Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A kocioł to Termo-Tech Stąporków typ eko-tech, w necie szkoda szukać to maszyna z 2005 roku nawet zdjęć nie ma. Po następnym czyszczeniu wstawię swoje fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim
Czy jest możliwe że jak brakło zasilania i po 10s powróciło spowrotem to się mógł spalić czujnik pogody, bo tak mi się wydaje że od tego momentu nie pokazuje już temperatury, sterownik Ecomax 850 palnik Kipi 20kW

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , sprawdz czy przewód się gdzieś nie poluzował ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogrzewam kotłem cwu latem/zimą i zauważyłem, że od pewnego czasu grzejąc wodę w bojlerze do 55 stopni (tak wysoko bo mam malutki 100l ) kocioł osiąga żądaną temperaturę 68* przebija o 5 i wygasza się. Temperatura w bojlerze nie jest osiągnięta i kocioł stoi w postoju a pompa cwu wyciąga ciepło z kotła nagrzewając zasobnik do momentu aż wyrówna się temperatura w kotle i zasobniku po czym pompa potrafi kręcić kilka godzin nim spadnie o histerezę kotła żeby się znowu rozpalił. Efekt taki , że bojler nie jest dobity do zadanej 55* a pompa kręci kilka godzin. Jak temu zaradzić? Jest sens grzania cwu peletem czy lepiej czymś innym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zadana na kotle 68* a histereza 28* natomiast temperatura żądaną cwu 55* z histereza 15*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmniejsze histerezę to kocioł będzie się odpalał częściej żeby dogrzać samego siebie a chyba nie o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, CV6 napisał:

Jeżeli zmniejsze histerezę to kocioł będzie się odpalał częściej żeby dogrzać samego siebie a chyba nie o to chodzi. 

A teraz działa to tak, że jak kocioł spada do np. 40 stopni i pompa chodzi, to w życiu nie dogrzeje bojlera do 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tylko problem tego typu ze jak termostat pokojowy zamknie mi zawór 4d to kocioł będzie uruchamiany o spadek histerezy na kotle i bez sensu będzie marnował pelet grzałkę i zużywał prąd. Chyba w tym wypadku trzeba będzie jakiś inaczej rozwiązać grzanie cwu. 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CV6 napisał:

 Temperatura w bojlerze nie jest osiągnięta

Trzeba wejść w tryb standardowy i parametrami H2 i H1 wiele wcześniej modulować mocą średnią i minimalną.

Obecnie palisz na FL i w takim trybie palnik do 68 stopni  leci na pełnej mocy.Od 68 do 73 stopni na mocy minimalnej.Widocznie za bardzo jest rozpędzony a słaby odbiór skutkuje przebiciem temperatury i wygaszeniem kotła.Natomiast w trybie standardowym wcześniej możesz go wyhamowywać.

Napisz coś więcej o tym swoim kotle olejowym i jak się ten przeszczep sprawuje.Jaką temperaturę spalin odnotowujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tym że ja mam moc maksymalna ustawiona poniżej 50% mocy znamionowej palnika i może się okazać, że teraz będzie okej a jak przyjdą mrozy to palnik zatrzyma się na jakiejś tam mocy i nie będzie w stanie podbić mi temperatury na kotle żeby za zaworem 4d płynęła zadana temperatura czy się mylę? Kociol ma wymiennik plomieniowkowy temp spalin nigdy nie była wyższa niż 160* generalnie trzymam powyżej 100* bo nie mam wkładu. 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak przyjdą mrozy i zaczniesz chałpe  grzać to zawsze możesz moc zwiększyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 50% to ile KW?

Może coś nie halo w podłączeniu instalacji lub z bojlerem?Przydałby się schemat Twojej instalacji i zdjęcia.

Tak naprawdę jak się ustawi pompę CWU w piorytecie  to powinien dotąd modulować mocą aż palnik się wygasi  od temperatury czujnika CWU.

 

 

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc ustawiona mam na 5/7/10kw a palnik ma 26kw nawet nie pytaj czemu taki duży palnik jestem tego teraz świadomy, że zbyt mocno przewymiarowany niestety taki instalator się trafił  Podłączenie bojlera i kotła prawidłowe. Mam ustawioną w priorytecie cwu natomiast pompa grzejnikowa podpięta jest do sterownika sterującego zaworem 4d

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy bojler nie jest zapowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by się zachował gdyby się włączyło funkcję dezynfekcja zbiornika? Przy tej funkcji raz w tygodniu bojler jest podgrzewany do 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik odpowietrzony jak uruchomie kocioł ręcznie to grzeje wszystko okej tylko problem pojawia się z tą histereza zalaczenia kotla bo osobne sterowanie zaworem 4d mam i pokojówką z poziomu techa. Wygasza się. Nigdy nie miałem tak żeby palnik był uruchomiony aż do momentu nabicia temperatury w zasobniku chyba że ustawiłem mu zadana temperaturę 45-48 stopni z tym, że nie wystarcza wody na kąpiel w wannie bo zasobnik mały niestety i gdy nagrzeje wodę powiedzmy około 14 to przy kąpieli o 20 to czasem połowy wanny nie napuszcze bo do tego czasu też się zmywa i korzysta z ciepłej wody. Sterowanie kotłem to prymitywny ecomax 350 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach edukacji robię eksperyment.Za jakiś czas zdam relację:

Temperaturę CWU ustawiłem na 55 Stopni.

Temperatura zadana na kotle 70 stopni tryb standardowy.

Do 62 stopni moc 16KW. Od 62,1 do 65 8KW. Od 65,1 do 70 5KW

Paca pompy CWU  piorytet. Wydłużenie pracy pompy CWU 20 min.Start pompy CWU 60 stopni.

W momencie startu palnika woda w bojlerze ma 42 stopnie na kotle 28 stopni.

Też mam niby prymitywny ecomax 350

Edytowane przez g69
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.