Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Pionier 17Kw Ślimak Z Sterownikiem St-750 Z Pid


M4TY5

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie wiem skąd jesteś i co za magik podłączał ci ten zawór, jeżeli dobrze widzę to jest to totalna  porażka, zrób jeszcze zdjęcie z boku patrząc na zawór i pompę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj małymi krokami chyba udało się w miarę ustawić. Temp. zadana 58 , na piecu 62 , idzie na 1% , spaliny 90-110 . Korekta nadmuchu stanęła na +10 , zawór 4D na 3 , przeczyszczony czujnik temperatury. 

Instalacja jaka jest to jest, piec podpinany z 6 lat temu na szybko po awarii kopciucha , kto robił nie wiem , jak pisałem wyżej to nie moja kotłownia, ja zastałem ją taką jak widać i pomagam w obsłudze pieca..ale już jestem po rozmowie odnośnie wstawienia pompy kotłowej, no i zaciekawił mnie temat wstawienia tego przepływomierza

 

 

20211014_182124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz widać lepiej, zawór wpięty dobrze, czyli pospieszyłem się z oceną, zwracam honor magikowi 👍😜. Odnośnie przepływomierza, ja wykonałem obręcz- pierścień  z 1 cm panela podłogowego wyrzynarką który przykleiłem klejem do montażu szyb samochodowych bo akurat miałem resztki w tubie do obudowy dmuchawy a następnie do niego wkrętami przymocowalem przepływomierz. Wykonanie pierścienia jest konieczne ponieważ dmuchawą posiada po obwodzie wlotu tak jak by wałek i była by nieszczelność. Pierścień średnica zew. 16 cm średnica wew. 12,3, 12,5 cm ale musisz sam wymierzyć bo już nie mam tego kawałka. Po montażu wystarczy przepiąć przewód od hallotronu do przepływomierza, zmienić w sterowniku na przepływ, podnieść impulsy na obrót na 2 i tyle.1634287372861735276502608590506.thumb.jpg.c802eedcd81cc03c959d9686fceaea97.jpg

Co korekty nadmuchu to nie jestem przekonany co do jej podwyższania, mogą pojawić się spieki ale to też będzie zależeć od węgla. Ja osobiście ja zmniejszyłem na -2 czyli ująłem z obrotów zarówno max jak i min 13 obrotów. Ty natomiast podnosząc na +10 oddałeś do obrotów min i max 66 czyli masz teraz min obroty 166 max 346. Acha dotyczy to obrotów z przepływomierzem natomiast w tej wersji którą masz teraz te wartości będą większe ale procentowo możesz sobie to połączyć. Jak to sprawdzić? To za dużo pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie , po całej nocy, spieków nie ma. Węgiel 29mj , suchy. Bez zwiekszenia korekty dmuchał zdecydowanie za słabo, będę obserwował po całym dniu , i ewentualnie wprowadzał korekty w dół. Nie wiem , czy problemem nie był też czujnik temperatury. Po wyczyszczeniu jakby wszystko działało lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika to całkiem możliwe, przecież pid działa na zasadzie pomiaru temperatury spalin i pomiaru temperatury kotła dobierając na tej podstawie obroty dmuchawy ,dawki paliwa i przerwę w podawaniu oczywiście w zapisanym przedziale wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 20:58, 1mps napisał:

Na początek przywrócić ustawienia fabryczne . Tj 4-7 podawanie może być na tą porę 3-7, współczynniki podawania i wentylatora na 0. Zmienić przerwę na 40-80 ( fabryczna 30-40) . Resztę później. Dobra rada nie grzebać w sterowniku przynajmniej nie za często.

Dzięki,

Właśnie wyczyściłem piec i zrobiłem tak jak mówiłeś (ustawienia fabryczne + zmiana ustawień ).

