Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gmaj22 napisał:

To znajomy zapomniał o zaworze zwrotnym w miejscu pokazanym zielona strzałką.

Po wtóre-tam nie ma na obiegu kotłowym zaworu stałotemperaturowego. Jest natomiast zawór przełączający.

image.png.f32b82c9d10ac6fd790dc411f0f5bc43.png

A ZZ po co? Pompa jest w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A skąd wiesz że jest pompa skoro nie ma mowy o tym jaki to kocioł?

2. Co ma piernik do wiatraka? Ten zz ma sprawić że woda do podmieszania dla 3d będzie pobierana z powrotu OP a nie z powrotu sprzęgła. Co ma do tego pompa po stronie kotłowej?

Edytowane przez hajtaler428
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 wiem skąd ten schemat to i wiem jaki kocioł

Ad. 2 hehe pompa na powrocie, potem zawór VTC. Bilans musi się zgadzać. ZZ jest tu zbędny, co najwyżej będzie to element który będzie stawiać niepotrzebny opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, eliks napisał:

Ad. 2 hehe pompa na powrocie, potem zawór VTC

A nie: "zawór VTC , potem pompa" ?

Wyobraż sobie sytuację, kiedy pompa CO pracuje zaś PODŁ stoi. Pamietaj, że 3D termostatyczny nie zamyka się po zatrzymaniu pompy PODŁ

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pracuje instalacja ze sprzęgłem co Wy na to? 

Pompy kotlowa i podlogowa dzialaja na stałe. Pompa CO wg. termostatu. 

Próbowałem zeby tylko kotlowa byla na stale praktycznie na jedno wychodzi. 

Screenshot_20200217_132816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zle czy dobrze powiem szczerze. Narazie testuje. A czemu na Syberię mowisz zeby jechac z ta instalacja haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na stalych pompach odpala sie ok 10 razy na dobe po ok 25 min pracy wychodzi. Spalanie pewnie porownywalne moze ciut wieksze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor a powiedz czy można dać ZZ przed pompę kotłowa bo kurde halasuje mi on w domu nie słychać ale w garażu czy kotłowni już tak? Aktualnie mam przed pompa w pionie wcześniej był w poziomie i nie było dziada słychać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samborPompę mam LFP 25/6 wiem, że za duza ale taka miałem. Chodzi na pierwszym więc mniej nie da rady. Chyba, że macie jakieś metody. Ewentualnie przeróbka i dać zawór w bok kolanem nyplowym ale to lipnie wyglądać będzie ;). A teraz jest git bo nawet wyczystki na wierzchu mam. Chyba, że lepiej nie dawać ZZ przed pompa to zrobię mini bajpas. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor Między ATV a kotlem tak dokladnie to wyglada. @sambor to mogę pozbyć się go całkowicie? 

 

IMG_20200224_125934.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrezygnować nie za bardzo lub dać przed pompę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, palacz66 napisał:

Pompę mam LFP 25/6 wiem, że za duza ale taka miałem. Chodzi na pierwszym więc mniej nie da rady. Chyba, że macie jakieś metody

Tak. Spotykam na codzien. Kryza wylotowa. Czyli przewezenie srednicy za pompa. Przy duzych obiektach to sie liczy, u Ciebie na oko np. 1/2" 1/4" "3/8" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to możliwe, że temperatura kotła w postoju panlnika wzrasta od trzech dni w godzinach nocnych tak jak zaznaczyłem na wykresie dzieje się taka sytuacja? Jak to możliwe wszystkie parametry spadają oprócz temperatury kotła? Jedyna zmianę jaka zrobiłem to trzy dni temu właśnie otworzyłem zawór kulowy na powrocie na max z podłogi był 1/3 przymkniety! Pompy kotłowa i podłogi wpięte na stałe do gniazdka. Pompa CO wg termostatu. 

 

Screenshot_20200226_223203.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.