Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W samym piecu gotowania nie słychać ale trochę może przegrzewać, bo raz za czas automatyczne odpowietrzniki sykną delikatnie. Na jakiś czas jestem skazany na ten piec, ale powoli do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło a skutki podgotowywania mogą być różne. Tego nie słuchać i nie widać a instalacja potrafi się zapowietrzać. Pompy mogą wchodzić w kawitację.  Ty masz 15cm a kolega @palacz66 pyta o 3cm. Płomień ma naprawdę wysoką temperaturę. Z czasem potrafi przepalić blachę. Sama rura palnika podczas pracy jest wręcz pomarańczowo-żółta od temperatury.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie polecam nikomu takich rozwiązań, a ja że mam takie to muszę sobie na razie jakoś radzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Misiek30  ,ty jesteś jak Mac Gyver  , kipi powinno się uczyć od ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie poczynił takich wydatków związanych z termomodernizacją, to wziął bym Viadrusa od Tomka i parę lat byłby spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już gadamy o kotłach to zapytam co polecacie pod palnik kipi 26kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, że peleciaki maja co najmniej 60 litrów.

bardziej mi chodziło o to czy kotłospaw, może witkowski, a może jeszcze cis innego.

Edytowane przez Joke00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joke00 napisał:

To jest oczywiste, że peleciaki maja co najmniej 60 litrów.

Niekoniecznie, niektóre mają trzydzieści kilka litrów...

Ilość wody zależy od tego, w jaki sposób chcesz prowadzić kocioł. Jeśli za pomocą termostatu pokojowego włącz/wyłącz pompę/kocioł, to chyba  lepsza jest mniejsza ilość wody w kotle, wtedy szybciej rozgrzeje instalację i chatę

Ale sądząc po instalacji i metrażu Twojego domu, nie sądzę żebyś w ten sposób chciał prowadzić kocioł...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tak to działa, jedyny problem to dobudówki gdzie jest 1,5 stopnia niżej ze względu na inna budowę (drewniana konstrukcja dachu o minimalnym spadku i zbyt małej grubości wełny na dzisiejsze czasy) w tej starszej części sprawdza się całkiem nieźle. A po modernizacji ocieplenia myśle że będzie nawet dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę,że jak mój leciwy kociołek zakończy żywot to prawdopodobnie kupię DS MPM i dołożę palnik na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joke00 napisał:

To jest oczywiste, że peleciaki maja co najmniej 60 litrów

Maja również i po ok 190 l przy 20 kw. Ja bym takich kotłów szukał z jak największą ilością wody przy takiej kubaturze domu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPM ma tez Bio-pell ale tylko do 19kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomek0407 napisał:

To racja, Viadrusy potęgą są, będę ze łzami  wspominał moje palenie we Viadrusie U-22 ale przyszła już pora na na zmianę. I najpierw spróbuje go sprzedać a jak nie to na złom ( strasznie szkoda). 

Tomek  jak ci się nie uda sprzedać kotła na wiosnę to nie oddawaj go od razu na złom , ja jak sprzedawałem swój to po pierwszym ogłoszeniu nikt się nie odezwał , a jak dałem ogłoszenie drugi raz pod koniec lata , to telefony się urywały ,normalnie byłem  w szoku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie @Tomek0407 napewno ktoś kupi, ostatnio mój sąsiad wystawił smieciucha takiego jak ja mam gość przyjechał i wziął sobie do ogrzania garażu. Więc na złom nie śpiesz sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, g69 napisał:

Ja tak sobie myślę,że jak mój leciwy kociołek zakończy żywot to prawdopodobnie kupię DS MPM i dołożę palnik na pellet.

I to jest bardzo dobry pomysł ,a w razie awarii przekładasz drzwiczki i śmigasz na czymkolwiek  ,węgiel ,drewno,brykiety,najgorszy jest niestety wtedy pellet,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronkaa Kolega zdecyduje się na Kipi? Ty masz MPM a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to czy Ty @maronka się zdecydujesz na Kipi? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gwóźdź znalazłem w popielniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to już lekka przesada by doktoryzować się na jakością popiołu

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.