Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzylem na Twój wymiennik, jak to w zasypowcu, wymiennik do peletu ubogi. Mam ten sam problem. baf29a1d09750a4eb9c9a2a77ebfcd4b.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem na Twój wymiennik, jak to w zasypowcu, wymiennik do peletu ubogi. Mam ten sam problem. baf29a1d09750a4eb9c9a2a77ebfcd4b.jpg

Ale to i tak jest łatwiej z montażem palnika niż u mnie, bo to jest U22, a u mnie w U26 nie ma tych pośrednich dzwiczek

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, zamontuj jeszcze RCK tak jak wszyscy polecają do pelletu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego alfiorz musisz dobrać tak moce aby kocioł jak najszybciej dochodził do zadanej temperatury ,skoro wymiennik ma 29 kw to daj mu moc maksymalną 26 kw ,tryb standard wcale nie jest trudno ustawić jaki u ciebie strumień paliwa przy 22 kw? jaka moc maksymalna i minimalna Fl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ale przy mocy 26kw w popiele lezy pelet nawet nie jest nadpalony tylko wypada po prostu. Nie wiem wedlug kipi i serwisanta od 7 bolesci to ciezko a na forum widze ze duzo osob z tego korzysta i sa zadowoleni. Nie pamietam dokladnie ale przy 17 kw chyba 3,1kg/h pokazywalo jak mnie pamiec nie myli. Minimalna fl 0% max 100%

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na Fl wyrzuca Ci niedopalony pelet spróbuj podkrecac mu delikatnie kalorycznośc. Ale ja zrobiłbym na Twoim miejscu reset sterownika i dopiero dobierałbym powoli nowe parametry. Mój chyba jednak szwankuje bo im szybciej i częsciej dokonuje zmian to on wariuje. Po ostatnim resecie na FL fabryczne ustawienia na podwyzszeniu mieszacza miałem 0.8 co dawało przy temperaturze 0 stopni 36 na podłogę. Cały czas byłem przekonany że to za dużo. Wczesniej ustawiałem na 0,4 co dawało 30 stopni. Od niedzieli jadę na tych ustawieniach i az jestem zdziwiony ze mimo wszystko spalanie nie poszło do góry.Rano znów zmiejszyłem nadmuch o 1% do 47 jednak zmniejszając nadmuch zauważyłem spadek temperatury spalin. Przy 55% spaliny około 142-145 stopni przy 47% 128-133. FL min 10% max 100%. Kocioł się nie wygasza a temperatura kotła nie spada ponizej 61 stopni.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalorycznosc w tej chwili mam na 5,2. Wszaycy pisza ze maja mieszacze, zawory itp ale ja nie mam podlogowki tylko zwykla instalacje z zabezpieczeniem powrotu przez zasobnik cwu i grzejniki. Wysoki nadmuch powoduje ze wszystko leci w komin i plomien robi sie krotki za palnik a nie ma jezora dlugiego i fajnego tylko poszarpany i krotki a taki chyba nie powinien byc. Tak samo z palnika wylatuja palace sie kawaleczki peletu tak to wyglada i leci to wszystko do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmniejszaj nadmuch aż osiągniesz pożądany efekt. Jaką masz temperaturę spalin? A jak nie to reset i zacznij od fabrycznych. Przeważ pellet na nowo.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalorycznosc w tej chwili mam na 5,2. Wszaycy pisza ze maja mieszacze, zawory itp ale ja nie mam podlogowki tylko zwykla instalacje z zabezpieczeniem powrotu przez zasobnik cwu i grzejniki. Wysoki nadmuch powoduje ze wszystko leci w komin i plomien robi sie krotki za palnik a nie ma jezora dlugiego i fajnego tylko poszarpany i krotki a taki chyba nie powinien byc. Tak samo z palnika wylatuja palace sie kawaleczki peletu tak to wyglada i leci to wszystko do gory.

Noto ubieraj powoli powietrza, możesz mieć jeszcze za dużo, ja palę non stop i nadmuch mam min.21, śred.24, max.30% i jakoś to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wizualnie płomień przy mocy maksymalnej jaki masz duży czy mały? wolno ci dochodzi przy zbliżaniu się do temperatury zadanej czy od początku kiedy palnik pracuje z mocą maksymalną ? jeżeli dobrze zrozumiałem to wcześniej przemysłówki spalał ci 18 kg a teraz 50 70 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale od modelu 6-26 jest już możliwość regulacji przesłony w samym palniku. Może tu coś zadziałać. Ja nie wiem, mam 5-20.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 6-26 ma regulację

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I jak mogę doradzić, zmieniaj parametry po jednym i poczekaj z godzinę. Kurcze, szkoda, że nie masz econeta.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellety są różne jedne się gwałtowniej spalają drugie wolniej sam mam pellet który potrzebuje więcej czasu żeby się dopalić więc też zawyżyłem mu kaloryczność do 5.6 kw oraz czas cyklu pracy do 32 s  zatem najpierw próbuj osiągnąć optymalny płomień na mocy maksymalnej bez niedopalonego pelletu manipulując kalorycznością cyklem pracy i wiatrem jeśli się nie da to pozostało zmienić pellet .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wymiennikiem i palnikiem KIPI ludzie osiągają przyzwoite wartości spalania, więc nie ma bata jak masz głowice na kalafiorach i nie wypuszczasz ciepła oknami lub kominem da się zejść ze spalaniem. Masz coś skopane w ustawieniach tym bardziej jak Ci wywala niespalony pellet. No chyba, że faktycznie dom jest tak słabo docieplony i ma takie straty. Liczyłeś na na http://cieplowlasciwie.pl/ ???

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale teraz w ktora strone?

 

Możliwości są tylko dwie: imbusem w prawo lub w lewo ( zgodnie ze wskazówkami zegara lub przeciwnie) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz zauwazylem: kanały nadmuchowe. Sprawdź, czy nie zaciąga nimi lewe powietrze.

Piszą, że pojemność wodna Twojego kotła to 31 l. Toż to powinno łapać temperaturę w momencie...

Aha, a pompa CO nie chodzi za szybko?82176e038e02fdfdab8164c2cb7f911a.jpgda45f7cb50c21b5c0d8593f760c03614.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.