Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

kolego tedi90 mam ten sam problem co Ty z tym załączonym cały czas podajnikiem mógłbyś mi udzielić wskazówek gdzie znajduje się ten przekaźnik .palnik 16kw +ecoMAX350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaznik znajduje się w obudowie ekomaxa jest  wlutowany na płytce pcb można go wymienić samemu z całą płytką (jeśli taką dostaniemy z serwisu) albo wlutować do płytki - http://www.tme.eu/pl/details/leg-1a-12f/przekazniki-elektromagn-miniaturowe/rayex-electronics/leg1a-12f/

post-73396-0-27975900-1505076954_thumb.jpg

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Również zastanawiam się nad modyfikacją mojego starego kotła (Ogniwo S6WC17 - 2003r.).

 

Najbardziej zastanawia mnie sam montaż tego palnika, wszędzie gdzie dzwonię i pytam o palnik wszędzie twierdzą, że montarz palnika musi być wykonany przez "autoryzowanego" przedstawiciela firmy - oczywiście to kosztuje dodatkowo bo nie wierzę, że Panowie przyjadą do mnie 250km (w jedną stronę) i zamontują palnik za free inaczej gwarancja nie obowiązuje.

 

Bazując na informacjach z tego forum, można to wykonać z pewnością samemu.

 

Podzielcie się prosze swoimi doświadczeniami dotyczących montarzu.

Czy też u Was robili to "autoryzowani" instalatorzy?

 

Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wykonał autoryzowany przedstawiciel. Głównie chodzi o gwarancję. Ale jeśli nie zależy Ci na niej to sam montaż bajecznie prosty. Poza tym  vat jest mniejszy przy zakupie i montażu. Zobacz sobie listę przedstawicieli  KIPI, mają chyba w każdym województwie kogoś

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dzwoniłem do działu technicznego Kipi i co się okazało mój przekaźnik który jest zamontowany działa poprawnie i jest inny niż u kolegi zamontowany od wewnetrznej

strony obudowy Ecomax i jest do niego dosyć dobry postęp bez rozbieranie całego regulatora czyli tylko wypiecie kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja palnik montowałem sam jest zamontowany w drzwiczkach naj zabawniejsze w tym jest to ze ilu przedstawicieli tyle cen i za palnik 5-16 kw było prawie 1000 zl widelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Palnik już zamówiony, za miesiąc zamontują :)

 

Obdzwoniłem 3 autoryzowanych przedstawicieli i każdy z nich twierdził, że do kotła 17KW najlepszy będzie palnik 20KW - i nie chodziło tu o moc kotła tylko o samą konstrukcję palnika.

Podobno w wersji 16KW jest większy problem z "samo-czyszczeniem" się komory spalania podczas kręcenia - wiadomo, średnica jest mniejsza i trudniej się oczyszcza.

 

Ja chciałem 16KW ale kupiłem 20KW (dałem się przekonać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dobry wybór

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy do miałowca 15kw palnik Kipi 20kw nie będzie za duży?(ogrzewam100m2,docelowo ma być 140 max 150m2)

Myślałem nad palnikiem 16kw,piszecie że są problemy z samoczyszczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za duży Kolego Radik tu masz fotkę z wczoraj gdzie oglądałem zamontowany KIPI w 14,5 KW post-67496-0-20510800-1505913352_thumb.jpg

Tak jak rozmawialiśmy już niedługo Ci powiem jak zmodernizujesz swego miałowca.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam jeszcze pytanie odnośnie instalacji CO (po modernizacji kotła w palnik Kipi).

W kotłach na pellet podobno trzeba utrzymywać wysoką temperaturę kotła (70-75C) podobno ...ale czy to się tyczy takich przeróbek jak my tu robimy?

Co ze swojego doświadczenia radzicie:

 

1. zamontować zawór 4D za kotłem (z siłownikiem) tak aby sterownik sam utrzymywał temperaturę kotła,

2. zamontować bufor (przykładowo 500L - chodzi o samą ideę tego rozwiązania).

 

Bufor ma tą zaletę, że można go podgrzać jeszcze wyżej co przełoży się na lepszą "sprawność" kotła, spowoduje tez rzadsze włączanie się palnika, rozpalanie itp.

