Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa jest na tyle szczelna że deszcz nic jej nie zrobi, montuj na zewnątrz a najwyżej osłon przed działaniem promieni słonecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam z racji że już Cieplutko. Co zmienić w ustawieniach kotła aby odpalał się jak mu sterownik pokojowy da sygnał ? Teraz sterownik steruje mieszaczem a kocioł odpala się od histerezy. A mam  ustawione 25 stopni histerezę .Mimo że w domu ciepło i sterownik nie daje sygnału to kocioł się odpali jak temp na kotle spadnie o te 25 stopni.Co zmienić aby odpalił się dopiero jak spadnie temp.w domu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mam i odpala od histerezy kotła a nie od termostatuScreenshot_20230324-131816.thumb.png.7552f2d3097b54bf9d948c4080101bd8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie jest Funkcja termostatu  wyłącz palnik a u mnie pompę .To może jeszcze to zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PINIOJ napisał(a):

A u Ciebie jest Funkcja termostatu  wyłącz palnik a u mnie pompę .To może jeszcze to zmienię.

Tak to zmień , jak masz wyłącz pompę to kocioł będzie się odpalał od histerezy dogrzewając samego siebie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa Panowie. Mimo zmian kocioł nadal odpala od histerezy. Temp. w domu nie spadła do zadanej histerezy termostatu a kocioł się odpalił.

Screenshot_20230325-190022.png

Screenshot_20230325-185955.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PINIOJ a co to jest za parametr stop od instalacji hydraulicznej ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Nie wiem za bardzo może to wyłączyć ? 

Screenshot_20230325-200544.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie mam , może zobacz do instrukcji co to daje ? 

A pompę mieszacza posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę mieszacza ? Mam dwie pompy od CO i CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 17:43, PINIOJ napisał(a):

Witam z racji że już Cieplutko. Co zmienić w ustawieniach kotła aby odpalał się jak mu sterownik pokojowy da sygnał ? Teraz sterownik steruje mieszaczem a kocioł odpala się od histerezy. A mam  ustawione 25 stopni histerezę .Mimo że w domu ciepło i sterownik nie daje sygnału to kocioł się odpali jak temp na kotle spadnie o te 25 stopni.Co zmienić aby odpalił się dopiero jak spadnie temp.w domu.?

Bo przydał by ci się jeszcze czujnik temperatury zewnętrznej. Ustawiasz wtedy tryb lato/zima. W trybie lato kocioł nie odpali się (gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej zadanej wogole - nawet jak spadnie temp. w domu) odpala tylko gdy spadnie temp CWU, w trybie zima kocioł stara się utrzymać temperaturę kotła w okolicy zadanej temperatury i nawet jak nie grzeje pomieszczeń to jak spadnie poniżej temperatury zadanej minus histereza to znów się odpali żeby się zagrzać. 

Przy takiej pogodzie jak teraz była (temp powyżej 15st i słońce) u mnie powyżej 12 stopni przełącza się kocioł na tryb lato i stoi praktycznie cały dzień, odpala się wieczorem i w nocy gdy spada temperatura zewnętrzna (poniżej 12 stopni) i dogrzewa dom.

Chyba najprostsze rozwiązanie.

Edytowane przez olekjaw
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PINIOJ napisał(a):

Pompę mieszacza ? Mam dwie pompy od CO i CWU

A bo ty masz na 4d , a pompę na co masz podłączoną do zacisku pompy kotłowej czy mieszacza ? 

Z tego co tam pisze to parametr stop od instalacji hydraulicznej jeśli jest włączony to wyłączy ci kocioł z chwilą osiągnięcia zadanej temperatury w pomieszczeniu oraz cwu mimo że kocioł nie osiągnął swojej temperatury zadanej , jeśli ten parametr  będzie wyłączony to kocioł będzie pracował dalej do osiągnięcia swojej temperatury zadanej i dopiero wówczas się wyłączy .

