Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Działa normalnie tylko trzeba zmienić serwer i port

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w na stronie nie widać temperatury cwu tylko mam off?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jockey napisał:

Masz konwerter Timela?

Mam no i właśnie przez  Ciebie  przytargam TV i zrobię sobie barek w kotłowni (mój wpis ;-) )bo kombinuję z apką Wojszyna .

Mam wrażenie że konwerter gdzieś zapisał dane  serwera z timela bo co nie wpiszę w adres serwera w sterowniku kotła to telefon mi się łączy na serwerze timela z kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w sterownik serwer 91.185.185.41 i port 8800 i daj zapisz. Po  chwili wyłącz konwerter z sieci i po ok. 10 sek włącz go ponownie. Jeśli nie pomoże odłącz sterownik z sieci i włącz ponownie.

Na stronie wpisz swój ID  z Timela (w pole ID nie w nick) i pin ze sterownika i musi hulać

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki wszystko działa 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy więc witam wszystkich bardzo serdecznie.

Przeglądam to forum w poszukiwaniu porad związanych z obsługą mojego kotła i sterownika, z którymi rozpoczynam drugi sezon palenia.

Może na początek przedstawię mojego smoka:

Piec MALINA 19 kw, sterownik TIMEL SKZP-02 (oprogramowanie V2,27), moduł internetowy ETH-01C, do zdalne obsługi aplikacja TIMEL-a (V1,31) oraz strona wojszym2244.

Moje pytanie dotyczy zasypu opału - w aplikacji TIMEL-a można tylko monitorować ilość opału natomiast na stronie wojszym2244 można w wyskakującym oknie dopisać ilość dodanego opału i po zatwierdzeniu w tym oknie w pozycji aktualny stan pokazywana jest prawidłowa wartość jednak na wizualizacji zasobnika ilość opału nie ulega zmianie i na sterowniku również nie. Kiedy zmiany dokonam w sterowniku przy piecu wszystkie wartości wyświetlane są prawidłowo. Czy to jest prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponawiam swoje pytanie dlaczego zamiast temp cwu jest off? Można to zmienić?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku masz typ pracy CWU STOP. I tak właśnie wyświetla się  off na stronie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zajec71 napisał:

 

Moje pytanie dotyczy zasypu opału - w aplikacji TIMEL-a można tylko monitorować ilość opału natomiast na stronie wojszym2244 można w wyskakującym oknie dopisać ilość dodanego opału i po zatwierdzeniu w tym oknie w pozycji aktualny stan pokazywana jest prawidłowa wartość jednak na wizualizacji zasobnika ilość opału nie ulega zmianie i na sterowniku również nie. Kiedy zmiany dokonam w sterowniku przy piecu wszystkie wartości wyświetlane są prawidłowo. Czy to jest prawidłowe?

Witam.

Wcześniej ja sterownik nie miał opcji ilości opału to się wpisywalo  opał na stronie Wojtka.

 Teraz sterownik wysyła na stronę informacje o ilości opału.  I masz podgląd oraz powadomienia ilości opału w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku masz typ pracy CWU STOP. I tak właśnie wyświetla się  off na stronie.
Dzięki

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raxx napisał:

Witam.

Wcześniej ja sterownik nie miał opcji ilości opału to się wpisywalo  opał na stronie Wojtka.

 Teraz sterownik wysyła na stronę informacje o ilości opału.  I masz podgląd oraz powadomienia ilości opału w zasobniku.

OK czyli zmiana ilości tylko w sterowniku. Są jednak sytuacje kiedy nie ma mnie dłużej w domu i dosypać musi mój ojciec, a u niego praca z elektroniką nie w chodzi w rachubę. Węgla dosypie ale nie zmieni wielkości zasypu na sterowniku i mam alarmy o niskiej ilości opału. Może uda się dodać możliwość zmiany ilości zasypu ze strony www? 

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może uda się dodać możliwość zmiany ilości zasypu ze strony www? "

To pytanie do wspaniałego Wojtka i kolegów z forum którzy zaangażowali  sie w tworzenie stronki. Oni  poświęcił bardzo dużoooooooo cennego czasu by to wszystko powstało.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astromax

Strona ze sterownikiem w starej wersji (takiej jaką masz) działa po staremu, czyli dosyp robimy na stronie bo sterownik nie obsługuje. W nowszych wersjach sterownika stan zbiornika brany jest ze sterownika ale nie da się go zmienić (w sterowniku przez internet).

Zmieniłem trochę proces serwera. Teraz odpowiada pakietem diagnostycznym na każdy pakiet otrzymany z serwera. Jednak coś za coś. Do sterownika leci około 3x więcej pakietów diagnostycznych. Z analizy transmisji pomiędzy sterownikiem a serwerem wynika, że sterownik się nie wyrabia. Przesłanie pakietu zajmuje mu około 3 sekund. Zależnie od konwertera pakiet dzielony jest na ok 20 części w przypadku mojego konwertera do ok 200 na konwerterze Timela. 

Po zmianie może być trudniej zapisać dane do sterownika i na stronie zielona lampka częściej zmienia się na żółtą.

Jak będą większe problemy to odkręcę zmianę.

Interpelacja do Tomka. 

Zmienić sposób wysyłania danych do portu rs232 (w większych porcjach). Zmienić wyświetlanie czerwonej kropki na sterowniku np co 40s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/konwerter-rs232-ethernet-usr-tcp232-302-7396670170. Może ktoś podpowie czy ten konwerter będzie działał pod Skzp-02 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał tylko podgląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie w sterownik : serwer 91.185.185.41 i port 8800 daje możliwość łączenia się ze stroną.Wojtka, czy jest możliwość korzystania także z apki od Timela.na tych samych parametrach?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

Tak? Jesli wklepie w apke od Timela te parametry to będzie ona normalnie działać? Ok dzięki......kurna działa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj i sam się przekonasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.