Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, czarny21 napisał:

Właśnie podkręciłem pompę na 3 i dałem zawór 3D na 3 temp na powrocie 55°C a na kotle 67°C. Teraz przez noc zobaczę czy na termostacie temperatura będzie utrzymana mam ustawione 23.5°C

Wątpię... Niebawem kocioł się wygasi poprzez przegrzanie, a chata nie będzie dogrzewana przy nast odpaleniu..., ale daj znać, bo mogę się mylić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz econet to wrzuć wykres z temperaturą kotła i powrotu zobaczymy co się dzieje jak wyłączysz pompe od termostatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor właśnie kocioł ma postój pomieszczenia do grzane zobaczę czy rano też tak będzie.

Screenshot_20210201-204614_Chrome.jpg

Na tem kotła widać gdzie szukałem innych ustawień żeby powrót dogrzać ?

Screenshot_20210201-205421_Chrome.jpg

Screenshot_20210201-205403_Chrome.jpg

@sambor jak się bym zdecydował na zawór 4D z siłownikiem i pod niego podczepił układ CO zmieniając przy tym rurki na 5/4" to układ pompa-4d-powrót mogę zostawić nie muszę przenosić pompy za zawór 4D. Wtedy do wymiany idzie zawór i rurki bo pompa jest 5/4"ale hydraulik dał redukcję z 5/4 na 1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordjano napisał:

Działało by nawet grawitacyjnie  gdy pompa nie chodzi , na grzejniki szło by to co na kotle zawór zwrotny za bajpasem no i bajpas minimum 1cal 

Sorki za niewiedzę ale do czego ten zz i za bajpasem czyli na powrocie za bajpasem od kotła patrząc i czy jest niezbędny ,co by się działo bez zz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tak poważnym temacie jak koledzy . Ale mały sukces udało się dobrać parametry nadmuchu i paliwa i mocy i jest dobrze paliwo wypalone wymienniki prawie białe spalanie unormowane znaczy dwa worki 30 kg na dobę  przy - 8 -10 . Tylko temperatura spalin max 90 .Może jeszcze pokombinuję . Powrót 50 piec na 68 .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach i przetestowaniu chyba wszystkich możliwych ustawień u Kolegi Ryśka udało się ,płomień jest całkiem całkiem a kocioł nie ma problemu z dojściem do zadanej .

Ja miałem już chwile zwątpienia , brakowało mi pomysłów ,Ryśkowi ręce opadały i ciśnienie mu rosło , ale uparł się i nie chciał mieszać pelletu .

Były testowane różne cykle pracy ,cykle czyszczenia przy różnych kalorycznościach przycinanie mocy maksymalnej kombinowanie z dawką paliwa do rozpalania i stabilizacją po rozpaleniu i wszystko na nic .

Panowie ustawienia są ekstremalne i nikomu z was a  mnie tym bardziej tak owe się nie śniły , kaloryczność to 7.8 kw a czas cyklu praca to 45 s reszta to fabryczne . 

Powiem wam że jak bym wiedział co mnie czeka to bym się nie podnajął , ale dzięki temu trochu się przy Ryśku poduczyłem hehe ,a wydawało mi się że już nic mnie nie zaskoczy .

Tak jak pisałem że u nas palnik jak straci płomień to dosypuje pellet i rozpala się na nowo ,tak u niego najpierw schodzi z mocą i nadmuchem o dwa kilowaty jak procent jeszcze bardziej spadnie to dalej schodzi z mocy a na końcu pojawia się komunikat blokada podajnika , czyli tak jak by w ogóle zaprzestał podawania , czy u kogoś z nowszymi sterownikami też tak jest ?

  • Lubię to 2
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. ALE WIELKA W TYM ZASŁUGA kORDJANO

DZIĘKI.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mocy tak wygląda wykres. Temperatura powrotu nadal o te 3°C za duża różnica niestety.

Screenshot_20210202-034905_Chrome.jpg

Temperatura na kotle 66°C a temp. Powrotu 53°C. Nadal za duża różnica będę musiał jednak przerobić tą instalację. 

@sambor powiedz mi proszę czy taki układ spełni moje zapotrzebowanie na ciepło na powrocie i na obieg przy 5/4" przekroju rur.

20210202_042311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 s 3% nadmuch 35 % na maksie 16 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można by coś dopiescić , ale strach ruszać .

Tam nie melisa a coś mocniejszego potrzeba .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie czas i na coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 w pełni rozumiem. Sam myślałem że wszystko jest ok jak uporałem się z ustawieniami kotła to okazało się że czeka mnie kolejny wydatek rzędu 2tyś żeby poprawić instalację po partaczach ? mam już wiadro melisy zaparzonej żeby komuś łba nie urwać.

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja jest, ok, muszę tylko wymienić zawór klapkowy na zwrotny ponieważ bojler aktualnie ogrzewa się grawitacyjnie.

 

Zapomniałem, jeszcze wkład kominowy bo kondensat wychodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie szybkie pytanko, dlaczego na moim schemacie (gdy loguje się na ecoNET) nie pojawia się pompa kotłowa? Z tego co zauważyłem na forum, to u niektórych użytkowników to pompa jest, a u mnie nie ma. Czy to dlatego że nie mam podłączonego czujnika temperatury powrotu?

lolu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na schemacie też jej nie ma. 

@czarny21, mam wątpliwości, że jak założysz zawór 4D, nawet jeśli zwiększysz średnicę rur, to bez pompy na powrocie z 4D, to nie zadziała. Zresztą, nawet z pompą, to raczej nie będzie to, czego oczekujesz. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maronka napisał:

Sorki za niewiedzę ale do czego ten zz i za bajpasem czyli na powrocie za bajpasem od kotła patrząc i czy jest niezbędny ,co by się działo bez zz

Nie zrozumieliśmy  sie zz  do odcięcia instalacji grzejników gdy pompa stop , nie bajpasa bo cyrkulacji nie będzie .

@czarny21 zapomniałeś o pompie n powrocie z 4d ,wydaje mi się że sambor miał na myśli atv z 3d .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MantiJa mam czujnik powrotu i w tym miejscu jest temperatura powrotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano zastanawiałem się tylko właśnie na jakiej podstawie econet sobie "rozrysowuje" ten schemat, bo u mnie jest pompa na powrocie i sprzęgło, coś w ten deseń:

econet1.JPG

Edytowane przez Manti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy takim schemacie gdzie założyć zawór? Trzeba dołożyć krótki obieg przed zaworem 4D i wejście na powrót z zaworem ATV przed pompą zamontowaną na powrocie?

20210202_093454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.