Aktualne ustawienia:
min praca podawania                3
max min praca podawania        7
min przerwa podawania            40
max przerwa podawania           80
min wentylator roboczy            24
max wentylator roboczy           31
min obroty                                  100
max obroty                                 280
Współczynnik podawania          0
Współczynnik wentylatora        0

 

Dam znać jak to wygląda za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak trzymać, obserwuj popiół i jak wygląda płomień. Będziesz miał jakieś dane wtedy możliwa korekta ale już nie ustawień ale współczynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szpecy od "eko" grzania 😉

3 dni temu założyłem kocioł Stalmark Eko Vegas 26 kW ze sterownikiem st-755 PID. Dlatego podłączam się pod ten temat.

Do ogrzania mam 14 letni 3 kondygnacyjny dom z piwnicą i garażem, ocieplony 10 cm styropianem i 20 cm wełny pod dachem, łącznie ok 240 m2.

Instalacja CO z zaworem 4D + czujnik pogodowy + zawory termostatyczne na kaloryferach + bojler CWU 300 litrów + solary. Całą instalacja CO w miedzi.

Kocioł zasypałem oryginalnym workowanym Pieklorzem z Chwałowic +26 MJ i odpaliłem w fabrycznym trybie PID w następujących ustawieniach:

  • ekogroszek drobny
  • temp CO kotła 60 stopni / histereza 5 stopni
  • temp CO na kaloryfery według pogodówki - obecnie ok 40 stopni przy +10 stopni na zewnątrz
  • temp. CWU 45 stopni / histereza 5 stopni
  • ochrona powrotu wyłączona

Kocioł cały czas przekracza zadaną temperaturę i przechodzi w tryb nadzoru. Wygląda na to, że piec produkuje za dużo ciepła a kaloryfery ustawione na 22 stopnie nie są w stanie go odebrać. Żeby rozwiązać ten problem obniżyłem temp. kotła z 60 na 53 stopnie. To jednak nic nie zmienia i po chwili pracy w trybie PID kocioł osiąga 59 stopni i znowu przechodzi w tryb nadzoru, po czym trochę stygnie i tak w kółko. Wydaje mi się, że mam przewymiarowany piec i musiał bym ograniczyć jego moc.

Czy ktoś wie jak zmniejszyć / ograniczyć moc kotła na sterowniku ST-755 zpid ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu serwis groszek gruby lub drobny kod 5162 i podaj znajdujące się tam parametry, ale z reguły wydłuż przerwę jeżeli jest 30- 40 zrób 40-80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że dmuchawa się uspokoiła. Poniżej wykres z poprzedniego ustawienia(do 15 Paź 18'00) i obecnego. (skala z prawej to temp spalin, z lewej cała reszta)724635763_Zrzutekranu2021-10-17o13_07_36.thumb.png.58c0113e095c980acf22017e2fb84926.png

 

Wygląda na to, że moc pieca wzrosła bo wchodzi raz po raz w nadzór. Jak to delikatnie skorygować?

Mój popiół wygląda chyba ok. Są delikatne spieki ale to chyba moja wina. Podczas załadunku węgla zauważyłem że był trochę mokry. Kolejną partię wysypałem na ziemi by ładnie dosechł. IMG_3662.thumb.jpeg.bf89306d41d1675afd480ddd1617b84f.jpegIMG_3671.thumb.jpeg.aa03b98ad6c8310484f2652cb1564fc8.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrzejpoz. Koryguj max przerwą. Nie wiem czy chcesz palić praca nadzór czy nim stop praca. Dla przykładu ja teraz palę non stop praca a ustawienia takie 4-7, przerwa 45-135 !!! ( Sporo ale tym sposobem cały czas 60-61 przy zadanej 60. Went rób 24-31, obroty 100-280 czyli fabryczne nastawy oprócz przerwy, acha współczynnik wentylatora +2. Spróbuj, ewentualnie w miarę potrzeby skracać ta max przerwę. Podaj swoje fabryczne, chyba że takie same, te są dla groszku grubego, dla drobnego minimalnie się różnią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20211018_213626.thumb.jpg.a1c2f4c788adf6dd246459fe9e05adeb.jpg

10 godzin temu, 1mps napisał:

Wejdź w menu serwis groszek gruby lub drobny kod 5162 i podaj znajdujące się tam parametry, ale z reguły wydłuż przerwę jeżeli jest 30- 40 zrób 

 1mps dzięki za szybki odzew👍

A więc poniżej odczyty z menu serwisowego:

1. Min praca 4

2. Maks praca pod 13

3. Min przerwa pod 30

4. Maks przerwa pod 40

5. Min went roboczy 25

6. Maks went roboczy 44

7. Min obroty 130

8. Maks obroty 500

9. Współczynnik pod. 0

Przestawiłem Min przerwa pod z 30 na 40 Maks przerw pod z 40 na 80. Innych parametrów na razie nie ruszać i obserwować czy dalej będzie przechodził w tryb nadzoru?