Masz tam u ciebie jeszcze parametr wyłącz pompę i palnik , tak czy siak powinno Ci wyłączać kocioł od termostatu i od niego odpalać , pamiętaj że kocioł odpali się również jeśli zajdzie potrzeba doładowania cwu mimo że dom będzie dogrzany , dlatego jak wyłączysz pompę i palnik od termostatu to mimo że kocioł będzie grzał cwu , nawet w trybie zima to na co nie powinno pójść ciepło , chyba że instalacja nie właściwie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam 4d a pompa normalnie podłączona pod mieszacz . Mam też ten czujnik pogodowy ale ustawiony na ZIMA  . Przestawić na AUTOMAT ? Nie mam pojęcia co jeszcze spróbować . Odpala cały czas od histerezy pieca

A przypadkiem w Ustawieniach serwisowych -Ustawienia Palnika-Praca-Tryb termostat nie powinien być Włączony . Ja mam OFF czyli wyłączony. 

Spróbuje tego - włączę ten Tryb termostat 

Chyba strzał w dziesiątkę. Na razie temp na kotle spadła niżej histerezy i nie załączył się piec bo w domu jeszcze ciepło. 

Edytowane przez PINIOJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A czy wybór termostatu  ecoster  T 1 masz potwierdzony również w termostacie pokojowym ? 

Może Ci się wyłączyło przez przypadek .

Obawiam się że ten tryb termostat to nie to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia serwisowe -Ustawienia Palnika-Praca-Tryb termostat   Zmieniłem na On i jak na razie na kotle spadła temp już o 5st poniżej histerezy i kocioł nie odpalił się jeszcze . Zobaczę czy jak w domu spadnie do zadanej histerezy pokojowej to czy się odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym trybie temperatura kotła jest ignorowana , palnik działa z pełną mocą bez modulacji aż do rozwarcia styków termostatu 28 29 ,wiec możesz kocioł przegrzać , ten tryb służy np jak byś grzał tym palnikiem  jakiś piec w piekarni czy coś w tym stylu .

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to wyłączę to z powrotem DZIĘKI . Ale bym narobił . Zmieniłem to i od razu się rozpala mimo osiągniętej temp w domu ???

Co do twojej sugestii odnośnie czy mam potwierdzone w termostacie pokojowym lub się rozregulowało .To mogę dopiero za tydzień sprawdzić Ja kontroluje ten piec przez Econet on jest u rodziców . Z racji wieku Oni nic nie ruszają przy piecu być może cos przestawili w pokojowym termostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby działało to od termostatu to nawet jak kocioł by się sam dogrzewał to pompa mieszacza czy kotła przy parametrze wyłącz pompę od termostatu powinna się wyłączyć i nie powinno dogrzewać co .

Chyba że masz sterowanie pogodowe mieszaczem włączone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie teraz zmieniłem na "wyłącz pompę od termostatu " aby sprawdzić czy działa termostat i wyłączy pompę bo cały czas miałem obniżenie o 10 st. po osiągnieciu temp w pomieszczeniu i zadziałało . Czyli termostat jest połączony nic się nie wyłączyło przez przypadek bo mieszacz zareagował na zmianę .

Sterowanie pogodowe mam wyłączone

 

A czy jest jeszcze taka możliwość ,że kocioł mimo temp osiągniętej w domu, odpalał się bo CWU nie miała osiągniętej temp. zadanej . Teraz jak zmieniłem wyłącz pompę od termostatu to pompa CWU cały czas działa aż osiągnie zadaną.  CWU mam ustawioną bez priorytetu ,może jak dogrzeje wodę CWU a w domu będzie ciepło to nie odpali się kocioł

Po prostu chyba odpalał się bo dostawał sygnał od CWU a nie od termostatu pokojowego bo tam temp była ok a woda użytkowa była za zimna i dawało sygnał do odpalenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cwu zawsze się musi odpalić ,bez względu czy pomieszczenie dogrzane czy nie , natomiast przy wyłączonej pompie od termostatu kocioł będzie się odpalał jak ostygnie o histerezę , a pompy stop jak będzie wszystko dogrzane .

Przy opcji wyłącz palnik od termostatu kocioł musi się wygasić i nie odpali się do póty temperatura w pomieszczeniu lub zasobniku CwU nie spadnie o histerezę .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem z podanikiem nr 2 w swoim kotle na pellet - kipi 20kw. Podajnik nr 2 podczas pracy wydaje dziwne dźwięki  "rzęzi, skrzypi" i nie wiem czy już się kończy bo w podajniku nr 1 wszystko ok. Szukałem podobnego tematu ale nic nie mogę konkretnego znaleźć. Może ktoś miał podobny problem ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.