezonie wręcz z chirurgiczną precyzją założyłem notes i datami notuje co i jak. Na obecnym etapie , przepalam codziennie i palę na ruszczcie czyli jak to piszą co niektórzy utylizuję drewno, a że pali mi się świetnie , to dopóki mam siły i przede wszystkim chęć będę to robił i z tego nie zrezygnuję. Nawiozłem sobie do garażu 1,5 m  drewna tak to wygląda (drewno sezonowane suche jak pieprz)

post-67496-0-08600200-1507380391_thumb.jpg

i do puki tego nie spalę nie uruchamiam pelletu. Powietrze dostarczam przez palnik , gdzie wyłączyłem podajnik. Sadzę , że starczy mi to do 1.11 a zacząłem 4.10.2017 a utylizacja na parametrach spalania wygląda tak:

post-67496-0-04426100-1507380413_thumb.jpg

Pytania padają czy da się uruchomić palnik bez serwisanta palnika da się, jak się samemu palnik zamontuje poprawnie w swym wymienniku zrobi izolację drzwiczek i wprowadzi pewne modyfikacje samego wymiennika tak by nie puszczać pieniędzy czyli pelletu przez komin, zebrałem sie i udostępniam swe dane z palnika 5-20 KW 

Parametry użytkownika oraz serwisowe. Ustawione przez mego kolegę który to wszystko zmierzył przy odpalaniu palnika:

post-67496-0-12118500-1507380436_thumb.pngpost-67496-0-67097700-1507380454_thumb.pngpost-67496-0-06601900-1507380473_thumb.png

Podjąłem się kolejnego wyzwania gdyż nie daje mi to spokoju ile kosztuje wyprodukowanie samego kompletnego wymiennika i od najbliższego poniedziałku wraz z z dwoma kolegami z których jeden powypala na plazmie elementy wymiennika z blachy kotłowej o gr. 06 mm oraz zewnętrznego płaszcza ze zwykłej blachy o gr. 04 mm powstanie wymiennik do mego domu, oczywiście uwzględniłem palenie na ruszczcie ale już na żeliwnym . Będę się dzielił kosztami i wynikiem prac w formie poglądowej. 

Sambor słyszałem iż padł palnik nowy 20 KW po niecałym miesiącu użytkowania ale , muszę dotrzeć do jego właściciela, gdzie został wymieniony na taki sam i też padł po 2 tygodniach użytkowania zakładam , że to błąd ludzki w eksploatacji a nie wina samego Palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bądź taki lakoniczny zrób jakieś zdjęcie porządne swego potwora , podziel się gdzie mieszkasz itd. itp. Ja na Twym miejscu bym próbował sprzedać obecny palnik na pewno kupiec się znajdzie i kupił mniejszy . Napisz więcej info od siebie.

 A tak to wróżenie z fusów. Głowa do góry.

 

 

Sambor to też nas śmiertelników interesuje , ale chyba za szybko by odpowiedź na te pytania już teraz padła.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, województwo lubelskie, okolice Lublina. 
 

 

Mam możliwość sprzedania za rozsądną cenę palnika ze sterownikiem ecoMAX 850 i zasobnika na pelet. Dlatego szukam rozwiązania czy sprzedawać i kupować kocioł na groszek czy co. Kontaktuje się z gościem, który może wiedzieć ile kW ma mój kocioł i będę informował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.