Zamieniać coś w samym trybie nadzoru? Tam jest obecnie:

1. Czas podawania 1

2. Przerwa podawania 3

3. Czas pracy wentylatora 30

4. Czas przerwy wentylatora 7

5. Siła nadmuchu 30

Co z temp. na kotle. Dalej mam zostawić 53 czy zmienić na 60 ?

Co z ochroną powrotu na zaworze 4d. Domyślnie jest wyłączona. Mam to tak zostawić?

Jestem całkowitym nowicjuszem jeżeli chodzi o ten temat i zależy mi żeby piec działał w miarę stabilnie w trybie PID. Ręczne ustawienia znacznie przekraczają moje kompetencje ☠

 Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

A tak wygląda mój piec po 3 dniach grzania...

 

20211018_212826.jpg

20211018_212718.jpg

20211018_212705.jpg

20211018_212636.jpg

20211018_213150.jpg

20211018_213655.jpg

Edytowane przez K-R-I-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris. Podnieś tem kotła na 60 to raz. Ochrona powrotu ma pozostać wyłączona bo przy załączonej podejrzewam że w domu będzie zimno gdyż ten parametr będzie priorytetem dla kotła a nie grzanie domu. Nie widzę czy masz pompę na powrocie, jeżeli jest to dobrze jeżeli nie to lipa. Po tych parametrach pracy wychodzi mi na to że masz palnik o mocy 25-35 kW czy tak. Po ci taki duży piec, ile powierzchni do ogrzania. Co do nadzoru zostaw fabryczny. Przeczytaj poprzedni post do Jedrzej chodzi mi głównie o przerwy min max. Praca max 13 sek to dużo więc max przerwę możesz wydłużać aż dopasujesz do swoich potrzeb. 40:13 daje stosunek 1:3 to na siarczyste mrozy. Ja dałbym przerwę przy tych dawkach 50-150 obniżając max dawkę do 10 sek. Wtedy ten co sterownik zacznie modulować mocą a nie chodzić na 1% .Zrób zdjęcia ekranów są 3 ekran co, ekran zawór i ekran serwisowy zabezpieczony kodem 2902. Obejrzymy pomyślimy. A wcześniej jak możesz odpowiedź na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pokoleji.

Podniosłem temp. kotła do 60. Po pół godziny piec dobił do 65 i wszedł w tryb nadzoru a temperatura dalej idzie w górę. Po godzinie jest już 70 ! Nadzór zostawiłem fabryczny. Wydaje mi się że trzeba będzie tu coś zmienić bo temp. cały czas idzie w górę...

Ochrona powrotu wyłączona. Pompy na powrocie niestety brak. Jest zawór 4D i po jednej pompie na CO i CWU. Załączam foto.

Nie wiem jaki mam palnik, ale piec to 26 kW, więc na logikę będzie ten 25-35 kW. Powierzchnia do ogrzania to ok. 200 metrów mieszkania + 40 metrowy garaż. Tak jak napisałem w pierwszym poście wygląda na to że piec jest źle dobrany i przewymiarowany 🤔

Co do proponowanych nastawów to tu się trochę pogubiłem. Możesz napisać mi parametr, który masz na myśli cyframi, jak w moim poście i podać jego wartość?

Załączam fotki z ekranów.

