Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

26cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak byście mieli zamiar się doposażyć w zapalarkę oryginalną Made in JAPAN to proszę tu. https://www.olx.pl/oferta/zapalarka-ceramiczna-pellet-psx-2-240-b-CID628-IDrpUaT.html#1c89f5a15c bądź tu http://dosman.pl/produky/czesci-serwisowe/ to ten sam sprzedawca bardzo sumienny z przesyłką żąda 170 zł . Ta grzałka swoimi wymiarami jest identyczna jak ta którą stosuje KIPI i PELLAS , jedyna różnica między nimi to taka , że ta jest mocniejsza bo 300 W a KIPI 200 W. I mimo , że będę miał dziś dostarczoną w ramach gwarancji. To nie miej jednak zamówiłem sobie tą Made in JAPAN, gdyż nie mogę sobie w domu mając dziecko 4 letnie w środku zimy na pólnocnym wschodzie kraju pozwolić na takie numery w najmiej oczekiwanym momencie np przy -25 st. jak będzie a takie są i to nie rzadkość

Pozdrawiam

Robin, nie pochwaliłeś się jak spisuje się ta nowa, superzapalarka :) . Zakładam, że już dotarła do Ciebie :) . Pasuje do palnika czy odesłałeś z powrotem? :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Dragster jak ten profil do niczego nie służy to go wytnij a przeciwległą ściankę zaizoluj. U mnie stał się cud wreszcie nie widać pary z komina. Tłumaczę to tym że zrobiło się zimno, dziś rano - 10 stopni , palnik spala teraz 20 kg pelletu i chyba ogrzał się komin , a może dlatego że jest suchsze powietrze ? ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wyedytować więc napiszę post pod postem. Z ciekawości bo nie przypominam sobie by takie pytanie padło. Jaką macie temperaturę podajnika? Szczególnie w trybie FL gdzie palnik pracuje cały czas.

 

U mnie około 22 stopni czasem jak zamknę drzwi od kotłowni do garażu 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

 

bcfeec2940b8d12egen.jpg

 

27caf7c6d408c916gen.jpg

 

865d688fd29261f5gen.jpg

 

W kotłowni trochę syfu jeszcze jest ale nie chce mi się sprzątać. Dodatkowa izolacja drzwiczek też już jest załatwiona i czeka na zamontowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Dragster jak ten profil do niczego nie służy to go wytnij a przeciwległą ściankę zaizoluj. U mnie stał się cud wreszcie nie widać pary z komina. Tłumaczę to tym że zrobiło się zimno, dziś rano - 10 stopni , palnik spala teraz 20 kg pelletu i chyba ogrzał się komin , a może dlatego że jest suchsze powietrze ? ;)

Powiem szczerze, że i u mnie prawie nic nie widać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin, nie pochwaliłeś się jak spisuje się ta nowa, superzapalarka :) . Zakładam, że już dotarła do Ciebie :) . Pasuje do palnika czy odesłałeś z powrotem? :)

Nowa superzapalarka spisuje się bardzo dobrze co prawda jest to jakiś zamiennik tani który stosuje KIPI ale jak widać słynny palnik  Revo Pellasa który nie mógł do końca skopiować KIPI w swych rozwiązaniach też stosuje tą zapalarkę także dziwię się dlaczego nawet skopiowali ten zamiennik niewiadomego pochodzenia. Pelas mógł wydłużyć gniazdo tulei o 2 cm i zastosować tę superzapalarkę Made In Japan.

Sprzedający wstrzymał się z wysyłką tej Made in Japan i wysłał mi taki sam zamiennik jaki stosuje KIPI i Pellas.

