Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie dowiedzieliśmy się ile kocioł w tym postoju był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozmawialiśmy dziś rano na ten temat, wtedy przestawilem ustaw wg Twoich propozycji za chwilę załącza wykres pracy do teraz od 10

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak, zobaczymy ile będzie na dobę. Wygląda jakby miało być ok 12 rozpaleń. 1h pracy i 1h postoju, mniej więcej. Nie doczytałem i się zakręciłem nieco ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Panowie witam w klubie econetowców. U mnie po dobie tak wygląda praca palnika. Może ktoś coś podpowie. Czujnik spalin pt1000 pokazuje bez przekłamania. Bojler 240 ltr robi za mini bufor.

econet1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem kolejną dobę , podniosłem nadmuch na max. 40% i temperaturę zadaną na 55 stopni. Temperatura spalin się trochę podniosła , ale to poprawiło dochodzenie do zadanej.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-26 15_51_2018-11-27 16_51.png

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-26 15_51_2018-11-27 16_51 (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet powinny być spaliny wysoko , bo Viadrus jak i większość żeliwniaków ma duży odbiór ciepła w górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt , masz duże zapotrzebowanie na ciepło , to palić musi , "świeczką obiadu nie ugotujesz". A czy jest możliwość długich postoi u ciebie? może z jakimś ogromnym buforem , ja nie jestem aż tak biegły w tych wszystkich 3D ,4D , itd. Mam prostą instalację , której brakuje tylko ecostera i ocieplenia na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darek21 napisał:

  Panowie witam w klubie econetowców. U mnie po dobie tak wygląda praca palnika. Może ktoś coś podpowie. Czujnik spalin pt1000 pokazuje bez przekłamania. Bojler 240 ltr robi za mini bufor.

econet1.png

Ciekawy pomysł :) Wodę CWU przygotowujesz w tym samym bojlerze czy po prostu dostawiłeś dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ mam bardzo prosty na jednej pompie która pompuje na kaloryfery i bojler . Kaloryfery mają głowice, przepływ przez bojler otwarty na maksa rura 3/4 robi on też za ochronę powrotu. Pompa grundfosa ustawiona w trybie stałego ciśnienia, dzięki temu jak otwierają się głowice zwiększa wydajność. Jak głowice zamknięte to mieli tylko przez bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek21 napisał:

  Panowie witam w klubie econetowców. U mnie po dobie tak wygląda praca palnika. Może ktoś coś podpowie. Czujnik spalin pt1000 pokazuje bez przekłamania. Bojler 240 ltr robi za mini bufor.

econet1.png

No nie mając palnika zaproponowałem taki sposób palenia parę postów wyżej i wg mnie tak jest ok,jeszcze tylko czy ekonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh, no tego się własnie obawiam.  Moja teściowa spuści w kanał tyle ciepłej wody ile wyprodukuję :)

Taki pomysł w sumie chodzi mi od jakiegoś czasu by wykorzystać zasobnik CWU jako mini bufor(nawet kosztem szybszego zakamienienia zasobnika), Zakupiłem zawór ATM by obniżyć temperaturę na wyjściu co by nikt się nie poparzył. Tak czekam i czekam i dalej się zastanawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postoje kotła są  dwukrotnie dłuższe  od pracy to musi być dobrze ,palnik nie ma czasu nażreć się pelletem . Kolego Darek  fajnie to sobie wymyśliłeś ,wygląda na to że ten bufor  przy paleniu pelletem  wcale nie musi być taki duży  500 l już by wniosło spore zmiany ,i na koniec jedno pytanie  , wykorzystujesz harmonogram czy dużą histerezę kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Darek21 ma 300l zładu wody w kotle i bojlerze. Pytanie co tam ogrzewa? 

Muszę się zmobilizować i sprawdzać jak będzie u mnie. Co prawda mam 140l ale jakiś tam efekt powinien być widoczny. Tylko bez zabezpieczenia antypoparzeniowego nie mam zamiaru się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wróbel75 napisał:

Panowie, po zalogowaniu do ecoNeta wyskakuje mi duży czerwony X  i napis "urządzenie nieaktywne"

Miał ktoś coś takiego?

Nadmienię że wczoraj na chwilkę wyłączałem sterownik z prądu, ale w sterowniku było napisane że połączony z netem i 75% sygnał. 

Uwaga!

Mam już odpowiedź, może komuś się przyda.

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu Plum-a (reset nie działał)

Okazało się że zmienili oprogramowanie i trzeba do nich dzwonić ale z domu. Będzie trzeba wygasić palnik, wyłączyć ecoNeta i palnik na 10s z zasilania (reset obu urządzeń) następnie po włączeniu podać Panu z serwisu jakiś tam kod z panelu (Chyba "user" czy coś takiego. Sorki nie jestem dobry w te klocki, a jeszcze jak zawsze w takich sytuacjach przypałętał się klient i wszystko na raz ), i on wysyła z pozycji serwisu aktualizację programu.

Posiadam ecoMAX 860P i tak to wygląda przy tym sterowniku (odniosłem wrażenie że przy dotykowych może być troszkę inaczej)

Warunkiem tej aktualizacji musi być ktoś na kilka minut fizycznie przy piecu. Oni pracują od Pn.-Pt. do godz. 15-tej  więc swojego "naprawię" dopiero za tydzień w środę.

Ale jak pokaże się Wam takie cudo i reset nie pomoże, to nie kombinujcie i dzwońcie na serwis Plum-a (Szybko, sprawnie łączą. http://plum.pl/index.php/kontakty). Tylko dzwońcie z domu i może wstępnie wygaście sobie piec i zróbcie dojście do ecoNet-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No koledzy, piec na razie zostawiam w spokoju niech pochodzi trochę na jednym ustawieniu, ustabilizuje się może bo chyba za często w nim mieszam i nie widzę efektów. Ale mam trochę inne pytanie odnośnie regulatora smartflow. Przed założeniem regulatora praktycznie nie widziałem dymu z komina, no może jakiś mały przy rozpalaniu, teraz natomiast po założeniu dymi mi jak z elektrowni Bełchatów, dzwonilem do polmaru i powiedzieli żeby go trochę skręcić i to rozwiąże problem, tylko że już to zrobiłem, dodam jeszcze że parę dni temu zalozylem turbulatory do pieca, może za dużo tego wszystkiego? Ktoś ma jakieś pomysły? Może regulator trzeba wyregulowac w drugą stronę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.