20211018_230549.jpg

20211018_230506.jpg

20211018_230451.jpg

20211018_230900.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRIS Podniosłem ten kotła ale nie zmieniłeś ustawień, przerwy dawka. Pisząc cyfry od do jest to równoznaczne z min i max, ileż można klepać w klawiaturę. Na ekranie zawór brakuje temperatury powrotu załóż czujnik na dole przy piecu, jak chcesz żeby to działało dobrze to konieczny montaż pompy na powrocie nie po sezonie, nie jak się zimą skończy tylko już. Druga sprawa brak zaworu zwrotnego za pompą c.o. to też konieczność, co miał na myśli instalator pomijając ten szczegół nie wiadomo ???. Ochronę powrotu możesz sobie włączać i wyłączać do woli, jaka niby pompa miała by to realizować ,??? Właśnie od tego między innymi jest pompa powrotu, ale kiedy już będzie różnica temperatur powrotu i zasilania będzie na poziomie 5-7 stopni więc załączenie tej funkcji zbyteczne. Ustaw jak pisałem

 podawanie 4-10 sek.

przerwa 50-150

Reszty parametrów nie ruszaj zobaczysz jak to będzie chodziło. A na koniec, jeżeli będzie zimy powrót nie licz na cuda.

Odnośnie wzrostu temperatury, po zmianie sterownik dokładał kolejne porcje które nie zdążyły się wypalić a po przejściu w nadzór nadal oddawały ciepło stąd te wzrost i dlatego piszę i tych przerwach. Przy obecnych 40-80 myślę że wystarczyły by dawki 4-7, ew. 4-8.

 

 

IMG_20211019_091139823.thumb.jpg.a41480c23d8b4aae57bcdecdc7cf10b0.jpgIMG_20211019_091139823.thumb.jpg.a41480c23d8b4aae57bcdecdc7cf10b0.jpgIMG_20211019_091205828.thumb.jpg.66cd423dd7a9b793438de9701a17a342.jpg

IMG_20211019_091146706.thumb.jpg.dfd61ecf14ebadb9ff01cac25bf8cf0c.jpgIMG_20211019_091153828.thumb.jpg.797b325314ae2c2e071b069db3dc823e.jpg

Tak mniej więcej powinno to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1mps napisał:
13 godzin temu, 1mps napisał:

Pisząc cyfry od do jest to równoznaczne z min i max, ileż można klepać w klawiaturę.

Nie zrozumieliśmy się. Przez cyfry miałem na myśli parametr a nie jego wartość. Brak "od" "do" załapałem, ale nie byłem pewny, w którą pozycję w menu serwisowym mam wpisać te wartości.

13 godzin temu, 1mps napisał:

Na ekranie zawór brakuje temperatury powrotu załóż czujnik na dole przy piecu, jak chcesz żeby to działało dobrze to konieczny montaż pompy na powrocie nie po sezonie, nie jak się zimą skończy tylko już. Druga sprawa brak zaworu zwrotnego za pompą c.o. to też konieczność, co miał na myśli instalator pomijając ten szczegół nie wiadomo ???. Ochronę powrotu możesz sobie włączać i wyłączać do woli, jaka niby pompa miała by to realizować ,???

Czy możesz wyjaśnić mi tak na chłopski rozum co daje pompa na ochronie powrotu oraz ten zawór zwrotny za pompą na c.o. Muszę umieć uzasadnić to instalatorowi zgłaszając reklamację na wykonaną instalację.

13 godzin temu, 1mps napisał:

Właśnie od tego między innymi jest pompa powrotu, ale kiedy już będzie różnica temperatur powrotu i zasilania będzie na poziomie 5-7 stopni więc załączenie tej funkcji zbyteczne.

W jaki sposób uzyskana zostanie ta różnica 5 - 7 stopni, że nie trzeba będzie później załączać już ochrony? Skąd pompa na powrocie będzie wiedziała że ma się włączyć jeżeli funkcja ochrony będzie wyłączona...

13 godzin temu, 1mps napisał:

Ustaw jak pisałem

podawanie 4-10 sek.

przerwa 50-150

Reszty parametrów nie ruszaj zobaczysz jak to będzie chodziło. A na koniec, jeżeli będzie zimy powrót nie licz na cuda

Jutro rano spróbuję tych nastawów. Czy po zainstalowaniu pompy na powrocie problem zimnego powrotu zostanie rozwiązany?