Tak , że dla wielu użytkowników KIPI musicie stosować tę zapalarkę post-67496-0-82093000-1518110096_thumb.jpg gdyż gniazdo w której ona siedzi jest zbyt krótkie . Tak , że obecnie jestem uzbrojony po zęby i mam dwie w zapasie. Na pewno się przydadzą nie widzę w tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Dragster uważam , że jak wyjmiesz tę płytę wermikulitową to wymiar dojdzie prawie do 30 cm i zamiast wychładzać kocioł i puszczać pellet w komin to kocioł szybciej będzie osiągał KW. A palnik swym płomieniem będzie tylko muskał blachę na przeciwko , ale nic się z nią nie stanie nie martw się o to gdyż odległość jest bezpieczna. Odizoluj tylko wermikulitem podłogę pod szufladką z popiołem by nie grzać spodu kotła tam gdzie nie trzeba grzać glazury pod kotłem. Pozdrawiam. na pewno jeszcze zejdziesz w oszczędnościach.

 

Kolego @Kocur34 czy TY czytasz ze zrozumieniem koledze nie chodziło o temp w pomieszczeniu tylko w drugim podajniku w palniku .

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że do wysokości górnej krawędzi drzwiczek popielnikowych nie ma płaszcza wodnego. Bez izolacji nie da rady. Izolację zrobiłem właśnie do wysokości płaszcza by nie przegrzewać blach.

 

Edit.

 

Zrobiłem zresztą tak jak piszesz i uruchomienie kotła wyglądało jak start rakiety Saturn 5. Dobrze, że dało się przerwać :)))

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drzwiczki tak, są bez izolacji u mnie w środku drzwiczek samych wełna 1200 st oraz na samych drzwiczkach płyta wermikilitowa przykręcona temp drzwiczekpost-67496-0-49133600-1518113098_thumb.jpg zaś płomień taki na mocy 5-10 KW jak grzeje kocioł bez wygaszania pyka sobie tak:post-67496-0-56622200-1518113219_thumb.jpgpost-67496-0-44572800-1518113294_thumb.jpg

U mnie do przeciwległej ścianki około 30 cm na pełnej mocy prawie nie dotyka jej.

W pierwszym mym poście w tym temacie masz małe drzwiczki pokazane ale wypełnione są też dolne tam gdzie jest palnik i dodatkowo jest przykręcona płyta wermikulitowa na tej blasze.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60

Masz econeta, wrzuć wykres z trybami pracy u Ciebie, temperaturą kotla i temperaturą spalin, może być z ostatniej doby. Z góry dzięki!

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Papen76 jestem uzbrojony po zęby :D których nie widać jeżeli chodzi Ci o temp spalin i inne parametry są one takie:post-67496-0-15805300-1518114708_thumb.jpg . Na max KW palnika jest 70-75 st. 

Mój tryb pracy to FL innego nie używam.Tak było przy eco i jest przy pellecie. To według mnie najlepszy tryb dla leniwych   ;)

Tylko trzeba go delikatnie ustawić pod siebie. I nie ma żadnego problemu. 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale jakbys mógł ostatnią dobę wrzucic, no wiesz, stąd:

Dom mi się wygrzał i chciałem porównać mniej więcej...b751d574cf5e8b57212ccd1fb704efb3.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się już  unikać swej otwartej intymności  z uwagi takiej , iż zauważyłem , że na nie których moje parametry działają jak czerwona płachta na byka w Hiszpanii . Więc jak Ci trzeba to na pw mogę Ci wysłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj na priv. Spróbuję coś podkręcić u siebie, ale chyba dochodzę do końca możliwości mojego wymiennika...

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Papen76 jestem uzbrojony po zęby :D których nie widać jeżeli chodzi Ci o temp spalin i inne parametry są one takie:attachicon.gifdane.jpg . Na max KW palnika jest 70-75 st. 

Mój tryb pracy to FL innego nie używam.Tak było przy eco i jest przy pellecie. To według mnie najlepszy tryb dla leniwych   ;)

Tylko trzeba go delikatnie ustawić pod siebie. I nie ma żadnego problemu. 

 

Rozumiem, że spalanie uzyskałeś zadowalające w FL. Muszę po testować FL. Zauważyłem tylko, że temperatura podajnika mam powyżej 30st w nadzorze jak sobie pyrka i za dużo nie przewiewa palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster ja nie używam nadzoru tak dobrałem wszystko , że jak dochodzi to nie dochodzi czyli nie przeciąga o 5 st tylko spada do 70 i dalej pyka w granicach 68-73. Jak nagrzeje to sie wyłącza.

