Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tych co zakupili ecoLambda. Jest jakaś zauważalna różnica w spalaniu, ekonomi. Dużo mniej problemów w ustawianiu palnika pod dane paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie 2 pytania:

1. Kto się przyzna, że wydał niepotrzebnie 1,5k pln?

2. Nawet jak będzie jakaś mała korzyść to czy sonda się zwróci zanim padnie?

ja daje 2xNIE

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony sonda pięknie reguluje nadmuch. Kilka dni temu zmieniłem pellet i nic nie musiałem regulować. Sonda sama dobrała nadmuch żeby utrzymać % tlenu. Sonda raczej się nie zwróci ale jak bym tak myślał jak napisał kol. Patrol to bym rąbał teraz siekierą drzewo w lesie żeby było taniej <_< . Wg mnie lepiej kupić sondę niż econeta zresztą zależy co kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do klas energetycznych :

A++

A+    z sondą lambda

A

B      bez

C

D

E

 

A jak by był moduł do % podawania pelletu na poszczególnych mocach palnika , to też bym zainwestował , jak by to miało przynieść lepsze efekty od standardowych. Tak by uzyskać A++  :) No może A- bądź B+ bez sondy

@Patrol nie uważam się za nygusa bo przez 19 lat kupowałem metry w lesie ciąłem piłą spalinową , rąbałem składałem i woziłem do kotłowni po roku czasu jak były suche i utylizowałem i to wszystko na jednym piecu tej samej firmy tylko innym a tamten dalej pracuje.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin60 nie traktuj dosłownie tego co napisałem - nie było moim celem urażenie kogokolwiek, po prostu luźno poleciała siekierka za siekierkę.

Argument bycia bardziej 'eco' zawsze wygra (chociaż już sam wybór pelletu jest i tak znaczącym krokiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kosztów i zwrotów. Zawsze mnie dziwi jak słyszę "kiedy mi się to zwróci?". Bo czy jakikolwiek wydatek lub doposażenie domu się zwraca? Przecież to inwestycja bez dna  :) A co do palnika to znów skubaniec przesypuje mi tą łuskę i żar leci do popielnika. Podniosłem mu kaloryczność do 5,7 i niby się ustabilizował ale i tak jakoś szybko mi podaje. Odnoszę wrażenie że ten palnik lepiej pracuje jeśli ma max mocy bez jej ograniczania (Fl u mnie 70%) ale łuski zostało już tylko 1 tona więc zobaczymy jak wrócę do drzewnego pelletu czy na ograniczonej mocy tez tak będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mi chodzi o wydatek jednorazowy. Czy kupując ecoLambda będę miał święty spokój z ustawieniami. Nie po to chcę kupić palnik  pelletowy by znowu siedzieć nad ustawieniami dniami, tygodniami. Nie pomijam oczywiście tego, że chcę skończyć z górnictwem i być bardziej eco. To też jest istotne.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam lambdy, palę peletem no name za 600 zł. Jadę cały czas na FL. Jedyne co reguluję, to waga paliwa przy rozpoczęciu kolejnej tony. Czas testu 6 minut. Od 30 października do 30 grudnia poszło mi 1480 kg.

Wczoraj w dzień było dość ciepło, w nocy temperatura zaczęła spadać i palnik zaczął sobie fajnie modulować moc. Płomień też nienajgorszy. Pewnie z lambdą byłby jeszcze lepszy.be3726580a621b3464463ce63529ea74.jpgcac726fa74a4528b0485c58c3aeb9be1.jpgcb191021b208567c6207fbddb5f5f783.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

838d127ab577746e2f763ddcaa3821fe.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak ze gdy mamy kiepski zbiornik i pellet spada do polowy zbiornika to i waga pelletu podawanego przez podajnik moze byc inna ? Wtedy sada byla by wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus, może tak być. Ostatnio zebrałem się w sobie i wybrałem wszystko z podajnika i zbiornika do zera. Po 8 miesiącach użytkowania uzbierało się prawie 1,5 kg trocin. Po przewazeniu tego samego pelletu dawka wzrosla z 1300 gr do 1400 gr, a więc różnica stosunkowo spora.a4012d6f35d1ab3cd459078bd76cd3b4.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby koszty były nieistotne to byś palił pelletem za min 1000zł/tona i nie pisał o przerzucaniu łuski ;)

 

 

Partol przypomnę tylko że jak napisałem wcześniej wziąłem łuskę bo napisali że palnik pali pellety i agropellety. Więc chciałem sprawdzić jak to jest. A że łuski nie było pod ręka a nikt nie przywiezie 10 worków 100 km to kupiłem większą ilość żeby ją mieć i móc wypróbować. Ale widocznie dla Ciebie koszty mają znaczenie więc może napiszesz kiedy kocioł Ci się zwróci?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasza dyskusja toczy się w kierunku sondy lambda i ja tak jak inni użytkownicy czekam na to żeby mieć informację od jej użytkowników. Bo między innymi dzięki niektórym userom i ich opinii kupiłem econeta. Czy dobrze zrobiłem? Oczywiście że tak i polecam ten dodatek. Jeśli chodzi o sondę to na razie nie mam zdania. Jeśli chodzi o łuskę słonecznika to po walce jaką stoczyłem z palnikiem mogę śmiało napisać że skórka nie warta wyprawki. Po dobraniu parametrów pali się i to całkiem dobrze. Jednak jej minusem jest ilość popiołu i czyszczenie wymiennika jakbym palił groszkiem. Czegoś takiego nie było jak paliłem pelletem drzewnym. I tyle w temacie kosztów ( łuska 580 zł a pellet kupuję po 770 zł za tonę i będę dalej kupował nawet za 1000)  jeśli będą pozytywne opinie o lambdzie też ją kupię i też jeśli sam się przekonam, że zakup się sprawdził będę to rekomendował.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak ze gdy mamy kiepski zbiornik i pellet spada do polowy zbiornika to i waga pelletu podawanego przez podajnik moze byc inna ? Wtedy sada byla by wskazana

