Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie mam więcej pytań

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z ciekawego artykułu o buforach ciepła:

Kiedy stosować bufor ciepła?

Łatwiej powiedzieć, kiedy nie warto stosować bufora ciepła:

  • w dużym, starym, nieocieplonym domu z pojemną instalacją grzewczą i grzejnikami pracującymi na wysokich temperaturach — tam kocioł ma stały odbiór ciepła, a bufor wodny, aby mógł być użyteczny, musiałby mieścić kilka ton wody
  • ogrzewając dom gazem ziemnym lub pelletem — te rodzaje ogrzewania są świetnie sterowalne i nie wymagają przechowywania energii na później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla pelletu warto stosować, wykresy mówią same za siebie, tym bardziej jak ktoś ma przewymiarowany kocioł. Praca z mocą max. jest najbardziej efektywna.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ładujesz bufor mocą max ? nie ma mocy kotla na wykresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiem, co to za strona. Jedna z moich ulubionych. Jej autora znajdziesz na tym forum. Dzięki niemu nauczyłem się palić węglem, bo wcześniej mieszkałem w bloku Jednakże "świetnie sterowalne" są tylko prąd i gaz. Pelet jest "dobrze sterowalny", o ile wszystkie elementy ze sobą współgrają...

 

Zresztą, co tu gadać, porównaj wykresy moje i Tomka0407. "Mądrej głowie dość dwie słowie"

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla pelletu warto stosować, wykresy mówią same za siebie, tym bardziej jak ktoś ma przewymiarowany kocioł. Praca z mocą max. jest najbardziej efektywna.

Też tak uważam,jednak to spory koszt,więc zwrot poniesionych kosztów uzyskany z różnicy w ilości spalonego pelletu nie będzie duży(czyt.długi czas zwrotu inwestycji).No i nie każdy ma na tyle miejsca,np.w moim przypadku mam tylko 1,90m wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ładujesz bufor mocą max ? nie ma mocy kotla na wykresie

Tak cały czas 26kW

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam,jednak to spory koszt,więc zwrot poniesionych kosztów uzyskany z różnicy w ilości spalonego pelletu nie będzie duży(czyt.długi czas zwrotu inwestycji).No i nie każdy ma na tyle miejsca,np.w moim przypadku mam tylko 1,90m wysokości.

Też mam niską piwnicę i dlatego musiałem wykopać 0,5m by zmieścić bufor

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 litrowy bufor robiony na wymiar, z wężownicą CWU fi 22 o długości 25 m majster policzył mi 2785 zł + transport. Myślę, że to dobra cena. Bojler i tak muszę wymienić, a nowy to pół ceny bufora...

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bufora też się nad tym zastanawiałem, ale z miejscem cienko. W kotłowni mam jeszcze pompę ciepła cwu i stację uzdatniania wody więc z nie ma szans na bufor. A jak patrzę teraz kiedy udało mi się dobrać w miarę parametry spalania to nie za bardzo jestem przekonany co do bufora pomimo, że dużo osób mnie przekonuje do tego rozwiązania.

 

Panowie co do czyszczenia kotłów różnymi wynalazkami jak opisanymi wyżej post 1321 testowałem wszystko co mi wpadło w ręce nawet suszone obierki z ziemniaków (sposób z dawnych czasów znany) nie znajduje dla nich żadnych plusów. Jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie podeślę pozostała kolekcje tychże preparatów. Jak dla mnie dobry zestaw szczotek drucianych skrobaków i wyciorów to najlepsze rozwiązanie. Jak ktoś ma blisko do mrówki to polecam coś takiego koszt około 8 zł.

 

post-76031-0-64983100-1516176346_thumb.jpg

Edytowane przez kocur34
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wczorajszych zmianach nadmuchu ( podkręciłem 2%) wydłużeniu czasu czyszczenia palnika do 75 sek. efekt już mam taki. Już mi się nie rozpala w trakcie pracy ale łuska na wykończeniu ;D

post-76031-0-87413000-1516177167_thumb.png

Edytowane przez kocur34
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik zamówiony. 26kw. Mam wymiennik 25kw. Po sezonie przerobię instalację pod bufor. Miejsca mam dosyć więc to nie będzie jakiś wielki problem. Pytanie mi się nasuwa czy z wężownicą CWU czy bez np. taki: https://zbiornik-buforowy.eu/lmt-1500-d900-0v.php

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Ja będę robił z wężownicą CWU. Miedzianej już raczej za mojego żywota nie będę musiał wymieniać, a bojlerów parę trzeba będzie kupić

Ten bufor, który pokazałeś nie jest zły, ale...