@Darro daj foto jak u Ciebie skończyła żywot.

A po co resetować zapisz sobie wynik rozpaleń utrwal na zdjęciu i dalej do przodu.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik zakladalem ponad miesiac temu. Tak palilem przemyslowym i spala sie lepiej od 6 i kociol pozeral go go mniej. Jezeli bede grzal 70 stopni to polowe z tego pojdzie w komin i jest to bez sensu... dom byl budowany 20 lat temu takze nic na to nie poradze, duzo robia podwojne mury. Przy mocnym wietrze wypada u mnie niedopalone kawalki drewna i lezy to w popiele. Teraz wiatr 38/30/26

@alfiorz

1. Kiedy palnik założyłeś?

2. Paliles w kipi peletem 10 mm (bo tak zrozumiałem)?

3. Przy paleniu drewnem (czyli też peletem) ludzie radzą ustawić temp kotła na 70'C. U mnie to pomogło.

4. 8 cm ocieplenia domu to trochę malo...

5. U mnie wiatr 44/36/26 %

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wiesz, próbujemy zrozumieć jak to jest, że bierze Ci do 70 kg na dobę i nawet nie dobije do zadanej... Z drugiej strony, grzejesz 150+100 m2 nie najlepiej ocieplonego domu. Licząc średnio 60 kg na dobę przy 4,5 kWh z kilograma wychodzi 270 kWh. To na 24 = 11,25 kW. W tym grzanie CWU. Jest to możliwe.

 

Piszesz, że nie masz zaworu 3D, tylko zawory termostatyczne przy kaloryferach. To też może być jakaś przyczyna. Do tego niska temperatura na kotle. Może się mylę, ale to trochę tak, jakby w silniku nie było termostatu. Zapala, jeździ, ale trzeba co chwilę tankować.

 

Sprawa kolejna to prawidłowy ciąg kominowy. Czy jest odpowiedni? Mi przeciąga przez komin. Kipi zaleca 20 Pa. Ludzie piszą, że z regulatorem ciągu spalanie im spada.

 

Napowietrzenie kotłowni. Masz "zetkę" zrobioną? Albo przynajmniej okienko?

Ja mam niestety okienko i musi być ono uchylone. Tez mam na tym straty. Szukam dalej fachowca od wiercenia dużych otworów w ścianie. Fundament mam z kamienia polnego i mam problem.

 

Palisz od miesiąca peletem. Akurat trafiłeś na najzimniejszy moment sezonu. To też robi swoje. Rzuć okiem na temperatury z tamtego roku. Zobaczysz sam.

https://kochowka.blogspot.com/2017/11/temperatury-zewnetrzne-grudzien-2016.html

 

Odnośnie temperatury 70' na kotle. Wcześniej miałem 60 stopni i zawór cztwerodrogowy cały czas mi pracował. Teraz mam 70+5 i powrót ok. 50. Kocioł suchutki, cisza i spokój w kotłowni.

 

Spróbuj przez dobę podwyższyć temperaturę. Porównaj. Jak pożre więcej, to wrócisz na niższą.

 

Nie wiedziałem, że można peletem 10 mm palić że względu na podajnik Może podawanie Ci zmienili ze względu na to? Sprawdź to koniecznie.

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCk ustawione im mniej, tym lepiej :) . Ja mam 10 kPa :) . Trzeba tylko zwrócić uwagę na temperaturę palnika, czy za bardzo nie skoczy do góry :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Sprawa kolejna to prawidłowy ciąg kominowy. Czy jest odpowiedni? Mi przeciąga przez komin. Kipi zaleca 20 Pa. Ludzie piszą, że z regulatorem ciągu spalanie im spada.

...

 

Spalanie spada na pewno. To zauważyłem już na węglu po zamontowaniu RCK. Ustawiłem wg DTR kotła 20Pa  Zauważyć można szczególnie w wietrzne dni.