Wybacz moje pytania, ale chcę zrozumieć jak to działa żeby nie dać się zbyć instalatorowi.

1mps nie mieszkasz przypadkiem gdzieś w okolicy Rybnika? Chętnie zapłacę żebyś wpadł i ustawił mi to jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.info-ogrzewanie.pl/tags/Defro/

Pompa przewałowa / krótkiego obiegu 

Kolego tu masz temat odnośnie pompy na powrocie, nazywanej przewalową, krótkiego obiegu. W tem temacie znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania i argumenty dla instalatora. Odnośnie zaworów zwrotnych przed pompą to podstawa aż mi się nie chce tłumaczyć, jednym zdaniem stabilizują kierunek przepływu  przy pracy więcej niż jedną pompą. Dlatego regułą jest zakładanie takiego zaworu przed każdą pompą. Masz tak zrobione w kierunku zasilania bojlera.

Nie musisz za każdym razem kiedy zadajesz pytanie cytować moją odpowiedź, oczopląsów można dostać. Co do miejsca zamieszkania też cię zmartwię tak na oko około 150 km, świętokrzyskie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps jesteś moim idolem 🤘

Rano wpisałem twoje nastawy w menu serwisowe. Po powrocie zastałem na kotle 61 stopni. Od 3h wacha się między 60 a 63 a kocioł ani razu nie przeszedł w tryb nadzoru. I to przy temp. wody na C/O ok 30 stopni. Co więcej, w popielniku zastałem praktycznie sam popiół.

Żeby nie było aż tak kolorowo, pojawił się inny problem. W zasypie jest bardzo dużo dymu, chociaż mam tam ok. 80 kg groszku. Załączam foto. Czy to normalne?20211020_220338.thumb.jpg.d146b4f94ef3d931fe38ccbc1d22593d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć.👍 Odnośnie dymienia i przy okazji osuszania zasobnika parę lat temu wykonałem coś takiego.030015d5.jpg.b7bec716ed0c947105f541df6aa8d27b.jpg030015d6.jpg.3119b8c91bca4a115f23a21f0f766985.jpg030015d2.jpg.ac8267f168c24f7c0723dda7646c6d2d.jpg030015ce.jpg.dc1c73d06521d18dedff739680728082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRIS a tak z innej beczki sprawdź drożność przewodów dymowych, komina, szczególnie rury łączącej piec z kominem, o czyszczeniu pieca nie wspomnę. Druga sprawa to dopływ powietrza do kotłowni. Dla stabilności ciągu kominowego polecam RCK.

Acha i kwestia podstawowa, jak długo jest pięć użytkowany i kiedy i czy w ogóle były czyszczone kanały powietrzne pod koroną palnika. To może być zasadniczą przyczyną dymienia do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps twój patent jest bardzo pomysłowy, ale przekracza moje możliwości.

Zqpomnialem napisać, że wczoraj wieczorem zastałem na wyświetlaczu migające H na zmianę z ! Wyłączyłem i włączyłem piec to zniknęło, ale dzisiaj rano znowu miga. Do tego mam bardzo gęsty dym w zasobniku i dużo sadzy na całym kotle a czyściłem go chwilę przed zmianą nastawów na podane przez ciebie. Kopczyk na palniku jest zapadnięty.

Zadzwoniłem na infolinię Stalmarka to zasugerowali mi ustawianie na 5 współczynnika podawania i nadmuchu. Tak też zrobiłem. Zobacze jaki będzie efekt po powrocie do domu.

Kocioł jest założony dokładnie 6 dni temu. Przed założeniem był wyczyszczony komin. W kotłowni mam małe okienko, które zostawiam otwarte. Mam tam też małe drzwiczki do zrzucania opału, które nie są zbyt szczelne. Jest też kratka wentylacyjna, którą widać na foto. Przy piecu węglowym nigdy nie było problemów z ciągiem.

Niestety nie mam możliwości zrobienia obecnie instalacji nawiewno-wywiewnej. Wszyscy fachowcy od C/O w mojej okolicy mają terminy na przyszłą wiosnę.

Da się to jakoś poprawić nastawami?

