Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy ja wiem czy to dużo. Nie wiemy jakie wymagania energetyczne ma jego dom.

Parę postów powyżej zgrubnie liczyłem. Natomiast zaskoczyła mnie ta tona na 17 dni, bo nie zajarzylem, że ma 300 m2 i mogło to być w styczniu czy lutym.

 

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Nie ma co myśleć , tylko zawsze można działać , sprzedać palnik z kotłem lub sam palnik - chętni się znajdą i wziać gazowy np. nasz Polski  z termetu za około 4 000 zl , odkręcić kurek i zapomnieć gdzie jest kotłownia. Też się zastanawiam czy u rodziców nie założyć gazowego, bo mają miejskie obecnie ale węzeł cieplny nowy to koszt ok. 10 000 zl ;/

 

Trzeba patrzeć żeby było dobrze a nie się umordować i osiwieć...

A ja z wizytą w kotłowni jestem raz w tygodniu w celu uzupełnienia paliwa. Po dwóch tygodniach 5 minut zajmuje mi obsługa kotła wybranie popiołu nie całe 1 kg, oraz uzupełnienie paliwa i lekkie czyszczenie ścianek kotła. Na dzień dzisiejszy już wiem , że przy tym ogrzewaniu pozostanę do końca swych dni . Żona też jest pod bardzo dużym wrażeniem i jak ją pytają koleżanki z pracy czym ogrzewacie dom to im opowiada , przez co mam później pielgrzymki znajomych w kotłowni, i dlatego jestem częściej niż obsługa kotła. :D . Za nie cały miesiąc czeka mnie wymiana kotła wraz z palnikiem , gdyż kolega z Łukowa zabiera mój cały zestaw . Nie chciał samego kotła tylko komplet, Nie robił bym tego ale ponieważ mam nowy wymiennik (Pamiętacie) już obecnie jest po badaniu na palniku KIPI gdzie w instytucie w Zabrzu kocioł ten otrzymał klasę 5 oraz ecodesing(post-67496-0-51231800-1520318668_thumb.jpg) A celem mym było tylko to ile kosztuje wytworzenie kotła. A ile to sami już wiecie.

Ja osobiście nigdy bym się nie wiązał z jednym dostawcą energi gdyż to jest nie zdrowe. Poza tym z mego punktu jest to trochę niebezpieczne.

Pozdrawiam

 

Z tego co mi przekazał producent to około 15 . 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, prawda to, że certyfikat na 5 klasę kosztuje 50,000 zł? Usłyszałem to od jednego z handlowców.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat rck rozmawialem ze sprzedawca z pobliskiego sklepu ktory stwierdzil ze rck jedynie wychlada komin bo puszcza lewe powietrze z kotlowni i ze jezeli takie cos stworzyli to po cos to jednak jest ale czy oszczednosci w opale to nie wie czy beda.

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz w grudniu miałem taki pellet na próbę 8mm. przemysłowy. Parametry : kaloryczność 5.6 , nadmuch podobny jak teraz, czas pracy 60 sekund. Teraz mam 8mm. kaloryczność 5 , czas pracy 25 sekund. Najlepsze jest to że oba są od tego samego dostawcy i oba dało się ustawić że spalały się dobrze i grzały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alforz a po ile kupujesz ten pellet? mieszkasz w okolicy Gliwic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze robie blad w tym ze mam kalorycznosc na 5,6 a moc na 26 kw. Powinienem ustawic kalorycznosc na 5 a manipulowac moca max? Jak wyjade ten zasobnik do konca a to kwestia dni to zmienie kat podajnika na mniejszy przewaze wszystko wklepie moze jakies inne dane odnosnie kalorycznosci i sprawdze z manipulacja moca max. Tylko pewnie bedzie efekt taki ze nie bedzie dogrzewal jak na fl albo zasypie palnik i tyle z tego bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz, kup sobie termometr, sprawdź temperaturę spalin. To podstawa. Po cholere tracić opał, pieniądze jak być może grzejesz atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

To odżałuj i kup sobie ten od Pluma oryginał jak nie masz miejsca na tarczę między piecem a kominem . Chyba kocioł nie stoi przy samym kominie jest tam trochę czopucha ten Plumoski chyba się zmieści.

Czytając Twe posty jestem pewien tak jak pisze @Dragster  , że ogrzewasz atmosferę. Poza tym Twój wymiennik nie jest w stanie odebrać tyle KW co wytworzy palnik idzie wszystko w komin przy tak niskiej ilości wody w kotle w stosunku do tej co masz w instalacji. 

Poza tym ten RCK jak masz duży ciąg w kominie by znacznie ograniczył zabieranie KW z kotła , fakt , że trochę wychłodzi komin , ale trzeba by w twym przypadku dołożyć wkład by nie posadzić później komina.

Skoro piszesz , że na dobrym pellecie był płomień 100 % w stosunku do obecnej sytuacji a efekt ten sam ,to nie wina pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale on ma sterownik 350, a tam podobno nie da się czujnika temperatury spalin podłączyć. Tak ktoś tu napisał.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

 

709a89877d6a29b4gen.jpg

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ze wymiennik faktycznie do bani. Pompa leci na 1 biegu moze na 2 przelacze to szybciej bedzie odbieralo cieplo ale nie wiem czy jeszcze spalanie nie wzrosnie bo szybciej bedzie chlodzic wymiennik. Byc moze tak jest jak piszecie z tym ze po dolozeniu polki z szamotu komin wyraznie chlodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat to porównanie sterowników jest ze strony KIPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Alfiorz "Wstaw jak wygląda ten kocioł przekrój ,czy to jest kocioł zasypowy przerobiony na palnik ,może da się wstawić jakąś przegrodę i zawirowacze dla lepszego odbioru ciepła .W którym miejscu jest wstawiony ten palnik .Piszesz że masz poddasze nie ogrzewane ale czy tam jest   jakakolwiek izolacja chociaż dachu  :D

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Maronka to jest trochę inna bajka. Paliłem w DS wiele lat i wiem że wszystko jest dobrze jak potrzeba mocy maksymalnej. Niech kolega zrobi film dla połowy mocy to nie będzie tak pięknie. ;)

Pewnie że nie tak efektownie ale nie ma dramatu ,ale żeby była jasność nie mówię że moje palenie jest lepsze ,bardzo podoba mi się wasz palnik i myślę żeby go nabyć ale czy on i ilość spalania nie puści mnie z torbami ,dlatego pokazuję różnicę w ogniu bo u mnie się nagrzewa do 70 na pełnej mocy w 1h i nie wiem czy na kipi nie byłoby to ze 3h , a tu filmik z lata ze stanu stabilizacji palenia ,czyli mała moc ,też nie dymi z komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz zabudowany palnik nad rusztem wodnym to spora strata a chyba cały popielnik w tym kotle jest też z płaszczem wodnym  ,można by spróbować przebudować palnik pod ruszt wodny albo dać przegrodę na próbę która wymusi przepływ spalin przez ruszt wodny .Czyli w górne drzwiczki zrobić półkę poziomą może być z blachy i za nią pionową w dół np z cegieł szamotowych do samego rusztu ,ale tak żeby za pionową zostawić kanał na spaliny 8cm wystarczy .Płomień z palnika będzie musiał odbić się od ścianki pionowej  przejść przez ruszt wodny zawrócić w popielniku i dopiero za scianką pionową trafi na resztę wymiennika .Tym sposobem spaliny będą miały dłuższą drogę do pokonania i lepiej oddają ciepło na ścianki kotła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.