Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączyłem teraz wieczorem fizycznie cyrkulację CWU od sterownika. Podpiąłem za to na szybko stary sterownik dla CWU  CSC 1.4, który ma taka opcję powiadamiania o używaniu ciepłej wody i tylko wtedy na 3 minut włącza pompkę CWU a to pozwoli mi ograniczyć cyrkulacje to powinno spalanie spaść http://sterownikicwu.home.pl/files/INSTRUKCJACWU14.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być takie proste ten stary sterownik CSC 1.4, zaczął sam inicjować pompę cyrkulacji w cyklu 3 na 6 min postoju i to non stop i nie realizował opcji powiadamiania czyli kicha - :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być takie proste ten stary sterownik CSC 1.4, zaczął sam inicjować pompę cyrkulacji w cyklu 3 na 6 min postoju i to non stop i nie realizował opcji powiadamiania czyli kicha - :

To teraz cyrkulacja jest wyłączona ?

Jakoś nie mogę uwierzyć, że to ona aż tak wychładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław. Poczytałem instrukcję tego sterowniczka. Wg tego co piszesz działa obecnie w trybie timera, a powinien w trybie powiadamiania. Jakiś przełącznik tam masz do wyboru trybu. Ale, jeśli jest ustawiony na powiadamianie, a się aktywuje, tzn że grawitacyjnie Ci cyrkulacja idzie, i podgrzewa czujnik sterownika. Albo trza go dać dalej, albo zostawić na grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trzeba będzie poczekać...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam ja nic nie pakuje ale przedstawiam wniosek racjonalizatorski sterownika w zakresie pracy pompy CO :)

 

1. przydałaby się możliwość wyłączenia programowego pompy CO bo np. korzysta się przez jakiś czas z grawitacji i pompa jest niepotrzebna ( wiem, wiem można ustawić cyklicznie ale to nie to samo,

 

2. tak jak mamy na stronie sterownika  ustawianie  pompy CO z kalendarzem obniżonej temperatury to tu powinno być dodatkowe menu dla pracy pompy CO w zakresie temperatury obniżonej i można by sobie ustawić, takie opcje :

   - pompa CO cały czas włączona,

   - pompa CO pracuje cyklicznie ( może być na ustawieniach cykliczności, które już są),

   - pompa CO wyłączona,

 

Takie ustawienia dałyby szersze możliwości w  zakresie dopasowania sterowania pompą CO do istniejących instalacji.

 

W mojej instalacji najbardziej przydałaby się możliwość wyłączania pompy CO dla temperatury obniżonej bo wtedy i tak przebija mi grawitacyjnie a to w nocy w zupełności wystarczy :)

 

Mam nadzieje, że producent sterownika czyta nasze forum a skoro chce  rozwijać swój produkt to na pewno większość  wniosków użytkowników sterownika  zastosuje choćby tylko po to  aby mieć coraz więcej klientów.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek już był puszczony ale tylko na programator zima/lato bez opcji pracy cyklicznej. Na okresy przejściowe jak znalazł. Jest jeszcze tryb auto lato- może nim sobie dopasujesz prace do zapotrzebowania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spakowałem panel i czekam na kuriera 

Przyjmie ? No i OK. Trochę się pomęczysz, potem gdzieś umieścisz czujniczek i będzie dobre.

 

czp01, po kolei dojdziemy do takich opcji, jakie są niezbędne. Ale raczej nie będziemy robić stera pod indywidualne zamówienie.

Ustaw sobie temp załączenia pompy powyżej jakiejś tam temperatury zadanej, i może tak Ci to zagra ? Jestem za wyłączeniem pompy w trybie temp obniżonej, myślę że to da się zrobić. Ale musimy poczekać w kolejce, spadliśmy obecnie na II miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - spoko co mi się nasuwa to pisze, bo skoro ster jest w fazie rozwojowej to jest jeszcze szansa na zmiany a później to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmie ? No i OK. Trochę się pomęczysz, potem gdzieś umieścisz czujniczek i będzie dobre.

 

powiedział żeby wysłać przysłał nawet formularz rezygnacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź niecierpliwy, moja lista poszła koło kwietnia, i tylko menu z niej poszło do przeróbki :)

Zapisuj gdzieś te przemyślenia, bo tu zaginą, zapomni się. Odrobi się z nr I, to się przedyskutuje.

Zapisuje i jest tego parę punktów, kto wie może kiedyś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do palnika nie ma - chyba, że coś wyniknie. Skasowałem niechcący w kotłowni licznik na sterowniku i nie potwierdziłem ile pali na 1 s. Zaaplikowałem mu nowy zważony dokładnie worek to za parę dni zobaczę ile wyszło. Fizycznie i średnio przez ostatnie kilka dni sterownik palił ze średnią 6,71 kg na dobę ( wyliczenie dokładne z partii 32 kg ekogroszku).

 

Co do palnika to gdzieś za parę dni pewnie zacznę już grzać CO - puszczę delikatnie podłogówki grawitacyjnie i pompę CO na grzejniki z termostatami to wtedy się okaże czy przy małej mocy sterownik utrzyma mi się w pracy ciągłej czy jednak się odstawi.  Do tej pory z termostatami robiłem tylko próbę jednodniową to się odstawiał ( ustawiony był jak na CWU) ale nie zmniejszałem mu mocy ustawieniami.

 

Żeby nie było - samoistnie tak ciepło w domu nie mam - dzisiaj przepalam kominkiem (pniakami drzew owocowych z karczowania działki ) . :)

 

W tym nowym sofcie pompa CO włącza się i wyłącza przy tej samej temperaturze a powinna wyłączać niżej - ale o tym już pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam wyniknie... teraz masz moc 60-100, zaczniesz grzać dasz pełny zakres. A jak nie będziesz czegoś pewny to zapytasz.

Do stera w sumie robiłem "tylko" algo, więc te pompki, srompki, to chyba trza zgłaszać gdzieś indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mam nadzieje, że szef firmy czyta to forum :) - hej było 60 na 100 a teraz widzę 80 na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i nie widzę -  gdzie na stronie www sterownika są bieżące minuty pracy ślimaka ? - pytanie dla tych userów co je widzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie ma. "Są w sterowniku".

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.