Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mhosaja napisał:

Kurczę grochu paliłem max 3 tony na sezon :/

Jeszcze jeden ważny czynnik którego nie bierzemy pod uwagę.

Poprzedni sezon grzewczy:

Cytat

Poprzedni sezon grzewczy trwał ok. 153 dni, ze średnią temperaturą 2,52°C

Gdzie normalnie sezon grzewczy w Twoim regionie:

Cytat

Przeciętny sezon grzewczy w tym miejscu trwa ok. 176 dni, ze średnią temperaturą 1,28°C.

Ze strony http://cieplowlasciwie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie policzę sobie dzisiaj OZC i zobaczymy co wyjdzie. Może niepotrzebnie sieję panikę... Po prostu jak każdy, chciałbym, żeby mi paliło jak najmniej... ;)

Na stronie 67 tego wątku kol. Patrol wyjaśnia, do czego służą te parametry. Lepiej ich nie zaczepiać. 

To może dlatego nikt nie odpowiadał na moje pytanie o współczynniki A, B, C - bo się powtarzałem... Ten temat to skarbnica wiedzy i można w nim znaleźć odpowiedzi na większość pytań, ale ciężko znaleźć w danej chwili odpowiedź na pytanie, które Cię w tym momencie najbardziej nurtuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mhosaja napisał:

Faktycznie policzę sobie dzisiaj OZC i zobaczymy co wyjdzie. Może niepotrzebnie sieję panikę... Po prostu jak każdy, chciałbym, żeby mi paliło jak najmniej... ;)

Pracuj nad tym bo na pewno da się mniej. Z 15kg/doba to już się dawno wyleczyłem. U Ciebie ~22-25kg/doba przy średniej zimowej zapewne się da. Popatrz gdzie ciepełko ucieka z domu. Nie tylko kominem przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno górą. Muszę się zmierzyć z ociepleniem poddasza, bo narazie mam rzucone 15cm wełny na podłogę strychu... Planuje ocieplić dach na strychu (skosy ocieplone, to nie bede ruszał), tylko ciułam hajs i waham się między wełną a granulatem czy pianą PUR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzych0318 napisał:

Jutro będę wstawiał zawirowacz w 3 przegrody w pierwszych drzwiczkach i porównam wskazania temperatury. Przy 20 kW temperatura spali teraz to około 130 stopni.  Martwi mnie to że paląc cały czas na 10 kW przy temperaturze 0 stopni na zewnątrz palnik ma problem z dogrzaniem pieca do zadanej temperatury.

To prawie ideale zapotrzebowanie te 10 kw ,prędze czy później dogrzeje a nie będzie się włączał 20 razy na dobę,a jak nie to ustaw 11 kw,a jak nie to 12kw i w końcu trafisz na swoją moc,,,, w ogóle to uważam że ten palnik jak ma mieć przestoje to najlepiej w nocy

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzych0318 napisał:

Jutro będę wstawiał zawirowacz w 3 przegrody w pierwszych drzwiczkach i porównam wskazania temperatury. Przy 20 kW temperatura spali teraz to około 130 stopni.  Martwi mnie to że paląc cały czas na 10 kW przy temperaturze 0 stopni na zewnątrz palnik ma problem z dogrzaniem pieca do zadanej temperatury.

Z czasem doczyścisz wymiennik do gołej blachy. Nagar powęglowy skutecznie ogranicza sprawność wymiany. Temperatura spalin jeszcze bardziej zejdzie. Pytanie czy masz teraz takie zapotrzebowanie na ciepło? 10kW przy średniej zimowej temperaturze to całkiem sporo. Budynek nieocieplony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mhosaja napisał:

Napewno górą. Muszę się zmierzyć z ociepleniem poddasza, bo narazie mam rzucone 15cm wełny na podłogę strychu... Planuje ocieplić dach na strychu (skosy ocieplone, to nie bede ruszał), tylko ciułam hajs i waham się między wełną a granulatem czy pianą PUR...

Na grochu grzało równo,tu trochę pewnie faluje ,jak sie chata wygrzeje przez jakiś czas spalanie powinno spaść do 20 kg,a jeszcze jakość pelletu średni ma 17kj a jak jakiś trefny to i 15 będzie miał ,a groch te 22kj miał jak nie więcej więc sam widzisz jak łatwo może dojść do i 40 % różnicy ,ale masz ładny zapach minimum popiołu ,jesteś eko a to też się liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos trefnego pelletu. Pierwszy raz takie mam spieki niby sosnowo-dębowy. Pali się nieźle, płomień super tylko jak co drugi dzień nie zajrzę do palnika to chyba by mi się zatkał kocioł od tych spieków.

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 10.34.31.png

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 10.34.19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dragster napisał:

Z czasem doczyścisz wymiennik do gołej blachy. Nagar powęglowy skutecznie ogranicza sprawność wymiany. Temperatura spalin jeszcze bardziej zejdzie. Pytanie czy masz teraz takie zapotrzebowanie na ciepło? 10kW przy średniej zimowej temperaturze to całkiem sporo. Budynek nieocieplony?

