Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz rok produkcji sterownika i jaką wersje softu aktualnie?

 

No i panel dotykowy czy zwykły?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel pokojowy masz? Kilka stron wcześniej masz opisane co do panelu sterownika kotła. Bo to czy dasz radę wgrać najnowszy soft głownie od tego zależy jaki w nim procesor siedzi.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja żeby spalić pellet który miał domieszkę odpadów stolarskich (płyta meblowa) musiałem zawyżyć kaloryczność do 6 i wynik z testu podajnika o 400g i wtedy się wszystko dopalało pięknie płomień dobrze wyglądał i w % cały czas na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając parametry typu kaloryczność i test podajnika palnik poprostu obniża bąć zwiększa swoją moc ? Dobrze rozumiem ?

Tzn. Jeśli wpiszę mniejszą wartość w wyniku testu podajnika to będzie podawał więcej pelletu na godzinę zwiększając tym samym moc palnika ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.3 nic nie dało, zwiększam kaloryczność na 5.5. Dobrze rozumujesz manipulując tymi danymi sztucznie obniżasz lub podwyższasz ilość dawki, która w jednostce czasu się ma spalić w rurze palnika. To również ma wpływ na moc palnika ale jak się chce spalać pięknie, to  czasem przy gorszym pelecie trzeba tak kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, perski napisał:

Zmieniając parametry typu kaloryczność i test podajnika palnik poprostu obniża bąć zwiększa swoją moc ? Dobrze rozumiem ?

Tzn. Jeśli wpiszę mniejszą wartość w wyniku testu podajnika to będzie podawał więcej pelletu na godzinę zwiększając tym samym moc palnika ?

Jak zaniżysz wartość testu to po prostu będzie sypał więcej i zasypie ci palnik, będzie przepychał nie dopalony pellet bo nie nadąży go spalać, w tą stronę lepiej nie iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak ci na 5.5 nie pomoże to sprawdź jeszcze z cyklem pracy na 30 s , zobaczysz co będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu , przynajmniej będzie widać czy to pomoże , jak będzie dobrze to można ująć 5s , u mnie przy cyklu 15 s jest gorszy płomień na moim przemysłowym pellecie 8mm ,ma on dużo popiołu dużej też się żarzy , ale przynajmniej jest powtarzalny więc nowa partia nie przysparza mi problemów , co najwyżej drobne korekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnych ustawien, jakości, wagi paliwa.

Ja caly czas mialem 20s, ale przy niższych mocach 13/11kw rwalo mi trochę płomień. Skakał ze 100 do 90%. Wczoraj zmienilem na 25s. Wieksza dawka jednkrazowa, plomien caly czas 100%.

Także polecam zerknąć na palnik i zobaczyć jak wyglada płomień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Informacja ws. ceny kotła brutto: 5150zł

To nie ma dramatu za mpm-a 14 kw ze 4200 trzeba dać a 18kw ze 4800, a ten kociołek jeśli tylko do pelletu to wydaje się na oko bardzo dobry będzie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bogdanf napisał:

Witam. Szukam kontaktu do osoby która zajmuje się przeglądami i konserwacją palników kipi z okolic Zgierza. 

Pozdrawiam.

Jak masz lekkie zamiłowanie do majsterkowania to sam jesteś w stanie dokonać bieżącej konserwacji palnika. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym pytaniem to do instalatora, który Ci montował palnik. On powinien podczas pierwszego rozruchy objaśnić te kwestie.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy bufor ciepła moze składać się np z 3 mniejszych takich po 300litrów? 

i czy może stać to na strychu nieocieplanym bo w kotłowni brak miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.