Rzuć okiem tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a

 

O buforze w skrócie (teraz nie działa, nie wiem czemu):

http://domkopedia.pl/index.php/Bufor_ciep%C5%82a#Pellety

 

I tu:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Einfo-ogrzewanie%2Epl%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F21388-M%C3%B3j-Bufor---Wykonanie-I-Koszty%2E&share_tid=21388&share_fid=110131&share_type=t

 

Mój Bufor - Wykonanie I Koszty.

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wczorajszych zmianach nadmuchu ( podkręciłem 2%) wydłużeniu czasu czyszczenia palnika do 75 sek. efekt już mam taki. Już mi się nie rozpala w trakcie pracy ale łuska na wykończeniu ;D

kocur34 wysłałem wiadomość do Ciebie

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zanim podejmiecie decyzję nad instalacja z buforem to proszę się 100 razy zastanowić nad tym , żeby się nie okazało , że spalanie pelletu wzrośnie wam jeszcze raz o tyle co spalacie dotychczas.

Też nosiłem się z zamiarem dołączenia buforu bo mam miejsce itd.

Nie podniecajcie się tymi wykresami kolorowymi. 

Radzę wykonać telefon do osoby która jest na stronie KIPI jako autoryzowany przedstawiciel palników na woj, podlaskie, w grzecznej rozmowie jak Pan będzie miał czas to Wam to wyjaśni nie piszcie maili bo on nie odpowiada- Mnie już wyleczył na zawsze a tam gdzie wstawia palniki to odłącza bufory.

Nie chcę być Waszym wrogiem ale uznałem , że muszę Was o tym poinformować byście za jakiś czas tej nieprzemyślanej decyzji nie żałowali.

Nie będę w danym temacie z Wami dyskutował bo nie mam na ten temat wiedzy (bo tego sam nie doświadczyłem) ale jak widzę a byłem już w dwóch miejscach odinstalowane bufory firmy buderus piękne w niebieskich pokrowcach  a ich użytkownicy potwierdzają , że spalanie pelletu jest większe to coś jest na rzeczy

Kolego @jack2205 Prosił bym nie o cytat lecz a podanie linka do całego artykułu. 

Pozdrawiam  :)

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanko z innej beczki. Gdzie byście zainstalowali palnik w moim kotle.

 

5876dc9a851036c1gen.jpg

 Poz. 1 zamiast retorty. Poz. 2 drzwiczki popielnika, po wycięciu blachy, która służy nie wiem do czego. Najmniej problemów było by nad rusztem wodnym poz. 3.

Najmniej problemów było by nad rusztem wodnym poz. 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dragster ja zamontowałem palnik w miejscu gdzie był podajnik retortowy na dole kotła. Dzięki temu dorobiłem sobie ruszt i powiesiłem nad palnikiem więc dalej mam możliwość spalania ścinków drewna i papierów z poczty. Ale to oczywiście zależy od Ciebie. Dla mnie jest tak wygodniej bo nawet kiedy palnik chodzi to mogę sobie wybrać popiół i posprzątać, w drzwiczkach byłoby to kłopotliwe. Myślę też że wymiennik jest lepiej wykorzystany do podgrzewania wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin 60 , że Cię zacytuję:  

"Panowie zanim podejmiecie decyzję nad instalacja z buforem to proszę się 100 razy zastanowić nad tym , żeby się nie okazało , że spalanie pelletu wzrośnie wam jeszcze raz o tyle co spalacie dotychczas."

mam rozumieć, że po wypięciu bufora z instalacji moje spalanie teraz w styczniu średnie z 26kg/dobę spadłoby do 13kg  przecież to bezsensu.

Nie wpadajmy w paranoje. 

Poza tym nie przypuszczałem, że instalacje CO  z buforem w Polsce są takie popularne i Pan instalator ma ich tak wiele na swoim terenie działania? 