Może takie mieć 250 metrów razy 40 wat na metr równa się 10kw, a te 40 wat to małe zapotrzebowanie ,u mnie jest gdzięś 80 wat, i w ogóle to dziś paląc pelletem czy nawet grochem trzeba się liczyć z 4-6 tys. wydatku ale jest wygoda ,czyste spalanie itp,jak się chce taniej to można jak ja spalać kostkę sosnową za 60zł m/p ale co 4 h wsad i wyjdzie wtedy sezon 2 tysie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tyle że zima jeszcze nie ta :) To zapotrzebowanie liczy się  pod ~18stC. Choć nie wiem z jakiego regionu kolega @krzych0318 jest. Teraz średnią mamy pewnie 1-0stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki efekt że przy nagłej zmianie temperatury na niższą spalanie gwałtownie rośnie by później po wygrzaniu się ustabilizować,sam to u siebie miałem że ze spalanych 100litrów kostki sosnowej przed spadkiem temp,po spadku wrosło do 200litrów a teraz po wygrzaniu spalam 150 litrów ,a temperatura ta sama 0 stopni,przed spadkiem 10 stopni było średnio

Edytowane przez maronka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomek0407 napisał:

A propos trefnego pelletu. Pierwszy raz takie mam spieki niby sosnowo-dębowy. Pali się nieźle, płomień super tylko jak co drugi dzień nie zajrzę do palnika to chyba by mi się zatkał kocioł od tych spieków.

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 10.34.31.png

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 10.34.19.png

Piękne okazy... Powiedziałbym- spieki "wzór konspekt"... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od tej sosny co ma dużo żywicy,albo jakiegoś lepiszcza użyli

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mhosaja napisał:

Koledzy, podsumowując, wychodzi na to, że przy obecnej pogodzie to Waszym zdaniem normalne spalanie?

Dla porównania może powiem jak spalanie kg wygląda u mnie.

Pierwszy sezon grzewczy, od około 3 tygodni pali się non stop i pobiera jakieś 20-25kg na dobę. Mam nadzieje że uda się trochę z tego zejść bo budynek "się wygrzewa", poza tym na razie obserwuje i eksperymentuje trochę z ustawieniami. To też pewnie ma jakiś wpływ na stabilność.

Martwi mnie tylko ilość rozpaleń na dobę bo wychodzi mi jakieś 12-13.

Zobaczymy co będzie przy -10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przekąsu ,różnie pellet produkują,jak coś nie wychodzi ,lepiszcze i heja do przodu,ale w pellecie  sosnowo dębowym użyli pewnie sosny jako lepiszcza,co nieco wiem bo kumpel chciał kupić pelleciarkę i się orientował co i jak i odpuścił bo nie jest tak łatwo zrobić dobry pellet

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spieki na pewno nie są z żywicy. Mam teraz pellet tylko sosnowy, że jak się otwiera zbiornik, to aż "w głowie się kręci" od zapachu żywicy, a same granulki to prawie kleją się do dłoni. I żadnych spieków z tego pelletu nie doświadczam. Tak więc, spieki nie pochodzą z żywicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tomek jedzie na pełnej mocy i ma sosnowo-dębowy pellet więc nie mów na pewno,sama sosna się może spalać super a z dębem tworzyć spiek

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to żywica jest naturalnym lepiszcze i w efekcie procesu produkcji (którego szczegółów nie pamiętam, ale kiedyś czytałem, bo interesowałem się tematem produkcji) nie powoduje spieków. Ja bym obstawiał, że z braku surowca, dają co mają, czyli odpady (płyty meblowe, wiórowe, kora itp.).

U mnie Maximer, niby DINowski, kupowany niedawno i też spieka.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka, ja tylko twierdzę, że żywica nie powoduje spieków. Przyczyną spieków jest coś innego, na pewno nie żywica sosny. Ja w większości też jadę na pełnej mocy i troszkę większej niż Tomek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kiełbasy pomogło wydłużenie pracy z 20 na 30 s. Pellet no-name, też raczej z dodatkami po produkcji mebli.5712b0143a9b7a6ee181783892dbafbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak,a popyt rośnie ,surowca brakuje ,więc kombinują co niektórzy ze składnikami i ok pewnie to nie żywica

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, papen76 napisał:

U mnie na kiełbasy pomogło wydłużenie pracy z 20 na 30 s. Pellet no-name, też raczej z dodatkami po produkcji mebli.5712b0143a9b7a6ee181783892dbafbd.jpg

Dzień dobry. To mój pierwszy post na tym forum. Na wstępie dziękuję Wszystkim forumowiczom za ich wypowiedzi bo jest to nieocenione źródło informacji dla początkujących użytkowników Kipi. Odzywam się bo mam podobny problem ze spiekami. Mam kocioł typu "śmietnik" produkcja Mering 14 kW. Serwisant założył mi palnik kipi i sterownik EM 350P2-C .Znudziło mi się dorzucanie drewna.... Kocił jest podłączony do bufora Hewalex od solarów i następnie do podłogówki. To na wstępie. Moje pytanie do papen76 brzmi o jakiej nastawie "wydłużenie pracy z 20 na 30 s" kolego mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. czas pracy , w ustawieniach serwisowych jest ten parametr.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek0407 napisał:

A propos trefnego pelletu. Pierwszy raz takie mam spieki niby sosnowo-dębowy. Pali się nieźle, płomień super tylko jak co drugi dzień nie zajrzę do palnika to chyba by mi się zatkał kocioł od tych spieków.

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 10.34.31.png

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 10.34.19.png

To chyba "ekogroszkiem" palisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.