 

Jakie są Wasze opinie w tym temacie?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do miałowca zamontowany 4D i dalej do podłogówki 3D z silownikami. Dawało radę, ale jednak dokładam bufor w tym sezonie. Ustawilem stałą temperaturę w domu, bez obnizen nocnych. A ponieważ mam ceglany komin, wylaczylem nadzor, zeby mi kondensat nie wylazl. Komin dzieki temu jest OK, ale kocioł mocno taktowal. Koniec końców czeka mnie jeszcze wstawienie wkladu kominowego, regulatora ciagu kominowanego i na koniec wymiana kotla na pelletowy. Mialowiec jednak ma za maly wymiennik i sporo ciepla ucieka mi kominem... Dodatkowo w najzimniejszy dzien sezonu na kaloryfery szlo mi 42-43 stopnie, a na podloge 37. Na zewnatrz bylo -18'C, w domu stale +22'C. 75f40076eb1e290b3b261d5c586f6eb6.jpg Kociol mialem nastawiony na 60'C. To tez było za mało, bo generalnie im wyzsza temperatura tym lepiej dla zgazowania drewna (czyli pelletu tez). Sprobuje bufor nabijac do 85'C. Zobaczymy jak sie sprawdzi w praktyce.

9564f92f12c836a3e0bd6f40eb3d13a1.jpg

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jedynie co do mego rozwiązania 

Posiadam zawór 4D z siłownikiem i tak zgrałem piec z tym zaworem i całym układem , że nie potrzebuje bufora piec zaczyna grzać i grzeje przez cały czas dopóki nie zostanie osiągnięta temperatura w domu taka jaka jest ustawiona. Czyli rozpala się podejmuje pracę do 20 KW mocy osiąga temperaturę 68 taka jest na piecu i spada ze swoją mocą do 5 KW gdyż sterownik w fuzzy logicz przeciąga o 5 st i piec z mocą 5 KW pracuje cały czas , czasami jak jest większe zapotrzebowanie na ciepło widzę , że z chodzi temperatura na 65 w tedy zwiększa swą moc do 7-9 KW wyrównuje 68-71 i znów  z chodzi z mocą do 5 KW i tak pracuje cały czas jak temperatura w domu zostanie osiągnięta piec się wygasza i stoi tak długo jak trzeba do ponownego grzania domu jak temperatura spadnie o pewną wartość ustawioną w domu na ecosterze 200.

Z buforem to Sambor jest specjalistą od tego typu rozwiązań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Papen76 jak zastosujesz dwie półki w swym miałowcu tak by powietrze w kształcie litery S przechodziło przez wymiennik to ciepła nie wypuścisz tyle przez komin i odsuniesz palnik za pomocą flanszy montażowej którą musisz dokupić to poprawisz sprawność wymiennika , przez co przełoży się to na oszczędności i to znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flansza juz jest i czeka aż wrócę do domu :) Wszystko musiałem robić na szybko i działało dobrze, tylko trzeba było więcej pelletu kupić niż myślałem. Generalnie jak skończyłem z węglem, to nie wiedziałem co zrobić z czasem, bo sie wszystko "samo robi" :) Ni moze poza dosypywaniem pelletu i przeczyszczeniem palnika raz na pięć dni.

 

Jeszcze wrzucę wykres z temperatura spalin:

9707b5a3ea4b69c5956b730a739a3744.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Papen76 przy  buforze to najlepiej chyba mieć laddomat. Ja mam z wkładką otwarcia 630C i generalnie temperatura powrotu cały czas utrzymuje sie na poziomie 590Ca kotła około tych 63 . Nie chodzi o to by bufor ładować do tak wysokich temperatur tylko parametry na kotle utrzymywać na wysokich temperaturach przez cały czas ładowania bufora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dla przykładu zrzut temperatur przy ładowaniu bufora do temperatury 640C (dolna temperatura linia chyba fioletowa). Zobacz jak wygląda podczas ładowania temperatura kotła i powrotu kotła.

 


.post-65375-0-35476100-1505929918_thumb.pngpost-65375-0-09302700-1505929960_thumb.png

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będą mieli jakieś porównanie bo w tamtym sezonie poszło mi 6,8t peletu, (palnik w viadrusie zaczął chodzić od 2 grudnia) sezon skończyłem w maju. Do grudnia spaliłem 1,5t węgla. Dom typowa  kostka z lat 70 - zero ocieplenia, średnio  schodziło mi około 7t orzecha.

Sezon pomału juz zaczynam i teraz dopiero będę miał jakieś lepsze dane. Dom w międzyczasie ociepliłem 12 grafit (0,031) dach 16 styropianu. 

Przez ostatnie dni kociołek załączał mi się raz dziennie na około 1,5h grzanie bufora temperatura dolna do 550C, na kaloryfery puszczam temperaturę 350C, a w domu temperatura 230C. Średnio pelletu mi zeszło około 40kg/dobę w tamtym sezonie.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.