Na koniec prośba podziel się tą wiedzą bo wielu z nas na forum napewno zżera ciekawość czemu w woj. podlaskim buforom mówimy stanowczo NIE.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60

Bufor buforowy nierówny. Można kupić kupę za 10-15 tys., a można zrobić coś co będzie miało "ręce i nogi" za 1500 zeta bez wezownicy. "Kolorowe" wykresy mówią same za siebie. Takie są fakty, przecież nikt tego w paincie nie przerabia. A Buderus w skafandrze? Nie, ja też dziękuję! Dlaczego? O tym poniżej...

 

Artykuł o buforze:

 

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/#Kiedy_stosowac_bufor_ciepla

 

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pewnie tyle opinii ilu użytkowników buforów. Ja spotkałem się z tym tematem ile razy rozmawiałem z producentami palników na pellet zanim podjąłem decyzję o zakupie kipi. A ja zapytam jak tam sprawują się sondy lambda? Łuska się kończy więc znów trzeba będzie się wziąć za ustawienia a sonda może by to zrobiła za mnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę wykonać telefon do osoby która jest na stronie KIPI jako autoryzowany przedstawiciel palników na woj, podlaskie, w grzecznej rozmowie jak Pan będzie miał czas to Wam to wyjaśni nie piszcie maili bo on nie odpowiada

 

Czyżby to był kontakt bezpośrednio do Ciebie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na koniec prośba podziel się tą wiedzą bo wielu z nas na forum napewno zżera ciekawość czemu w woj. podlaskim buforom mówimy stanowczo NIE.

@Tomku0407 my nie mówimy w woj. podlaskim buforom stanowcze NIE takich instalacji jest bardzo dużo, w mej wsi , są dwie , ale zasilane piecami stałopalnymi i to ma jak najbardziej sens. Natomiast w przypadku kotła pelletowego , nie ma, żadnych oszczędności w spalaniu pelletu a nawet te koszty są większe do 60 % na dobę, czyli jak spalam jeden worek to z buforem spalę 2 a nawet ciut więcej i to już zostało udowodnione (nie przez zemnie , lecz przez osoby które miały już bufory).

Masz prostą odpowiedź , mówisz , że spalasz 26 kg pelletu na dobę a ja spalam bez bufora 18 kg na dobę. U mnie przez 3 dni było -10 a u Ciebie w okoliach -3-4 st nie wspomnę o innych regionach gdzie było na plus, przez cały czas raz w nocy wyskoczyło na zachodzie -2.Powiem Ci więcej jak jest w okolicach 0 to spalam 15 kg na dobę.Do tego dom od strony wschodniej wogóle nie osłoniony czyste pole, czy Ty wiesz jakie to ma znaczenie przy wschodnim wietrze przy -10 st. Na pewno nie wiesz bo tego nie doświadczyłeś powiem tak urywa łeb - dosłownie.

Ja nie jestem przeciwnikiem buforów  @Tomku , żeby była jasność , ale jak mam spalić więcej o worek to jaka to ekonomika- żadna.Jeżeli doba kosztuje mnie nie całe 9,50 zł ponieważ koszt tony to 620 zł podzielić na 67 = 9,25 a kosztowała by 20 to jak to się ma do instalacji gdzie jest bufor, a metraże mamy takie same.

Ja tylko chciałem podzielić się wiedzą innych i zwrócić uwagę dla osób które zamierzają się w bufor doposażyć, że ich koszty w spalaniu pelletu będą większe Nie mniejsze.

Pozdrawiam  :) . A tak na marginesie to uważam , że miasto Rybnik powinno Cię promować jako wzór człowieka do naśladowania , który w 100 % walczy ze smogiem po wczorajszym reportażu w TVN 24 o godzinie 20,30. BRAWO TY.

 

Nie kolego @Laptop to człowiek z ogromną wiedzą i mega doświadczeniem w instalacjach. Ja to zwykły użytkownik i dozorca kotłowni.

Kolego @jack2205 dziękuję za info ta strona jest mi bardzo znana lecz widocznie nie było mi dane trafić na ten opis.

Kolego @kocur34 przecież kolega @Darek21 pisał , że wystarczy tylko przeważyć pellet a nadmuch sama sobie sonda dobierze.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.