20211018_213655.jpg

20211018_213150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRIS mój patent teraz już wszystkich, producenci to stosują wymyślając nazwy że cho cho. System napowietrzania, wyrównania ciśnień, osuszania i tym podobne pisałem o tym parę lat temu. Ale to co niby ma przekraczać twoje możliwości kosztowało mnie 2 paczki papierosów 1,2 m rurki pet 22 mam i dwa kolanka, nakrętki dorobiłem. Wiertło stożkowe i tyle.

Dalej chłopaki z serwisu Stalmarka są w porządku ale jak widać tylko teoretycznie i źle ci doradzili. Mianowicie kiedy na sterowniku pojawiła się literka H sygnalizuje to uszkodzenie lub wyłączenie hallotronu. Wtedy dmuchawą chodzi na max obrotach palenisko się wypala robi się lej i to tyle.

Teraz możesz przeprowadzić mały test, zimy że nie ma H dmuchawą chodzi normalnie weź odłącz ten kabelek telefoniczny od przepływomierza od tego Wiatracznka na dmuchawie i obserwuj jak rozpędza się dmuchawą a następnie po około minucie wyskakuje H i dmuchawą zwalnia.

Teraz aby to zmienić samo wyłączenie kotła może nie pomoc musisz wejść w menu serwis 5162 zjechać prawie do końca tam będzie Hallotron naciśnij impulsator wciśnij wyłącz a po chwili włącz i po problemie. Udanych eksperymentów życzę. Jak dalej coś nie będzie halo pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps zresetowanie halotronu przez menu serwisowe pomogło. "!" zniknął i na razie nie wrócił. Ze względu na brak czasu nie zrobiłem twojego eksperymentu.

Przy okazji mam kolejne pytanie. Co zrobić żeby piec nie produkował tyle sadzy? Po dwóch dniach mam na całym piecu 1 cm kożuch. Którym ustawieniem można by to poprawić?

Druga kwestia, to piec chodzi teraz w trybie ciągłym i zużywa ponad 20 kg worek groszku na dzień, pomimo że odbiór ciepła przez CO jest znikomy. Da się jakoś ograniczyć zużycie w okresie kiedy na zewnątrz jest ok 15 stopni poza przejściem na tryb letni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeden problem z głowy. Teraz spalanie, konsekwencja braku pompy na powrocie, podaj temperaturę powrotu. Doraźnie można ustawić wysoką tem na bojler i będzie dogrzewał powrót. Przykładowo tem zadana kotła 60 przebija do 65, bojler 65 tylko nie pamiętam ale max temperatura bojlera jest ograniczona w sterowniku do 62 st to w takim układzie temperatura pieca na 57 st.

Ustal obecną tem wody powrotnej do pieca, zrób zmiany jw. I ponownie sprawdź tem powrotu, to po pierwsze, po drugie podaj aktualne parametry pracy kotła. Ale najlepszy byłby kontakt telefoniczny, mój numer znajdziesz w tym temacie kilkadziesiąt postów wstecz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps

Temp. powrotu wody nie znam, bo nie mam zamontowanego czujnika. Fachowiec ma przyjechać i zamontować najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Jak znam życie "najprawdopodobniej" potrwa jednak dłużej. Da się to jakoś zamontować samemu?

Moje obecne nastawy to:

  • temp. kotła 60
  • temp. CWU 45

Menu serwisowe:

  • Min praca 4
  • Maks praca 10
  • Min przerw pod 50
  • Maks przerw pod 150
  • Min went roboczy 27
  • Maks went roboczy 47
  • Min obroty 150
  • Maks obroty 520
  • Współczynnik pod. 0

Wczoraj wieczorem przestawiłem na próbę w "menu zaawansowanym" współczynnik pod. na -7 i współczynnik nad. na -5. Eksperyment okazał się jednak nie udany, bo w popielniku pojawiło się dużo spieków. Dlatego dzisiaj rano przywróciłem oba ustawienia do 0, czyli takie jakie były zanim pojawiły się spieki.

1mps czy możesz wysłać mi twój numer telefonu na priv? Przejrzałem kilkadziesiąt postów wstecz, ale nie potrafię go namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.