Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

aha, u mnie sama podłogówka, ja chciałbym zachować temperature 23-24 stopnie, teraz pale weglem i jak się przesadzi to i 27 stopni złapie,a to dla mnie już za dużo, wiec lepiej by było np 23stopnie ale cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jak długo dom utrzyma temperaturę pracując w cyklach , ale przy podłodze to aż się prosi o bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnia doba dla podłogówki wygląda tak. Kocioł odpala się i wygasza, stąd te fale. Przy stałej pracy wykres jest bardziej płaski. Zwróć uwagę na temperaturę na mieszaczu, w domu 22'.f8df34b3fd10efd6c4a9cbfc0263c396.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nie liczyłem nigdy dobowego spalania. Przy moim gorniaku i za wielkim kominie od końca października do połowy maja szlo mi 4 do 4,5 tony pelletu no name (razem z CWU). Dom ok. 140 m2. U Ciebie jest o niebo lepszy wymiennik, więc już tu jesteś na plusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony. Ale jeśli mogę doradzić, bierz palnik 5-20. Lepiej radzi sobie z kiepskim pelletem. Po przejściu z węgla na pellet pomalowałem kotłownie na biało.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda u mnie palenie ciągłe i cykliczne , specjalnie zostawiłem temperaturę pokojową i zewnętrzną , ale jak temperatura spada to muszę jechać na ciągłym. Dom nie ocieplony ,ale już nie długo .

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-01-17 11_51_2019-01-18 11_51.png

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-01-18 19_51_2019-01-22 19_51 (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, papen76 napisał:

Będziesz zadowolony. Ale jeśli mogę doradzić, bierz palnik 5-20. Lepiej radzi sobie z kiepskim pelletem. Po przejściu z węgla na pellet pomalowałem kotłownie na biało.

Potwierdza nigdy więcej  węgla. Palnik 5-20  850 ster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy radzą  Ci brać palnik 5-20 Kw . Ja osobiście bym tego nie robił przy 90 m2 powierzchni domu. Tam 16  nie będzie miała wiele do roboty. Jak kupisz normalny pellet ale uprzednio go sprawdzisz , że jest OK to będziesz palić aż miło. A tak będziesz wiecznie kombinował z ograniczaniem mocy itp. Uważam , że nie warto.

Spytaj kolegi @Darek21 jak 16 pali pellet z płyty mdf za 650 zł który kupił to Ci powie sam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, przy 90 M2 to i "szesnastkę" trzeba mocno ograniczyć, więc co za różnica? Osobiście poszedłbym w powietrzna pompę ciepła, ale to już duży wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyłączyć monit ALARM  brak paliwa w zasobniku tak by znów po jego załadowaniu ustawić 100 %. 

Proszę o wskazówkę ponieważ nie widzę w ustawieniach jak to wyłączyć.

Sterownik 850 TOUCZ i panel TOUCZ

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 350 po prostu zasypałem zasobnik i jak jest monit alarmu na ekranie to przy kliknięciu odrazu pyta czy ustawić na 100%, podejrzewam ze jest u ciebie podobnie tylko nie masz pokrętła.

Edytowane przez Joke00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz pokrętło i zapyta czy ustawić 100%

Sorki tak się robi na zwykłym nie dotykowym. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szumik83 napisał:

ok dziękuje, a jak w moim przypadku lepiej palić? ciągle czy cyklicznie? jak by było najekonomiczniej z waszego punktu widzenia?

 

Ja mam 22,5 dzień 21,5 noc same kalafiory bez podłogówki mieszacz ręcznie ustawiony na 7 przy -9 i więcej jak - 5 i mniej to na 5 .Na piecu 66 modulowane FL i tak się pali nic więcej nie robię .Wcześniej mała modyfikacja FL po konsultacji na forum . Teraz jest u mnie -9 i spalanie około 35 na dobę no name  Dom jak w opisie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60, u mnie w touchu jest tak:

W ustawieniach kotła zmniejszasz  poziom alarmowy jak najniżej , aż wyskoczy OFF. Wtedy jest wyłączony i nawet econet go nie widzi :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już sam nie wiem jak palić, w sumie nie wiem czy coś zmieniać czy zostać przy obecnej sytuacji...( ecoster i 0.3 histereza )

Kombinuje jak koń pod gorę, co rusz inne ustawienia...

dom 160m2, dół podłoga, góra grzejniki, spalanie dobowe 20 kg ( 9,5 worka tygodniowo )

 

zzz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz ok jak na dzisiejsze temperatury

Tylko nie wiadomo czy nie załatwisz szybko kotła takimi temperaturami na kotle i powrocie

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 kg to bardzo dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Benton661 napisał:

Spalanie masz ok jak na dzisiejsze temperatury

Tylko nie wiadomo czy nie załatwisz szybko kotła takimi temperaturami na kotle i powrocie

Sugerujesz podnieść temperaturę kotla ? 3d na podlodze z silownikiem. 4d na grzejniki jeszcze bez silownika skala 4/10 na sztywno. Troszke kociol moze zalewac bez przymkniecia. Chyba ze dodatkowo podniose jeszcze temp. Zalaczenia pompy ? Aktualnie 53 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie a u mnie przy takich temp okres miesięczny

1720449177_Beztytuu.thumb.jpg.a05ed9550f3a54ef885908a8aac1943f.jpg

Spalanie takie i muszę powiedzieć nie wiem jak te tęgie głowy w Plumie  zrobiły te wyliczenia, ale może różnicy jest + / - do 1kg max.83523994_OperaZdjcie_2019-01-23_073229_www.econet24_com.thumb.png.e177e2500b28d875b1535996c43c1c02.png

Także jak na takie warunki u mnie panujące jestem bardzo zadowolony. Dom całkowicie od strony północno wschodniej do południowo wschodniej nie osłonięty , czyste pole , czasami żubry mnie odwiedzą.

Dzięki Panowie za pomoc przy poj, zbiornika uwagi były cenne.

Jak ktoś z forumowiczów był by zainteresowany zakupem econet o cenie i zakupie zapraszam na PW.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.