Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem właśnie w  tej chwili z Zawadzkiego z rodzinnej wycieczki z grzybobrania no i nawet udane zbiory - na wigilię będzie ha ha :)

 

Na palniku bardzo ładnie jakoś deczko niżej i fajnie wypalone a wymiennik trochę pociemniał ( ale to chyba z wczoraj bo na całości jest jasny nalot)  :)

 

Nie z przelewu nie kapie- ciepło głównie zwiewa rurą od przelewu do góry i powrotem z CO też do góry hmm.

Główny problem u mnie to że cyrkulacja przez dzień ustawiona jest  tak jak teraz 1 min na 5 min przerwy i to zasadniczo wystudza CWU bo rurki z CWU lecą podłogami i to jest spora odległość. 

 

A jedyna zmiana z przed mojego serwisu to była taka, że tam miałem jeszcze drugi sterownik bruliego i on sterował tylko cyrkulacją CWU i wtedy było tak, że temperaturę miałem zadaną CWU tak jak teraz na tym sterowniku  ale cyrkulacja chodziła przez dzień parę godzin mniej bo umiałem rozdzielić cyrkulację od zadanej grzania a teraz to jak chcę mieć swoją zadaną to musi też chodzić cyrkulacja i nie mogę tego rozdzielić.

 

=============================================

 

No palnik tak powinien wyglądać zawsze to mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nioooo... Może masz większy wpływ niż ja ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Usłyszałem że jest to zapięte w programator CWU.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam cyrkulacji, Ty masz więc testuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ale byłem w lesie i dlatego się nie spotkaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam :)

post-25873-0-05543500-1506805780_thumb.jpg

post-25873-0-33056400-1506805790_thumb.jpg

post-25873-0-54968500-1506805799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ja tam patrzę jako zwykły użytkownik kotłowy a Ty wyczytasz więcej. Teraz to powinienem kocioł wyczyścić i od nowa obserwować ale jakoś mi się nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - zasobnik ma groszek.

Litry raczej nie uciekają ale w nocy młodzież jeszcze brała kąpiele gdzieś po 1,00 i dlatego CWU nisko zjechało. chyba do 35 st C i tak trwało do rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że mam tą cyrkulację spierpapier na maksa ale na wiosnę mam szansę bo szykuje remont (odnowienie) całego salonu i kuchni a te są akurat nad kotłownią to przy odrobinie uporu byłaby szansa aby tą cyrkulację puścić w ścianie kominowej prosto do góry ( byłoby o wiele krócej i prosto a nie kilometry i na około w podłogach) i być może nawet pompka cyrkulacji nie byłaby potrzebna. Trzeba by zbić parę płytek i trochę dłubaniny ale idzie to łatwo przerobić - uff :)

 

Poza tym po co mi zbiornik 200 litrowy CWU - w sumie kolos i nie potrzebny bo wszyscy biorą i tak prysznice - wystarczy 120 litrów. No ale zbiornik jeszcze się całkiem nie rozleciał i ma dopiero 9 lat. Następny będzie jednak 120 litrów i będzie wisiał pod sufitem w kotłowni nad kotłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - zasobnik ma groszek.

Litry raczej nie uciekają ale w nocy młodzież jeszcze brała kąpiele gdzieś po 1,00 i dlatego CWU nisko zjechało. chyba do 35 st C i tak trwało do rana.

No to nie wiem w czym rzecz. Naszkicuj jak wygląda instalacja teraz, po Twojej modyfikacji. Może masz dobrą, a źle używasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ile i jakie dodatkowe czujniki można podłączyć do sterownika mam najtańszą wersję spała ładnie zero smoły np czy można dać czujnik zamiast panela pokojowego itp

Ze dwie strony w tył gadaliśmy o tym... przeczytaj.

Zewnętrzny możesz dać, a wewnętrzny póki co nie jest obsługiwany programowo, ale będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po co mi zbiornik 200 litrowy CWU - w sumie kolos i nie potrzebny bo wszyscy biorą i tak prysznice - wystarczy 120 litrów. No ale zbiornik jeszcze się całkiem nie rozleciał i ma dopiero 9 lat. Następny będzie jednak 120 litrów i będzie wisiał pod sufitem w kotłowni nad kotłem :)

Bardzo dobry kierunek. Powiesisz dwupłaszcza, to jeszcze mniejszy styknie. Jak zasilanie jest odpowiednio wysokie, to idzie jak terma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ile i jakie dodatkowe czujniki można podłączyć do sterownika mam najtańszą wersję spała ładnie zero smoły np czy można dać czujnik zamiast panela pokojowego itp

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Czujnik wewnętrzny ma być dostępny (bez paneli) od nowego softu, jeszcze pewnie będziesz mógł wpiąć czujnik zewnętrzny.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.