Przy pellecie to już w ogole. Przy 10Pa bo tak mam ustawione otwarty jest na 70-80% :) Po wygaszeniu też sporo czasu jest otwarty zanim komin się schłodzi.

Spaliny w tej chwili mam maks 105st przy 20kW.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wiesz, próbujemy zrozumieć jak to jest, że bierze Ci do 70 kg na dobę i nawet nie dobije do zadanej... Z drugiej strony, grzejesz 150+100 m2 nie najlepiej ocieplonego domu. Licząc średnio 60 kg na dobę przy 4,5 kWh z kilograma wychodzi 270 kWh. To na 24 = 11,25 kW. W tym grzanie CWU. Jest to możliwe.

 

Piszesz, że nie masz zaworu 3D, tylko zawory termostatyczne przy kaloryferach. To też może być jakaś przyczyna. Do tego niska temperatura na kotle. Może się mylę, ale to trochę tak, jakby w silniku nie było termostatu. Zapala, jeździ, ale trzeba co chwilę tankować.

 

Sprawa kolejna to prawidłowy ciąg kominowy. Czy jest odpowiedni? Mi przeciąga przez komin. Kipi zaleca 20 Pa. Ludzie piszą, że z regulatorem ciągu spalanie im spada.

 

Napowietrzenie kotłowni. Masz "zetkę" zrobioną? Albo przynajmniej okienko?

Ja mam niestety okienko i musi być ono uchylone. Tez mam na tym straty. Szukam dalej fachowca od wiercenia dużych otworów w ścianie. Fundament mam z kamienia polnego i mam problem.

 

Palisz od miesiąca peletem. Akurat trafiłeś na najzimniejszy moment sezonu. To też robi swoje. Rzuć okiem na temperatury z tamtego roku. Zobaczysz sam.

https://kochowka.blogspot.com/2017/11/temperatury-zewnetrzne-grudzien-2016.html

 

Odnośnie temperatury 70' na kotle. Wcześniej miałem 60 stopni i zawór cztwerodrogowy cały czas mi pracował. Teraz mam 70+5 i powrót ok. 50. Kocioł suchutki, cisza i spokój w kotłowni.

 

Spróbuj przez dobę podwyższyć temperaturę. Porównaj. Jak pożre więcej, to wrócisz na niższą.

 

Nie wiedziałem, że można peletem 10 mm palić że względu na podajnik Może podawanie Ci zmienili ze względu na to? Sprawdź to koniecznie.

 

www.kochowka.blogspot.com

Sam jestem ciekaw no ale workow nie oszukasz. Dom mimo tego ocieplenia „trzyma” cieplo nie jest tak zeby wszystko pouciekalo. Bojler jest wpiety w obieg grzejnikowy i grzeje caly czas i jest swego rodzaju zabezpieczeniem powrotu kotla wiec zawory moim zdaniem sa zbedne bo powrot jest odpowiedni. Zetka jest zrobiona. Ciag kominowy mogl byc przyczyna tak duzego spalania. Wczoraj wieczorem zostalo palenisko wylozone szamotek i stelazem z grubej blachy i komin zrobil sie na pewno o polowe jezeli nie wiecej zimniejszy od tego co bylo przedtem. Zimy to w tym roku nie bylo wiec pytanie ile spalanie by wzroslo przy - 20’C? Zadaniem moim jest osiagmac najnizsze spalanie w takim sezonie bo ekstremalne -20 moze byc przez miesiac i takie zabezpieczenie w opale uwzgledniam zawsze. Probowalem na 65 roznicy tyle ze paliwa wyraznie ubywalo w zasobniku no i komin byl duzo cieplejszy. ZObacze jak bede teraz bo komora spalania mocno ograniczona takze powinno byc lepiej. Pelet 10 to byla teoria znajdywalem tam nawet 12-15 mm takze wiem ze spala i radzi sobie z tym bardzo dobrze i moim zdaniem spal sie lepiej jak 6mm. Przewazenie robione zawsze po zmianie paliwa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.