Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe Panowie u mnie to nawet kocioł był wczoraj wyłączony przez cały dzień wiec na dwie doby miałem 25kg zużycie. Co do ceny to również prognozuję że w lipcu jak wejdą te przepisy odnośnie śmieciuchów to ceny pelletu pójdą w górę. Znów koszty bo muszę zrobić platformy na kółkach pod big bagi może się uda z 5 ton upchnąć więc w sezonie tylko 1-2 tony musiałbym dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u Cezara widać przynajmniej trociny w wodzie czego u alfiorza próżno szukać. Ale nie oznacza to że nie będzie mu się palił. Ja nawet nie robię mojemu testów bo pewnie kisiel albo budyń by wyszedł bo u mnie nie trociny ale pył drewniany sprasowany  :P Jak na razie się pięknie jara i jak będzie dostępny to go zakupię w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, pisanki swędzą???  :D Fajne powiedzenie. :D

Nie wie czy mogę tak prosto z mostu walnąć więc pisanki jak najbardziej są na miejscu. A wracając to przeorałem cały internet i nie znalazłem econeta 400  :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację czuć już wiosną (11kg, górna i dolna temperatura bufora)

 

 

Niech jakiś serwisant mi powie że bufor jest beee.... Palenie na 100% mocy i na najwyższej sprawności wymiennika ma się nijak do pyrkania. Do tego palnik pelletowy idealnie się nadaje. Niezależnie czy jest zimno czy cieplej. Czy to się opłaca. Każdy musi sobie sam policzyć. Ja wstawię bufor bo chcę. Bo nie chcę patrzeć nonstop w zbiornik pelletu i liczyć ile to poszło. Przynajmniej będę wiedział, że poszło tyle ile trzeba.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur ja też nie znalazłem, ale dzwoniłem do przedstawiciela i do serwisu i powiedzieli mi, że już jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości szukałem co nowego tam dodali. Bo mimo wszystko jednak z econeta300 nie ma wszystkich funkcji tak jak w sterowniku więc może w tej 400-tce coś dołożą

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czym się różni? econet tak naprawdę  pośredniczy w przekazywaniu danych. Takie proxy dla sterownika. Chodzi o to by dostęp do danych był niezależnie od internetu. Czy to jesteśmy za NAT'em czy też nie. 400tka będzie jak się domyślam inny routerem, może z LTE. Ze slotem na kartę GSM. Funkcjonalność przypuszczam ta sama.  Przynajmniej ja tak bym zrobił. Reszta jest kwestią oprogramowania. Wszystko da się zrobić.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisanci nie wiele wiedzą, tyle udało mi się dowiedzieć, ogólnie to kosmetyka, a jak gadałem z innym, to mi powiedział, że jest inna płyta i procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do econeta to dragster pewnie możesz mieć rację. Jednak szkoda że nie jest powieleniem sterownika. Byłoby to lepsze rozwiązanie dla użytkownika. Dzisiaj Panowie ponieważ przyszła zapalarka przyjrzałem się jej dokładniej. Kurna jeśli nie ma tam jakiś wad fabrycznych to powinna dość długo działać. Chodzi mi o rozpalenia. Spirala zatopiona w porcelanie podobnie jak w żelazkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie zamawiałeś zapalarkę? Co do econet. Liczy się software. Platforma to rzecz wtórna. Generalnie econet300 to jest routerek który kosztuje z 60zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Mój test wody:

1. Po wsypaniu pelletu do wody: 

2. Po ok 20 min w wodzie: 

3. Po ok 30 min w wodzie: 

4: Po ok 9 godz. w wodzie:

@Cezar to przepaść między moim. Mój po 3 minutach wchłania całą wodę robi się papka czystej trociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem robin, dlatego napisałem "delikatnie", że nie jest nadzwyczajny. Ale da się go spalić i w dodatku z mniejszymi spiekami, niż kiedyś miałem. Więc nie wybrzydzam. W porównaniu z tym co kiedyś paliłem, to niemalże rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam woreczek na próbę takiego pelletu, gdzie wrzucając go do wody "w oczach" puchnie, takiego jeszcze nie widziałem, czyściutki, super jakość. No ale - moje barachło miałem za 500zł tona, a to za 750zł. Czy jest o 50% bardziej wydajny, kaloryczny? Raczej nie. Na pewno mniej popiołu byłoby.

 

Mój może leżeć w wodzie godzinę i prawie nic z nim się nie dzieje :D

 

W ostatnią dobę, przy tych moich 16-16,5* w domu, poszło ~10kg przy 7miu odpaleniach - zapomniałem wyłączyć go rano.

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Tomka, czysto teoretyczne. Jesteś w stanie powiedzieć, jaką masz pojemność obiegu wody? Chodzi o określenie wielkości bufora do pojemności obiegu.

Ja prawdę powiedziawszy, nie jestem w stanie, nawet w przybliżeniu określić wielkości  swojego obiegu. Poza tym kwestia kosztów. Postawić bufor, przerobić po raz kolejny instalację... Bufor, super sprawa i gul chodzi jak się widzi zużycie pelletu Tomka. Ale jak to policzyć, koszty przeróbki i instalacji bufora, do zwiększonego zużycia pelletu, to może się okazać, że czas zwrotu inwestycji jest długi. 

Tomek, mógłbyś coś rzec w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. niema mowy o buforze , bo musiałbym wymienić całą instalację ,może przy okazji zrobić podłogówke , ocieplić dom i dopiero wtedy można by pomyśleć o buforze , na chwilę obecną chciałbym na przyszły sezon ocieplić dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek21, korci mnie lepsze paliwo niż mam obecnie, w czerwcu postanowiłem że kupię 4t "czegoś" - naprawdę mocno przeanalizowałem kto co ma i kto kogo zna, chciałbym zamknąć się w 2500zł za tą ilość. Nie ukrywam, że przy wyborze sposobu ogrzewania patrzyłem na obsługowość/koszt - jak trzeba będzie to i owsem będę palił, jak się dobrze poszuka, to i za 350-400zł tona można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek

Dobra decyzja.

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Tomka, czysto teoretyczne. Jesteś w stanie powiedzieć, jaką masz pojemność obiegu wody? Chodzi o określenie wielkości bufora do pojemności obiegu.

Ja prawdę powiedziawszy, nie jestem w stanie, nawet w przybliżeniu określić wielkości  swojego obiegu. Poza tym kwestia kosztów. Postawić bufor, przerobić po raz kolejny instalację... Bufor, super sprawa i gul chodzi jak się widzi zużycie pelletu Tomka. Ale jak to policzyć, koszty przeróbki i instalacji bufora, do zwiększonego zużycia pelletu, to może się okazać, że czas zwrotu inwestycji jest długi. 

Tomek, mógłbyś coś rzec w tym temacie?

 

Kurka, to tak jak z opłacalnością styropianu grafitowego czy  też różnica pomiędzy dociepleniem 15 a 20cm. Zwrot licz się w dekadach :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zadzwonić za pelletem bo ten co mam teraz jest całkiem dobry. A do zimy już nie daleko hahaha (jakbym oglądał bajkę "skok przez płot")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.