Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł rozpala się 6 razy. Zadana temperatura to 70st histereza 20. Sama histereza nie ma znaczenia. Kocioł na 1 rozpaleniu ma dogrzać obieg grzejnikowy i pomieszczenia z grzejnikami. Termostat sam go wygasi. 

 

image.png.e867e1e33362c38314d9159554c0b139.png

Tak wygląda cykl pracy:

image.thumb.png.dcf3213f9f0c4118848688c796fd884b.png

mieszacz 4 - podłogówka

mieszacz 5 - grzejniki

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdy temp kotła spada w okolice 50 st, to czy nie jest za niska temp powrotu?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wtedy taka sama jak temperatura kotła, mam sprzęgło spięte z zaworem temperaturowym ATV 50stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zaworze 4d różnica między temp kotła a temp powrotu wynosi 13 stopni. W jaki sposób można ją zmniejszyć?Obecnie piec pracuje na histerezie 16 stopni i to jest maksimum aby zapewnić 45 stopni powrotu. Temp kotła ustawiona na 75 stopni. Podwyższenie histerezy powoduje obniżenie powrotu do 40 stopni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uroda 4D. Pompa kotłowa pewnie by poprawiła temperaturę powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W sezonie to jeszcze może być mam 9-10 odpaleń. Jak to rozwiązać latem, bo cwu też grzeje pelletem?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzaniu CWU w ciągu lata ,z temp powrotu nie  powinno być problemu. Do bojlera trafia przecież woda w temp kotła. Owszem, może być chwilowy spadek temp powrotu, ale wg mnie jest to niegroźne, bo trwa tylko chwilę. No chyba, że CWU grzejesz do 35 stopni, a na kotle masz 45, to wtedy owszem, powrotu ciepłego nie będziesz miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rm132 harmonogram jak radzi @Dragster lub odpalanie ręczne przez econet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EcoNET to same plusy. Dobrze, że nie ma podglądu płomienia i nie uruchamia samooczyszczenia pieca, bo bym do kotłowni nie schodził. Dzięki za rady.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na waszym forum ktoś napisał że obniżenia nocne nie mają sensu bo z nawiązką się odrabia w dzień,moje spostrzeżenia są zgoła inne ,kilka tygodni temu u mnie w sklepie  65m ,50 cm ściany nie ocieplone z dwóch stron zewnętrzne ,z dwóch wewnętrzne ,podłoga 10cm styropian ,sufit 10 cm wata z nieogrzewaną górą -strychem,zamontowano kocioł gazowy, mam termostat i przy  zbliżonych temp. na zewnątrz przy paleniu ciągłym spalał mi 8m gazu 22,5 nastawa,a z obniżeniem nocnym od 16.30 do 8 rano i nastawą 16 stopni spalił mi przez dobę 5 m gazu,różnica dość duża nie sądzicie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto w domu/mieszkaniu siedział by przez 15,5 h na dobę w temperaturze 16 stopni?.

Łokal użytkowy a dom czy mieszkanie nie mogą być tak porównywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko to nie obniżenie nocne tylko nie palenie przez 15.5h. Spróbuj tak w domu.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maronka napisał:

Kiedyś na waszym forum ktoś napisał że obniżenia nocne nie mają sensu bo z nawiązką się odrabia w dzień

Jestem tego samego zadania. U mnie nagrzewanie trwa bardzo długo, więc histerezę pomieszczeń mam tylko 0,2 st. Niedawno zdarzyło się, że wyjechałem na weekend i kocioł został pod opieką mojego szwagra-fajtłapy, który do czyszczenia kotła, wyłączył z prądu sterownik w trakcie pracy. Efekt taki, że sterownik zgłupiał kompletnie i fajtłapa nie potrafił włączyć kotła. Po długim czasie udało mu się na tyle uruchomić kocioł, że zagrzał tylko CWU, ale chałupy nie grzał. Poniżej wykres ile trwało w moim mieszkaniu podnoszenie temp z 19.90 st do 22,5 st. 

1405040111_Zrzutekranu(45).thumb.png.933244a9c70503373640ec910dc76a5d.png

 

 A poniżej wykres, ile to trwa, gdy obniżenie jest tylko 0,2st. 

 

1258584313_Zrzutekranu(47).thumb.png.bf458903bf9742d1d8dab3819bbe03c9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trener40 napisał:

@maronka czyli cały czas utrzymywałeś 22.5 st i postanowiłeś obniżyć na noc temp... Sprawdziłeś, że poszło 5m gazu przez nast dobę ? Tak to było? 

tak,choć nie do końca ,kocioł chodził na obniżeniu i po dniu palenia włączyłem ciągłą pracę na 22,5 do nastepnego wieczora czyli szedł 8 plus 24 h i przez te 24 h zżarł 8m gazu ,czyli grzało się na równej temp 32h być może za krótko ale nie chciało mi sie już tego sprawdzać bo jakoś na gaz się ciężej kasę wydaje 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dragster napisał:

No tak tylko to nie obniżenie nocne tylko nie palenie przez 15.5h. Spróbuj tak w domu.

Przy obniżeniu do 18 5,5 metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja was rozumiem że sklep to nie dom itp ale szwagier w domu 100 m też obniża na noc i ma mniejsze zużycie niż przy trzymaniu takiej samej temp ale na gazie ,może gaz i prowadzenie takiego kotła rządzi sie innymi prawami niż peletowiec i za prawdę nie chę mieszać nikomu w głowie bo każdy u siebie musi sobie dostosować pod swój dom ,ja tylko się lekko zdziwiłem bo wszystkim opowiadałem do tej pory że obniżenie nic nie daje

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach jak i zagranicznych można znaleźć @maronkai twierdzenie poparte fakturami i faktycznie obniżenie nocne/dzienne przynosi korzyści oczywiście nie tak drastyczne,ale te 2-3°C owszem.No i w zasadzie mowa jest tylko o kotle gazowym-może dlatego to działa,nie wiem.

To też jest zapewne bardzo indywidualne bo gdyby u mnie dom dochodził do zadanej tak jak u @cezar76ego to pewnie szkoda by było zachodu.

Jednak obniżenie na 15h dziennie musi przynieść korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jamjestcichy napisał:

@maronkai@cezar76ego

Jednak obniżenie na 15h dziennie musi przynieść korzyści.

Tylko w pierwszych dobach i będzie to złudne ...mury się wychłodzą i kocioł już nie dogrzeje do 22.5 przez osiem godzin. Będzie zapitalał na max... I z każdym kolejnym dniem będzie coraz zimniej w tym sklepie... 

Sam @maronka zauważył, że jak przełączył kocioł na stałą pracę, to wystarczyło jedno obniżenie, aby kocioł w kolejnej dobie spalił 8m, bo miał co nadrabiać... 

 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76Ty pewnie pierwszym, że dopuściłes do takiego spadku temperatury. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.