 

Co do zbiornika to może nie jest on kiepski ale raczej sam lej nie został przemyślany. Jak pisałem wcześniej zastanawiam się nad zamianą ślimaka na takim. Tylko mam obawy co do tego czy nie będzie się klinował bo na pewno pelletu nie przesypie i trociny będzie zabierał. Jest kilku producentów którzy robią takie rzeczy na wymiar. Co o tym sądzicie?

post-76031-0-82221500-1514914392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeważałem wczoraj ten sam pellet po nie całych 2 tygodniach i z wagi 1700 obecnie pokazała 1560 . Nie wiem skąd taka róznica. Ale po wprowadzeniu tej wartości zaokrąglając do 1600 i kalorycznośc 5,2 sonda lepiej trzyma parametry tlenu w spalinach na poszczególnych jej mocach.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda różnica w wadze oscyluje około 20 gram ale tak jak na zdjęciu które załączyłem kilka postów wcześniej podajnik ustawiony niemal poziomo (15 stopni). Ale żeby tak ustawić trzeba było koniec podajnika w moim przypadku podnieść około 50 centymetrów nad podłogę a to znacznie wyżej niż zasobnik kipi. Teraz podaje mi paliwo o wiele stabilniej i z procentami płomienia nie mam problemu. Jednak mimo to czasem zdarza się, że podaje mniej paliwa lub nieco więcej. Na tą chwilę kaloryczność łuski ustawiłem na 5,7 a kiedy podajnik był 45 stopni to łuska miała 4,4 kaloryczności. Więc coś tu jednak na rzeczy jest z podawaniem paliwa i jego wagą.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko minęło 2 tygodnie jak nie otwierałem pieca po jego uruchomieniu i tak spaliłem 18 woreczków pelletu zakupionego od producenta w miejscowości Raczki miedzy Augustowem a Suwałkami po 620 zł w lipcu tego roku.

Z ciekawości przed chwilą zaglądnąłem zobaczyć co się dzieje,

komora spalania post-67496-0-38775200-1514916621_thumb.jpg

pierwsza komora pionowa post-67496-0-07021900-1514916684_thumb.jpg  może zdjecie tego nie oddaje ale lekki nalot niebiesko siwawy

druga komora pionowa post-67496-0-05320200-1514916752_thumb.jpg mniej jasno niebiesko siwawego nalotu.

popiół spalony w pył bez żadnych grudek i niedopaleń.post-67496-0-75432400-1514916838_thumb.jpg.

W komorach pionowych widać jak na spodzie w ich wyczystkach nie ma żadnego pyłu z popiołu a jeżeli jest to bardzo niewiele.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to można palić. Widzę że odległość palnika od ściany kotła masz niezbyt dużą. A jak z płomieniem? Ja wstawiłem po tym jak dobrałem wreszcie parametry płytę wermikulitową bo się płomień odbijał od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla tych co mają econety , a borykają się ze zbyt szybkim wychładzaniem pieca a to w wyniku grawitacji albo słabego jego ocieplenia przez co po spadku o zadaną histeryzę piec na nowo podejmuje pracę by dogrzać do temp zadanej , lecz bez załączenia się pompy czyli grzania domu, przez co zwiększa się zużycie pelletu.

Zastosowałem u siebie fajne rozwiązanie gdzie piec tylko załącza się pół godziny przed grzaniem domu gdzie uzupełnia swój spadek temp i grzeje, wyłącza się pół godziny po nagrzaniu domu, bądź podtrzymaniu temp. zadanej w domu. W ten sposób nie ma dodatkowych niepotrzebnych rozpaleń kotła w białych polach.

post-67496-0-57160000-1514922529_thumb.jpgpost-67496-0-49546500-1514922544_thumb.jpg

 

Kolego @kocur34 odległość na pewno nie mniejsza jak 30 cm komuś już to podawałem chyba 32 , ale jak otworzę następnym razem wysypać popiół to Ci dokładnie zmierzę.

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem ciekawy opinii kolegów o sondzie. Jednak z tego co widać to nie robi furory jak za te pieniądze. Chyba jednak wystarczy na każdy nowo testowany pellet zastosować "analogowo" ważenie i obserwację. Później korekty nadmuchu i będzie dobrze.

 

 

Im więcej bajerów to też niedobrze - patrz stare diesle a nowe z dpf-ami i innymi dwumasami oraz milionem awaryjnych czujników.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ogarnie ustawienia bez modułu to po jego dołożeniu raczej ze szczęścia w nogawy nie popuści. 

Zmiany mogą być tym bardziej widoczne im większy kocioł, im bardziej spitolone nastawy wyjściowe, a może i od konstrukcji palnika to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.