Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ustawiłem sobie moc max. 20kW, środek 10kW, min 5kW. Nadmuchy 37%, 32%, 28% - z wcześniejszych obserwacji takie były najoptymalniejsze. Przy 20kW około 3,8kg/h. Podawanie testowałem pomiędzy 10-15sek, ciężko mi ustabilizować wartość płomienia. Kaloryczność od 5,0 do 5,6 - tutaj też jakoś bez fajnych rezultatów.

73* - przy histerezie 23* i tak dosyć szybko kolejny raz rozpala.

 

Jednak nie ma to jak kominek - w tym to się dobrze i łatwo pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zdjęcia. Palniki montowane z boku - u Tomka0407 widziałem że montowany od przodu w drzwiczki. Jeśli chodzi o wnętrze to ja na węglu mam czyściutki z lekkim białawym nalotem, bez frędzli. Sadza to izolacja więc i opału idzie więcej. Powiedzcie mi jeszcze które sterowniki polecacie do kipi i czy jest opcja inernetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten z kolorowym wyswietlaczem + moduł Econet. Polecam, bo jest podgląd wszystkich parametrów, sterowanie zdalne przez www i aplikację na androida. Dobra rzecz, jak ktoś dużo czasu jest poza domem

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja miałem zainstalowany palnik na standardowym viadrusie u -22 a na zdjęciach jest viadrus z przystawką do ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór sterownika zdeterminowany jest również od tego jaki układ co masz w domu. Ja np. musiałem wybrać sterownik, który musiał obsługiwać bufor, więc przy wyborze zobacz co może Ci zaoferować ten dany sterownik, by nie trzeba było dokupywać dodatkowych modułów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mam sterownik który steruje pompą cwu i gesztą (pompa obiegowa układu otwartego, pompa układu zamkniętego oraz pompa od podłogówki - wszystkie spięte razem). Układy połączone przez wymiennik płytowy oraz zawór mieszający czterodrożny. Sterowanie temperatur w pomieszczeniach poprzez zawory termostatyczne na grzejnikach na górze, cały dół w podłogówce- sterowany na zaworze w skrzynce rozdzielczej podłogówki. dodatkowo możliwość regulacji całego układu zamkniętego na zaworze czterodrożnym - ręcznym. Do tej pory dobrze to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producent sterowników do KIPI firmy Plum jest szeroki opis każdego sterownika. Tam coś na pewno sobie wybierzesz

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post można edytować jeśli się nie mylę tylko godzinę po napisaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla tych co się wahają. Pod linkiem dane U22 z palnikiem Kipi: http://www.viadrus.pl/koty-na-paliwa-stae/viadrus-a0c-9-pl23.html

Sprawność można spróbować poprawić dodatkową pułkom.

 

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje obliczenia sprawności, które wcześniej podawałem nie odbiegają od podawanych danych producenta kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie ciekawi co to jest ekonomizer, podane w instrukcji jako dodatkowe wyposażenie w celu obniżenia temperatury spalin? Jutro chyba zadzwonię do dystrybutora zapytać się ile to cudo kosztuje i na jakiej zasadzie działa. W ogóle spotkał się ktoś z Was z czymś takim?

Chyba dodatkowo przez to ustrojstwo podłacza sie wode z kotła bo widać dwa przyłącza 1,5"

 

Już znalazłem odpowiedź co to jest

 https://www.kierunekspozywczy.pl/Resources/art/2393/bmp_4bf3892c35236.pdf jak sie wczytacie to jest też tam o sondzie lambda 

post-65375-0-96341500-1510169623_thumb.png

post-65375-0-89725000-1510169635_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem, tylko ciekawe o ile wzrasta % sprawności po zabudowie tego ustrojstwa , cena poniżej. Koszt jak za prawie 2t pelletu, ciekawe jak długo koszt zakupu by sie zwrócił? 

http://www.viadrus.pl/doc/cms_library/cennik_pl_170908-tisk-146.pdf

post-65375-0-22830000-1510170784_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem econet300 żeby podłączyć do regulatora ecomax 850P2. W zestawie nie było rozdzielacza ani kabla z wtyczkami . Rozdzielacz telefoniczny miałem w domu, a kabel dokupiłem 4-żyłowy. Jak to podłącze to nie ma sygnału na panelu ani komunikacji z econetem. Czy ten kabel 4-żyłowy musi być zakupiony u producenta.? W instrukcji jest napisane że "standardowy kabel telefoniczny z uwzględnionym sposobem łączenia żył". Nie wiem o co chodzi. Czy ktoś miał problem z podłączeniem.?

Edytowane przez Cresida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była intuicyjna. Dziwne, że nie było kabli , ja  nie musiałem nic dokupywać. Tylko podłączyłem nie poprzez WIFI tylko doprowadziłem internet przez kabel do kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.